שלישי 29 בספטמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  אילנית לוי | צילום: דביר כחלון
  זמנים מודרנים  • 15.04.2019
  "אני מתה לתקתק שני תינוקות צפופים, לגדל אותם ביחד, אחד בכל יד"
  אחרי חתונת השנה הנוצצת עם אלירז שדה, ועמידה מאחוריו כשחטף אש על הנחיית הליכוד TV, אילנית לוי כבר יודעת בוודאות מה יהיה השלב הבא: הקמת משפחה חדשה בפרק ב', ושיהיה הכי מאושר שאפשר. עכשיו נותר רק העניין הפעוט הזה, של היריון ולידה, תוך התמודדות עם כל עם ישראל ואשתו, שלא מפסיקים להציק לה בפרטים הקטנים ביותר: "אין מי שלא נכנס לי לביציות", היא מתלוננת ומייחלת לבשורות טובות במהרה בימינו, או ליתר דיוק ‑ ממש עכשיו!
  סמדר שיר ׀ צילום: דביר כחלון ׀ סטיילינג: אייל אזרזר

  אילנית לוי צפתה במהלך מערכת הבחירות בבעלה הטרי, אלירז שדה, מנחה את שידורי הליכוד TV וחוטף אש מכל הכיוונים. "בכל בחירותיו בחיים, מקצועיות ואישיות, אני תומכת ועומדת לצידו, כמו שהוא עושה בהחלטותיי שלי", היא חורצת. "זו תפקידה של זוגיות בעיניי ‑ לתת לך להיות אינדיבידואל בתוך יחד חזק".

   

  מה את אומרת על החיקוי של אמנון אברמוביץ' והאמירה של אלירז "אתה נראה טיל", שהתפרשה כמו עלבון לאברמוביץ', נכה צה"ל?

   

  "עשו לאלירז עוול מוסרי, והוא האדם הכי מוסרי וערכי שאני מכירה. הוא שירת כלוחם שלוש שנים וגדל לצד אחות לקויות ראיה, וחונך להסתכל על כל אדם באשר הוא, לא משנה איך הוא נראה ולא משנה מאיזו סיבה. המערכון שהם עשו ביקר את מה שאמנון מייצג בתקשורת מבחינתם. וזהו דבר שקורה, בטח בבחירות בימינו, בכל הצדדים. וכל דמות שהיו מחקים הייתה מקבלת את אותה שאלה ואותה תשובה. וברגע שאלירז הבין שהשימוש במילה טיל ‑ ששגורה בפיו כסלנג ‑ יכולה להתפרש באיזושהי צורה כירידה על מראו של אברמוביץ', הוא לא האמין שזה קורה לו והתנצל על עצם המחשבה שזה יכול להתפרש ככה בכלל".

   

  אלירז שדה ב"ליכודTV " עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.
  אלירז שדה ב"ליכודTV " עם ראש הממשלה בנימין נתניהו.

   

  ואפרופו טלוויזיה, לוי מקנאה בגלית גוטמן, בצופית גרנט ובכל מי שעושה דוקו מפני שזה חלום חייה. אם לא הייתה חוששת מעין הרע, היא הייתה מצמידה לגופה מצלמה נסתרת, יוצאת איתה לרחוב ומצלמת סרט ששמו "חייה של כלה טרייה שכל עם ישראל משתוקק לראות אותה בהיריון".

   

   

  "אני הבנאדם הכי נגיש בעולם", היא מספרת, "וכשעוצרים אותי בסופר, בסידורים או כשאני סתם מטיילת עם איימי, הכלבה, אין מי שלא נכנס לי לביציות. אומרים לי 'אל תחכי יותר מדי זמן, בגילך אסור לחכות, הביציות מזדקנות'. שואלים אותי מתי אני מתכננת להרות וכשאני עונה, 'עכשיו, ברגע זה, אמן כן יהי רצון' מתנפלים עליי ב'ששש... אל תדברי על זה'. ממליצים לי על רופאים, למקרה שלא אצליח להיקלט בדרך הטבעית. אומרים לי, 'את חייבת להביא ילד לאלירז, לפחות אחד, חראם עליו, עוד אין לו ילד משלו' ואפילו מזהירים אותי שאם לא אביא לו ילד אחד לפחות הוא עלול לעזוב. אוווווף", היא משחררת אנחה ומדליקה סיגריה כדי להירגע.

   

  אילנית בהכתרתה | צילום: שלום ברטל
  אילנית בהכתרתה | צילום: שלום ברטל

   

  למה את מקשיבה לכל העצות וההמלצות?

   

  "בגלל שאני בחורה מנומסת. אין מצב שמישהו ידבר אליי ואני לא אקשיב. מתוך נימוס אני גם מהנהנת בראש. ממי", היא שואגת לעבר מעלה המדרגות, "אתה יודע מה אמרו לי אתמול?"

   

  מחדר השינה לא נשמעת שום תגובה ולוי מקטרת בחן: "ככה זה כל בוקר. לוקח לו יותר משעה להתלבש ולחפוף ולהתחפף. אני מאורגנת תוך דקה, במיוחד בבוקר, כשאני מקפיצה את הילדים לבית הספר. מי רואה שאני עושה את זה בפיג'מה? כבר עכשיו אני אומרת להם, 'חכו־חכו, מה שאני אעשה לכם כשתוציאו רישיון. אני אשלח אתכם להביא לי שוקולד מנס־ציונה וסיגריות מעתלית, ככה תלמדו מה זה להקפיץ'. אלירז!"

   

   

  "מה קרה?" ראשו של כוכב שידורי הליכוד טי.וי מבצבץ לחצי שנייה.

   

  "למה 'מה קרה'? ממה נבהלת? בסך הכל רציתי להגיד לך בוקר טוב", היא מפריחה אליו נשיקה וממשיכה לתאר באוזניי עד כמה הוא חרדתי. "אלירז, כמובן, מכחיש את זה וטוען שהוא פשוט קצת דואג, אבל בכל פעם שאני מצלצלת אליו השאלה הראשונה שלו היא 'הכל בסדר?' כבר עכשיו אני מרחמת על הילד שיוולד לנו, בעזרת השם, מחר, אמן. בשבת היה כאן אחיין שלי ואלירז, כולו חיוור, אמר לי, 'ממי, כשהתינוק שלנו יתחיל לזחול אני רוצה לרפד את כל המדרגות בספוג'. הוא אחד שבגלל טיפת חום ירוץ עם הילד למיון".

   

  אילנית בצבא | צילום: פוטו יגל ברק
  אילנית בצבא | צילום: פוטו יגל ברק

   

  ואת?

   

  "בדיוק להפך, בגלל שנסיבות החיים הובילו אותי להיות הכי עצמאית. איך גידלתי את ליאם ואלין? אחד על כתף אחת והשנייה בצד השני, וכשמישהו צילצל באינטרקום לחצתי על הזמזם עם הלשון. להגיד לך שזה היה קל? לא, אבל הסתדרתי. חודש וחצי אחרי שילדתי את אלין התחלתי את 'רוקדים עם כוכבים' והתאמנתי 12 שעות ביממה, אז מה עשיתי? לקחתי אותה איתי, בסל קל, ועשיתי הפסקות להנקה. עכשיו אני מתה לתקתק שני תינוקות צפופים, לגדל אותם ביחד, אחד בכל יד, ואז לחזור למשקל שלי. אני לא אוהבת את עצמי גדולה וכבדה".

   

   

  לוי, הפרזנטורית של חברת הקוסמטיקה MAELYS, מדברת בספיד אדיר. במשפט אחד היא משוחחת איתי, עם הכלבה, עם בעלה שעדיין לא פסע במורד המדרגות ובעיקר עם עצמה. "כל היום אני מדברת עם עצמי, ובקול רם, כדי שאשמע".

   

  מצד שני, הקופצניות התזזיתית היא חלק מסוד קסמה. "הייתי ונשארתי היפראקטיבית, אבל כיום אני הרבה יותר רגועה. ככה זה, הגיל עושה את שלו. ב־7.7 אני אהיה בת 37, מה, לא ידעת שאני קוגרית? אני גדולה מאלירז בחצי שנה. תמימה".

   

  לדעתי, גם בגיל רבע ל־37 את מסובבת את כל העולם ואשתו על האצבע הקטנה.

   

  "יש בזה משהו", היא מודה. "אני לא מרגישה שהתבגרתי בגלל שאני הקטנה מתוך חמישה ילדים, שמתנהגת כמו האחות הגדולה. אבל פעם היו לי כוחות של עשרה סוסים והיום הגב שלי גמור, אני אחרי שלוש פריצות דיסק, דווקא לא מהעקבים, יותר בגלל ההיריונות והסחיבות ועבודה של שעות על גבי שעות. יש ימים שאני לא יכולה לקום מהמיטה ולמרות זאת יש בי איזה רוגע פנימי שנובע מהגיל. כשהייתי צעירה עמדתי עם סנטר מושפל ופחדתי להגיד את כל מה שחשבתי. כיום, אחרי קרוב לעשרים שנה בתעשייה, כבר יש לי ביטחון ואני מרשה לעצמי לדבר עד הסוף. כיום אני גם מבינה שלא כולם חייבים לאהוב אותי. אל תשכחי שהגעתי לתקשורת כשהייתי בת 18 וחצי, גיל צעיר נורא, ולא הבנתי למה יש כאלה שיוצאים נגדי, הרי אני בחורה טובה שמתעסקת באהבת חינם. היום אני אומרת לעצמי, 'בואי, תירגעי, את לא צריכה להיות כוס התה של כל אחד'. הבנתי שאם מישהו לא בעדי זה לא בגלל שמשהו בי לא בסדר, אלא פשוט מפני שהאנרגיות לא תמיד נדבקות. וזה לא אסון".

   

   

  עכשיו את מרגישה שסוף־סוף הגעת אל המנוחה והנחלה?

   

  "ברור, אבל אל תחשבי שככה דמיינתי את החיים שלי. שום דבר ממה שדמיינתי לא קרה. תמיד אמרתי שאני לא אתחתן לפני גיל 30 ובום, בגיל 21 ילדתי את ליאם, שכבר עבר אותי בגובה, ובגיל 24 הבאתי את אלין. תמיד אמרתי שאני אהיה פסיכולוגית ילדים, זו הייתה שאיפת חיי, כבר בכיתה י"ב עשיתי פסיכומטרי כדי שהדרך לאוניברסיטה תהיה סלולה, הכתר של מלכת היופי היה הכי לא מתוכנן".

   

  בזמן ההיריון | צילום: ענת מוסברג
  בזמן ההיריון | צילום: ענת מוסברג

   

  האהבה ניצחה

   

  סיפור ההיכרות של אילנית ואלירז התנהל בקצב משלו. "הוא היה בעונה השנייה של ה'אח הגדול' וכשהסתכלתי עליו ראיתי ילד", היא מצחקקת. "אני כבר הייתי אמא לשניים והוא היה בן עשרימים כזה ורווק, אבל כל החברות שלי התאהבו בו וזרמתי איתן. דקה אחרי הזכייה אלירז קיבל תוכנית טלוויזיה וצעקתי על הסוכן שלי 'למה אתה לא מרשה לי להתארח אצלו?' הגעתי עם הינומה וזר, סתם בשביל הדאחקות, וכשנכנסתי לאולפן אלירז נבהל. אחר כך, במשך שנה שלמה, לא התראינו עד שהוא הזמין אותי לתוכנית שהגיש בשישי בערב. כל החברות שלי באו איתי כדי לראות אותו מקרוב ובשעה שמונה, כשהצילומים הסתיימו, החלטנו לצאת לאיזה בר בתל־אביב, הרי זה נדיר שכולנו השגנו בייביסטריות וכולנו חופשיות. אלירז בא איתנו והיה נחמד. למחרת התברר שהוא שכח אצלי באוטו איזושהי שקית ‑ עד היום הוא מסתובב עם שקיות במקום עם תיק ‑ והחזרתי לו אותה דרך מישהו וזהו. נגמר".

   

  צילום: אביגיל עוזי
  צילום: אביגיל עוזי

   

   

  מה נגמר?

   

  "עברה שנה ולא היה בינינו כלום", היא מחייכת מבעד לענן העשן. "עד שבערוץ 24 חיפשו זוג שינחה תוכנית באולפן השקוף באשקלון ושם התחלנו להריץ מבטים. שם כבר לא ראיתי בו ילד, אלא בחור חתיך. פרשתי מהתוכנית לארבעה חודשים כדי להופיע בפסטיגל, וכשחזרתי לאולפן עברנו לשלב הפלרטוטים וגם לשלב הבא. לדעתי זה קרה מפני שהעבודה המשותפת מול המצלמה איפשרה לכל אחד מאיתנו לראות ולהכיר את השני 'אז איז', ברגעים הכי לחוצים. כיוון שזה קרה כל כך מהר אמרתי, 'אילנה, רגע, קחי פאוזה, בוא נעשה פאוזה'. פתאום הפכתי למבוגר האחראי".

   

  מה הרתיע אותך?

   

  "יום אחרי שהתגרשתי אימצתי לי מנטרה: 'שולחן בן שלוש רגליים הוא שולחן יציב'. יש לי שני ילדים, עבדתי קשה כדי לייצב את השולחן, והיה לי ברור שאני לא אביא עוד ילדים. אמרתי את זה לאלירז, ובלי ששמנו לב סגרנו שנה ביחד בלי לדבר על העתיד. ואז נפרדנו כי הבנו שזה מתחיל להיות יותר מדי רציני. אמרתי לאלירז, 'אתה רוצה ילדים, ובצדק, ואני לא הכתובת. צריך לחתוך בבשר החי, חבל שתבזבז את הזמן שלך עליי'. למרות שנפרדנו דיברנו כל היום בטלפון, דבר ראשון בבוקר ודבר אחרון בלילה. פרידה מטופשת. אחרי ארבעה חודשים חזרנו. עם כל הכבוד להיגיון, האהבה ניצחה".

   

  צילום: רון פדידה
  צילום: רון פדידה

   

   

  למה לקח לכם כל כך הרבה זמן להתחתן?

   

  "היה לי נורא נחמד להסתתר מאחוריו ולהגיד, 'הוא עוד לא הציע'. היה לי נורא כיף כשאף אחד לא ידע שאנחנו לא מתחתנים בגלל החרדות שלי".

   

  חרדות ממה?

   

  "פחדתי להיכשל שוב. כבר התרגלתי לשלם מחיר, כשבחגים מסוימים שני ילדיי לא איתי, אבל מה יקרה אם גם פרק ב' ייכשל וכבר יהיו לי ילדים משני הבעלים? זה היה פחד מוות. יהיו לי כמה ילדים משני בעלים והם לא יהיו איתי? בליל הסדר חלק מהם ילכו לאבא הזה והאחרים לאבא הזה ואני אשאר לבד? ככה אני, קיבלתי חינוך פרימיטיבי, אני אולד פאשן. בעצם, החרדות התחילו הרבה קודם. לא יכולתי להוציא מהפה את המשפט: 'אני מקימה משפחה' בגלל שיש לי משפחה. עברו שנים עד שהייתי מסוגלת לומר לעצמי, 'אני לא מקימה משפחה, אלא מרחיבה את המשפחה הקיימת'. רק בשנה האחרונה הצלחתי להגיד בקול רם, שיהיו לי שלושה ילדים".

   

   

  נעזרת בטיפול?

   

  "הייתי פעם אחת אצל פסיכולוג, אמרתי לו את מה שהוא ציפה ממני להגיד ולא חזרתי אליו. נעזרתי בפסיכולוגית הטבעית שלי, שהיא המראה בחדר השינה. ישבתי מולה, הצגתי לה המון שאלות של מה יהיה ואיך יהיה, ונתתי עצות לעצמי".

   

  מה אלירז עשה כדי ליצור מערכות יחסים עם ילדייך?

   

  "שום דבר מיוחד, הוא פשוט היה מה שהוא והתקדמנו בהדרגה. בהתחלה הוא היה רק 'החבר של אמא', זה שמגיע הביתה ומכייף איתם, וכשהוא הרגיש שהם מוכנים ליותר נוצר קשר מאוד סימביוטי ביניהם. אני ‑ אמא נורא אובססיבית שאפילו לא הביאה מטפלת הביתה ליותר מיום אחד ‑ זזתי לצד כדי לתת למערכות היחסים שלהם להתפתח לבד. אילו אלירז לא היה מסתדר איתם, או עם אחד מהם, לא הייתי מתחתנת איתו ולא משנה עד כמה האהבה שלנו עזה. הוא ידע שהילדים שלי יישארו מלכי הבית ושהם תמיד יהיו במקום הראשון. כיום הוא יכול להתווכח איתם בכלל בלי שזה יעבור אליי. זה שלהם".

   

  עם אלירז והילדים בחתונה. | צילום: אמיר מאירי Pplus
  עם אלירז והילדים בחתונה. | צילום: אמיר מאירי Pplus

   

   

  איך הוריו הגיבו לזוגיות של בנם הרווק עם גרושה פלוס שניים?

   

  "בדרך הכי טבעית. הם דאגו וכאמא יכולתי להבין את דאגתם לבנם. גרושה פלוס שניים זה תיק מורכב, אני מניחה שהם חשבו שעם רווקה או גרושה ללא ילדים זה יותר קל והסכמתי איתם. הבהרתי לאלירז שאין מצב שאני עוברת לתל־אביב מפני שהחיים שלנו כאן, ברחובות, קרוב לאבא שלהם, ולכן הוא זה שצריך לבוא לחיים שלנו. אנחנו לא זוג שבונה הכל מההתחלה בגלל שחלק מהלגו כבר בנוי. לא נעלבתי, לא עשיתי דרמות ולא לקחתי את הדאגה שלהם כמשהו אישי נגדי. לאט־לאט הם עיכלו שאנחנו זוג יציב ורציני ומאושר, וקיבלו אותי באהבה. אנחנו מאוד מחוברים, מדברים פתוח והכל טוב".

   

  כפרזנטורית חברת הקוסמטיקה "MAELYS" | צילום: איציק בירן
  כפרזנטורית חברת הקוסמטיקה "MAELYS" | צילום: איציק בירן

   

  במרכז השמחה

   

  וברקע נמצא תמיד האקס המיתולוגי, אייל גולן. "הוא ראה שאלירז עושה טוב לי ולילדים", היא מדווחת. "חגגנו ביחד את הבר מצווה של ליאם ואת הבת מצווה של אלין, ובעזרת השם יהיו לנו עוד הרבה אירועים משותפים. הוא אבא שלהם, הם אוהבים אותו וכל הצדדים הבינו שבמרכז השמחה עומדים הילד או הילדה. בבר מצווה אייל ואלירז ישבו ודיברו, עד אז לא יצא להם להתראות. הם גילו שיש להם הרבה נושאים לשיחה ושניהם נהנו להסתלבט עליי. נפלא".

   

   

  השמועות מספרות שאת הבסטי של רוסלנה.

   

  "אנחנו לא מתראות פעמיים בשבוע וגם לא כל יום. יצא לנו להיפגש, דיברנו, והכרתי בחורה טובה ונחמדה. ליאם ואלין מאוד אהבו אותה וזה מה שגורם לי לעשות וי על הבנאדם. היו מצבים שריחמתי עליה, היא כזו צעירונת והתקשורת עטה עליה, הרגשתי קצת צורך להגן עליה, משהו כמו 'תניחו לה, היא עוד לא מכירה את החרא של התעשייה'. עד היום יש בינינו יחסים של כבוד והערכה".

   

  מה דעתך על דניאל גרינברג, זוגתו הנוכחית של האקס שלך?

   

  "היא יפהפייה, זה בטוח. מעבר לכך אני לא מכירה אותה. הילדים אוהבים אותה. אני מקווה שיהיה להם טוב".

   

  שדה על הקו. הוא מבקש מזוגתו שלא תוציא אותו בראיון כטיפוס יותר מדי חרדתי. "אבל זה מה שאתה", היא נקרעת מצחוק ומספרת לי איך אלין נוהגת לארוב לאלירז במורד המדרגות כדי לעשות לו "בו!" "הוא נבהל כמו ילד", היא מתמוגגת, "יוצא למרפסת להירגע ואחרי שתי דקות, באותו המקום, היא שוב עושה לו 'בו' והוא נבהל מחדש".

   

  כפרזנטורית חברת הקוסמטיקה "MAELYS" | צילום: איציק בירן
  כפרזנטורית חברת הקוסמטיקה "MAELYS" | צילום: איציק בירן

   

  מה החלום שלך, חוץ מלתקתק שני תינוקות?

   

  "יש לי חלומות שאני לא בטוחה שאגשים אותם לא בגלל שאני לא מסוגלת, אלא בגלל שאין לי אמביציה מטורפת. אני נהנית מאוד מהתוכנית עם גלית גוטמן, למרות שהיא אשכנזיה הוויברציות שלנו דומות, גם אצלה האימהות היא המהות והטלוויזיה היא רק עבודה. החלום הכי גדול שלי הוא לשחק במחזמר, לשיר ולרקוד, אבל הסיכוי שמישהו יכניס אותי לתיאטרון קלוש מאוד. במצב הנוכחי אני לא יכולה להכריז 'פוס', לעזוב את הכל, להירשם לבית ספר למשחק ולהיכנס בראבק שלו. יום אחד, כשאלירז יתעשר, בעזרת השם, אולי אתחיל ללמוד".

   

  ולסיום, ברוח החג, מהי חירות עבורך?

   

  "חירות בשבילי היא היכולת לבחור לחיות כל רגע מחדש בחיים. להוביל את עצמי לחוויית מימוש והגשמת חלומות ולהפיק מכך שפע רוחני וכלכלי. לא פחות חשוב מכך, חירות עבורי היא גם לדעת מתי להניח את המושכות ולתת לאיש שלצידי להוביל, לאפשר לילדיי להביע בצורה פתוחה וחופשית את דעותיהם, גם כאשר אינן תואמות את עצתי".

   

  smadarshirs@gmail.com

   


  פרסום ראשון: 15.04.19 , 21:57