ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: דניאל קמינסקי
  7 לילות • 15.04.2019
  שיר למירי
  מיצתה את 'אביב או אייל' אבל כבר לא פוסלת השתתפות באירוויזיון. התחילה בטעות עם ראש המוסד, אבל בעלה פירגן אז זה בסדר. כבר לא מפחדת לחשוף קצת עור, אבל לא חושפת את הסוד מאחורי הלהיט הכי גדול שלה. מירי מסיקה נזכרת בכמה רגעים מתוך קריירה מפוארת
  רז שכניק | צילום: דניאל קמינסקי

  1. איזו הצעה קיבלת בינואר 7002?

   

  "אירוויזיון?"

   

  תשובה נכונה.

   

  "בכל שנה הציעו לי אז לייצג את ישראל באירוויזיון. אבל זה לא היה מפתה בכלל, בניגוד להיום. האירוויזיון היה בשפל מאוד גדול, ואם אתה זמר מצליח, אין לך סיבה להוציא כסף על תחרות שהיא פריק־שואו. יש אנשים שזה עזר להם לפרוץ, אבל אני גם ככה פרצתי, ואני גם לא טובה בתחרויות".

   

  היית הולכת היום לאירוויזיון?

   

  "זה מאוד תלוי בשיר. אם היה לי שיר שמביא בשורה, כן. לא הייתי מנסה להיות משהו אירופי אלא לנסות להביא את ישראל לכולם. אולי אפילו לא הייתי שרה באנגלית, אולי בעברית וערבית".

   

  היית משתתפת ב'כוכב הבא' כדי לזכות במקום באירוויזיון?

   

  "בשלב הזה של חיי לא, למרות שמה שמאיה בוסקילה עשתה היה אמיץ, מדהים ומעורר השראה. הכל שאלה של איפה אתה נמצא בחיים. להשתתף ב'כוכב הבא' היום זה מבחינתי להפסיד המון כסף והמון הופעות. אם לא היו שומעים את קולי הייתי עושה 'הכוכב הבא' וגם את 'אייל גולן קורא לך'. אורי תמיד אומר לי, 'את קיימת, אז למה להדגיש?' אין צורך להיות נוכח בכל העולם". (1)

    

   

   

  2. איך סיכמה כותרת בולטת את ההופעה הראשונה שלך ב'כוכב נולד' בעשור הקודם?

   

  "מירי מסיקה, זמרת גדולה, ציצי קטן".

   

  תשובה נכונה.

   

  "היו לי אז בעיות בסטייל. הייתי מאחורי הקלעים, חיכיתי לעלות לבמה, ובינתיים שיחקתי עם עצמי והכנסתי טישיו לחזייה, מגבונים כאלה גדולים. יצא שעל הבמה זה צץ לי מהשמלה, אין לתאר, מחריד אפילו. בכלל, זה הדבר שהכי מעיק עליי, מה צריך ללבוש. אדל 500 הופעות, אותה שמלה. יהודית רביץ עם ג'ינס וקומבניזון עשתה את כל הסיבוב של 'באה מאהבה'. יש לי ארבע הופעות בשבוע, אז אחליף כל הזמן?" (1)

   

  3. למה יצא אייל גולן במחאה מ'אביב או אייל' ועצר את הצילומים?

   

  "יש לי מלא תשובות על זה".

   

  התשובה הנכונה: "מחאה על זה שמירי נוטה לתמוך במועמדים של אביב. 'זה לא אייל או אביב זה מירי ואביב נגד אייל'".

   

  "אייל מאוד רגיש ולקח את המשחק באופן מאוד רציני. זה מצחיק אותי. גברים כנראה יותר תחרותיים מנשים, ולשניהם היה מאוד חשוב לנצח בתוכנית. אולי בגלל זה אייל כל כך מצליח, כי תמיד חשוב לו לנצח. הוא יצא אז מהצילומים כי מחה על הניקוד באמת. האמת היא שנתתי לשניהם את אותו ניקוד, אבל כשאתה מאוד אמוציונלי אתה לפעמים לא רואה הכל, וזה בסדר".

   

  צריכה להיות עוד עונה לדעתך?

   

  "אני מיציתי. לגבי שניהם, תשאל אותם". (1/2 נקודה)

   

   

  4. מול מי הופעת בדצמבר 2102?

   

  "מול מי הופעתי, אלוהים שישמור?"

   

  התשובה: "אנשי המוסד בבית הנשיא".

   

  "הופעתי מאז המון פעמים מול אנשי מוסד ואפילו התחלתי עם ראש המוסד יוסי כהן. הוא חתיך בצורה מטרידה, ולא ידעתי שזה הוא. קיבלתי שם אהבה יוצאת דופן והגיע בחור לדבר איתי ואני אומרת לו, 'תקשיב, אתה חתיך בצורה יוצאת דופן'. ובחורה ליד אומרת לי, 'מירי תפסיקי להתחיל איתו, זה ראש המוסד'. ואורי בעלי אמר לי, 'זה בסדר מירי גם אני הייתי מתחיל איתו'. (0)

   

   

  5. את מי החלפת כפרזנטורית של רשת מתאים לי?

   

  "נועה תשבי".

   

  אמת.

   

  "אי־אפשר לשכוח, הכי יפה בעולם. הציעו לי בזמנו המון קמפיינים וחיפשתי משהו שיש בו אמירה, לחגוג את עצמי בענק, התרגשתי לעשות את זה. כשהייתי קטנה, אמא שלי אמרה לי תמיד שאני אוכל להיות מה שאני רוצה, כל עוד אעבוד קשה. שאלתי, 'מה, גם דוגמנית?' אמרה לי, 'מירי, את תהיי גם דוגמנית אם תרצי'. כשנסעתי על איילון וראיתי שלטי ענק שלי במכנסיים ורודים, ז'קט כתום, מאוד מופרך וצעקני, נזכרתי ברגע הזה וצחקתי לעצמי. הרי לא התלבשתי בשחור מסתיר אלא בבגדים שמבליטים אותי. זה היה רגע יפה. בגלל זה אני אומרת גם לבנות שלי שהן יכולות להיות מה שהן רוצות, למרות שבעצם זה גורל ולכל אחד יש את הייעוד שלו".

   

  זה היה ניצחון שלך. תמיד כתבו שאת מתלבשת גרוע.

   

  "פשוט אין לי חוש של סטייל, כי כשאתה שנים מנסה להסתיר וללבוש רק מה שכביכול מחמיא לך, אתה לובש אוהלים שחורים שבסופו של דבר פחות מחמיאים. מה שגיליתי בקמפיין הזה, זה שלהפך, ככל שאתה יותר מלא דווקא ההסתרה יותר משמינה. גם אורי בעלי תמיד אמר לי שמה שלא סקסי זה הפעולה עם החולצה שעושים מה שנקרא מאותגרים משקלית, כאילו להרחיק את החולצה מהגוף. הוא היה אומר לי, 'גם אם תלכי עם ביקיני וקפלים, זה יהיה סקסי, להסתיר זה לא סקסי. חוסר הביטחון, זה מה שלא יפה'. הבנתי את זה רק בגיל 40 וזה נורא חבל. תאר לך שהייתי מבינה בגיל 20? הייתי עושה שערים לבלייזר, הכל חשוף".

   

  בסוף יישרת קו עם הרזון.

   

  "איזה יישרתי קו. אני לא רזה ובטח לא עכשיו. עשיתי דיאטה של חודשיים, ירדתי תשעה קילו וכולם חשבו שירדתי 20 קילו. פעם ראשונה שלבשתי ג'ינס קצר וזה היה ממש מרגש. זה לא היה לפרויקט כלשהו. אחר כך קיבלתי את 'אביב או אייל' והיה לי כיף ללבוש דברים שלא יכולתי פעם. אבל לא אהבתי את הפנים שלי כל כך והייתי פחות יפה בעיניי. כן הבנתי הבנה עמוקה שלא לכל אחד יפה כל משקל. השיא של כל אחד נמצא במקום אחר. אבל כן הרווחתי בעניין של השליטה העצמית מול אוכל". (1)

   

   

  צילום: טל שחר
  צילום: טל שחר

  6. מה אמר מנהל הרדיו יוני בן מנחם, כשסיפרת שיש לך תוכנית בקול ישראל עם יוני בלוך?

   

  "לא זוכרת".

   

  הוא אמר: "לא ידעתי על תוכנית כזאת".

   

  "עכשיו אני נזכרת שהיה בלגן, נכון. העובדים של קול ישראל התנגדו כי בסופו של דבר זה לקחת עבודה מהם ואני יכולה להבין. יוני בלוך נהיה בכלל טייקון מטורף של היי־טק. אולי הוא יכול לקנות היום את הרדיו. בחור מהמם. הציעו לי הרבה פעמים תוכניות רדיו מאז ולא לקחתי. אני מאוד אוהבת לדבר ואני הכי נהנית לדבר על אקטואליה. אבל אי־אפשר לעשות גם מוזיקה, גם קולנוע, גם טלוויזיה, גם להופיע, גם להיות אמא וגם רדיו. בעצם, אולי אפשר אם אתה קרן פלס. אני לא יכולה". (0)

   

   

  7. מה אמר אבא שלך, משה מסיקה, אחרי שהוצאת את האלבום הראשון?

   

  "לא זוכרת".

   

  "יש לה קול צרוד וחשבנו שתלך ללמוד משפטים".

   

  "זה נכון. אף אחד לא חשב שאני אהיה זמרת, כי זה לא משהו שהגדיר אותי מגיל קטן בכלל. זה לא היה הכישרון שלי. הייתי קודם כל פסלת וציירת, ניגנתי בחליל ובגיטרה, ומאוד אהבתי להתדיין על פוליטיקה ועל פילוסופיה. כולם חשבו שאני אלמד משפטים, אהיה חברת כנסת, אלחם למען הצדק. אחר כך הייתי המצחיקנית של הכיתה. אז ההורים לא ידעו וגם אני לא". (0)

   

   

  8. אחרי האלבום השני, ביקשת להשיב למבקרים. זוכרת מה אמרת?

   

  "לא ממש".

   

  התשובה: "נעלבתי כשאמרו שיש לי קול דק ושטוח. זה כמו שיגידו על גלית גוטמן שהיא שמנה".

   

  "אפשר להגיד עליי הרבה דברים, אבל דק? החיסרון שלי הוא שהקול עבה מדי ולפעמים אני צריכה לשיר עם חיוך. מבקרים זה לא עם הכי חד, לא לטובה ולא לרעה, וגם כשמחמיאים לי עושים את זה בלי להבין יותר מדי. לקהל, הפשוט כביכול, יש הבנה אינסטינקטיבית והוא מזהה טרנדים לפני המבקרים, וגם מי זמר יותר טוב. אתה רואה את זה בקופות. העם מבין יותר מהמבקרים ששוכחים את הלב וחושיהם קהים ככל שהם יותר שנים בתוך האמנות". (0)

   

   

  9. איזה להיט גדול שלך לא נכנס לפלייליסט של גלגלצ?

   

  "'ברכת המלך'? 'אף אחת'?"

   

  תשובה נכונה: 'מאמי'.

   

  "נכון, הוא נכנס אולי רק לפעם ביום, לעומת שמונה פעמים של שירים מהפלייליסט אז ולמרות הכל הגיע למקום הראשון והיה עבורי ניצחון מאוד גדול. זה לא היה מקובל אז בשירים ברדיו בגלגלצ, דיבור יומיומי כמו 'מאמי'. אני זוכרת שדיקלה פגשה אותי אז, היה לה שיר עם 'מאמי' והיא אמרה לי, 'כשאת עושה את זה, הם מוכנים לבלוע. כשאני עושה את זה, אז לא'. היום היא כבר מאוד מושמעת ומצליחה וזה היה בתקופה שהיא נלחמה על חייה. נורא יפה לראות איך כל דבר מגיע בזמן שלו. ההצלחה של דיקלה עשתה לי שמחה אמיתית בלב, מעין הכרזה שאסור להתייאש, ושאם בנאדם נלחם, יהיה לו בסוף הרבה מקום. האמירה שלה, 'לך מותר', הלכה איתי. לי היה קל עם הרדיו בהתחלה אז הרגשתי קצת אשמה שיש אמנים מוכשרים שלא נכנסים. בסוף זה התאזן". (0)

   

   

  10. ב־5002 'לשם' לקח את שיר השנה בגלגלצ. מה היה שיר השנה בגימל ואיפה דורג שם 'לשם'?

   

  "'השקט שנשאר', 'לשם' היה שני אולי?"

   

  תשובה חלקית, 'לשם' היה מקום חמישי.

   

  "הייתי בגלגלצ עם שיר השנה, זמרת השנה ותגלית השנה. שלושת התארים, לדעתי זה לא קרה מאז. אחרי שנתיים, 'עכשיו אתה חוזר בחזרה' היה מקום ראשון בגימל ושם גם הייתי זמרת השנה. ובגלגלצ לא. את 'לשם' קיבלתי כמובן מקרן. היינו בלתי נפרדות בתקופה ההיא וישנתי אצלה בדירה בתל־אביב".

   

  חחח, כולל מין?

   

  "ספציפית לא שם".

   

  נחזור לשיר.

   

  "אז ישנתי אצלה בדירה בנורדאו פינת דיזנגוף בתל־אביב וכשהתעוררתי קרן כבר הייתה על הפסנתר. כשבנאדם מתעורר אין לו הגנות, הוא לא מוכן ולא דיברנו. היא רק אמרה, 'כתבתי לך שיר של זמרת גדולה. לקחתי ספר של רמי קליינשטיין, ניגנתי כל הלילה שירים ממנו, שמתי את הספר בצד וזה מה שיצא'. השיר הזה טומן בתוכו סוד גדול ואני אשאיר אותו ככה". (1/2 נקודה)

   

   

  צילום מסך קשת 12
  צילום מסך קשת 12

  11. למי נכתב במקור 'עכשיו אתה חוזר בחזרה'?

   

  "אפרת גוש".

   

  תשובה נכונה.

   

  "ישבתי אצל אריק ברמן בסלון, הוא השמיע לי את השיר, עשיתי כל מה שאני יכולה כדי לשמור על פוקר־פייס ולא להראות לו שאני הולכת להתעלף. אמרתי לו, 'אם אתה מתעקש אני יכולה לנסות את השיר הזה', והוא בכלל לא הציע. אז חטפתי את השיר וברחתי כל עוד נפשי בי, לא הסתכלתי אחורה כדי שלא יבקש לעצור. עד היום זה השיר הכי אהוב עליי". (1)

   


  פרסום ראשון: 15.04.19 , 23:10