חמישי 26 בנובמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: EPA-EFE
  24 שעות • 21.04.2019
  "אני לא מבין את החבר'ה שמטרידים מינית"
  "אם בחורה לבושה לגמרי, אז אולי לא תשלוף את איבר המין שלך? זה הזוי" אומר השחקן רוברט פטינסון בראיון פתוח על מהפכת מי־טו, חייהם הקשים של השחקנים ("60 אחוז מהם משוגעים לגמרי") והעידן שאחרי סרטי "דמדומים" ("אנשים כבר לא עוקבים אחריי כמו פעם")
  אמיר קמינר, ברלין

  המומחים והפרשנים כבר התחילו להספיד את הקריירה של רוברט פטינסון, ולהרים גבה על הדרך בה הוא מנתב את דרכו מאז שסיים את סאגת הערפדים הרומנטית "דמדומים", שהפכה אותו לאליל נוער. הרצון של השחקן הבריטי המצודד לחמוק מתדמית סמל המין ומצרחות המעריצות והבחירות שלו להתרחק מהוליווד הממוסחרת, מפס הייצור הקופתי, להתנער מהדימוי שדבק בו ולעבוד עם במאים ויוצרות איכותיים ואמנותיים, גררו אותו לעיתים קרובות למחוזות הזויים או זניחים.

   

  גם אם המבקרים חלקו שבחים להופעתו, ובאחד המקרים ("גוד טיים") הוא אפילו הוכתר כ"יורשו של דה נירו", הבחירות האיכותיות של פטינסון לא הגיעו לקהל הרחב.

   

  אבל מסתבר שמוקדם היה להספיד אותו. בשנה הקרובה פטינסון (32) יהיה נוכח לא מעט על המסך, והשיא של מתקפת פטינסון - תפקיד ראשי בפרויקט המסקרן של הבמאי כריסטופר נולאן ("האביר האפל", "דנקרק"), שרוב הפרטים סביבו עדיין חסויים, וכבר מתייחסים אליו בתקשורת כאל "סרט אירוע".

   

  בדידותו של השחקן

   

  בינתיים, ניתן לחזות בקסמיו ובכישרונו של השחקן התמיר ויפה הבלורית והתואר ב"עלמה", מערבון קומי שמגיע עכשיו ל־yesVOD ובו הוא מגלם חלוץ אמיד היוצא למסע ברחבי המערב הפרוע במאה ה־19 כדי להינשא לאהבת חייו. המסע כרוך בהרפתקאות, סכנות ושלל טיפוסים מפוקפקים. "זה לא פשוט לחיות ולצלם בתנאים של המערב הפרוע", קיטר פטינסון כשנפגשנו במלון ברלינאי מעוצב ואופנתי. "אני תמיד אוהב לחשוב שהייתי יכול לחיות במערב הפרוע. אני אוהב להיות בטבע, אבל לא בטוח שאסתדר אם ייקחו ממני את המותרות החביבות עליי".

   

  מה למשל?

   

  "הסיגריה האלקטרונית שלי. במסגרת עבודתי כשחקן, אני נעדר מהבית לעיתים תכופות ולפעמים מצלם בג'ונגל או במקומות נידחים בהם אין וויי־פיי, אז אני מרגיש בודד, שאני לא יכול לעשות פייס־טיים עם אנשים. אפילו שזו אפליקציה שקיימת רק כמה שנים, עכשיו נראה שאי־אפשר בלעדיה. פעם הייתי נוסע לעבוד ולא מתקשר לאף אחד במשך חודשים והיום זה כבר קשה לי".

   

  מצד שני, פטינסון מגלה שקל לו הרבה יותר להתנהל כיום, שבע שנים אחרי שנפרד מהמותג "דמדומים". "כשאתה מתפרסם, קשה לך להסתובב עם אנשים והעולם שלך הופך יותר ויותר מבודד. אתה כבר לא יכול להשתכר או להתעצבן יותר. כיום, בהחלט עוזבים אותי יותר לנפשי. אנשים לא עוקבים אחרי כמו פעם".

   

  לפטינסון היה בעבר רומן שהתפתח באור הזרקורים עם קריסטן סטיוארט, חברתו ל"דמדומים". השניים נפרדו, סטיוארט בחרה לנהל רומנים עם נשים, בעוד פטינסון התמקד במערכת יחסים שופעת עליות ומורדות עם הזמרת הבריטית FKA Twigs. לבסוף שבר את ליבה וביטל את החתונה המיועדת. בשנה האחרונה הוא נחזה בחברת הדוגמנית־שחקנית־אושיית הסטייל סוזי ווטרהאוס, והרכילאים טוענים שהוא נהנה להשתובב עם זוגתו החדשה, אחרי שלוש שנים שבהן ניהל קשר רציני.

   

  בסרט "עלמה" אתה אומר "אני איש של אהבה". גם בחיים אתה באמת כזה?

   

  "כן, במובנים מסוימים. אני לגמרי יכול לחיות באשליות לגבי דברים מסוימים, אבל זה נכון לכולם. חצי מהעניין בלהיות מאוהב במישהי זה להשליך עליה איזו פנטזיה, בתקווה שהפנטזיה הזאת לא תתנפץ בסופו של דבר".

   

  לא מצליח להתבגר

   

  פטינסון מעיד שזה לא פשוט לנהל מערכות יחסים עם לוחות זמנים של שחקנים עסוקים. "בכלל, אתה צריך מנטליות מסוימת כדי להתמודד עם עקירת שורשים תכופה. אתה חייב לדעת להתמודד עם בדידות ובידוד. יש לך תקופות של שלושה חודשים בהן אתה מתקרב נורא לאנשים ופתאום אתה נעקר מהמקום. חלק מוצאים את זה קשה להחריד וחלק חושבים שזה נהדר. אם אתה ילד שלא מצליח להתבגר, מישהו שלא רוצה אחריות, זו העבודה המושלמת בשבילך".

   

  אז אתה ילד שלא מצליח להתבגר?

   

  "כן. כדאי לציין גם ששחקנים צריכים להתמודד עם זה שיש כל כך הרבה נפילות. אתה רואה מסביב כל כך הרבה אנשים שהשתגעו. 60 אחוז מהשחקנים שאתה פוגש כנראה משוגעים לגמרי. אולי זה פשוט מקצוע שמושך אנשים מטורפים".

   

  ומה דעתך על מהפכת MeToo והמאבק לשוויון מגדרי בתעשייה?

   

  "כל כך הרבה בנות בתעשייה מדברות פתאום על הכל בגלוי. הן חסרות מורא וזה חשוב. זה נורא עד כמה נשים הרגישו מושתקות לגמרי. כשאנשים מאיימים על העתיד שלך אם את מאשימה מישהו במשהו שהוא באמת עשה, זה לא שפוי. כל העסק של הניצול וההשתקה היה מזעזע. חצי מאוכלוסיית העולם לא צריכות לחיות בפחד מהחצי הנותרים. זה מטורף. יצא לי אמנם לעבוד עם המון במאיות, אבל מבחינת מספרים הפער בין גברים לנשים הוא עדיין מגוחך".

   

  היית עד לניצול מיני או להטרדה בעצמך?

   

  "מעולם לא נתקלתי במשהו שהיה בלתי ראוי. לא ראיתי גם משהו קורה שגרם למישהו/י להרגיש מושתק. אבל מה אני יודע? אני לא יכול להבין את כל החבר'ה האלה ששולפים את איבר המין שלהם כל הזמן. זה הזוי. אם הבחורה לבושה לגמרי, אולי לא תשלוף את ה־־ן? זה היגיון בריא. אף אחד לא רוצה לראות את זה".

   


  פרסום ראשון: 21.04.19 , 19:16