שבת 08 באוגוסט 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: דובר צהל
  חדשות • 23.04.2019
  מצטיין האלוף מעזה
  שורשיו בעזה, הוריו עברו לישראל, הוא נולד כאן כמוסלמי ובמרוצת השנים התגייר והפך לציוני מושבע • בגיל 18 התגייס לצה"ל, ובקרוב יקבל תעודת מצטיין אלוף על שירותו המסור • "תמיד הרגשתי יהודי והתנ"ך מדבר אליי", מספר סמ"ר א' • "ההורים שלי גם הם פטריוטים, ושניהם מאוד גאים בי"
  קורין אלבז אלוש

  הוא נולד כמוסלמי, שורשיו בעזה, אבל ליבו נתון כולו למדינת ישראל: תכירו את סמ"ר א' (21), חייל באגף טכנולוגיה ולוגיסטיקה (אט"ל) שנמצא בימים אלה בהכנה לקורס קצינים – ונבחר למצטיין אלוף. את התעודה יקבל בעוד שבוע מידיו של ראש האגף, האלוף יצחק תורג'מן.

   

  הסיפור יוצא הדופן הזה מתחיל לפני כ־30 שנה. הוריו של א' ובנם הבכור, מוסלמים תושבי עזה, הגיעו לישראל. מדובר בתקופה שבה הגבולות היו פתוחים.

   

  השנים חלפו, ההורים התאקלמו לחייהם החדשים ונולדו להם עוד שני בנים, ובהם א' – שראו את עצמם ישראלים לכל דבר. א' ואחיו שנולדו שניהם בישראל התגיירו, והאח שירת בצה"ל. ל־א' היה ברור שהוא ילך בעקבות אחיו, וכך היה.

   

  את שירותו החל כאחראי פיקוח סדנאות, והיה ממונה על תהליך העבודה וייעולו ועל מציאת פתרונות לבעיות שמתעוררות בשטח. לאחר מכן התמנה כאחראי תפ"י (תכנון פיתוח וייצור). בחודשים האחרונים, עד צאתו להכנה לקורס קצינים, שימש כנגד, כקצין הפעלה פלוגתי בתפ"י. כשיסיים את קורס הקצינים ברצונו להיות קצין טכנולוגיה גדודי.

   

  על תעודת ההצטיינות שיקבל מהאלוף לקראת יום העצמאות הוא מספר: "לא האמנתי שאגיע למקום הזה. מבחינתי מדובר בהגשמת חלום. כשנכנסתי לקבע עבדתי בשעות מטורפות, השתדלתי לתת מעצמי את כל מה שאני יכול – ואני שמח שמעריכים את זה. אמרו לי שהתעודה ניתנת לי על העבודה הקשה והרצון להצליח".

   

  סמ"ר א' מספר שהוריו גם הם פטריוטים ישראלים. אביו חלם שבניו יתגייסו לצבא, וכשהתגייסו הצהיר שיש לו בנים גיבורים. "ההורים מאוד מתרגשים לקראת הטקס", מספר א'. כשסיפר לאביו שהוא מתעתד להיות קצין, פרץ אביו בבכי של גאווה ושמחה. "המשפחה שלי הם מקור הכוח שלי. לקבל מהם תמיכה מוחלטת זה בכלל לא מובן מאליו".

   

  משפחתו המורחבת עדיין גרה בעזה, אבל סמ"ר א' מספר שהוא איננו שומר איתם על קשר, ושגם אם היה מתאפשר לו לבקר שם – לא היה עושה זאת. "אני בקושי מדבר ערבית. כשההורים דיברו בערבית תמיד עניתי להם בעברית. תמיד הרגשתי יהודי, והיהדות הייתה חלק בלתי נפרד ממני גם לפני הגיור. השייכות שלי תמיד הייתה ליהדות ולישראל, מלימודי התנ"ך שמאוד אהבתי ועד המצוות והחגים". את ליל הסדר הוא חגג בבית אחד מחבריו.

   

  צחוק הגורל: המשפחה גרה בשדרות, עיר הסובלת זה שנים ממטחי רקטות מהרצועה. א' מספר שהוא לא מסתיר מחבריו בצבא את שורשיו העזתיים. "זה תמיד מלווה בשאלות, אבל אני היום יהודי וישראלי – וגאה בעצמי ובהוריי שבחרו להגיע לישראל".

   


  פרסום ראשון: 23.04.19 , 23:51