שני 01 ביוני 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: AP
  חדשות • 14.05.2019
  נבחת לבד?
  80 אלף משפחות ישראליות טסות מדי שנה מנתב"ג עם חיית המחמד שלהם, אלא שהחוויה אינה תמיד נעימה • כעת מתכננים להקים במקום טרמינל ייחודי לשירותם של הטסים לחו"ל עם בעלי חיים • במקום מתוכנן גם פנסיון מפואר למי שבוחר לצאת לחופשה באירופה הקלאסית בלי לאסי
  דני שדה

  מישהו נתן לך עצם להעביר? תרצה אוכל בשרי, או שתעדיף פרווה? טוב. מיצינו את הבדיחה. הבשורה הגדולה היא שבנמל התעופה בן־גוריון יוקם טרמינל חדש, שנועד לשרת את מי שטסים עם בעלי חיים.

   

  על פי התוכנית, הטרמינל החדש – שבהקמתו יושקעו מיליון וחצי דולר והוא אמור להיפתח בקיץ 2020 – יכלול מבנה ראשי שבו ישכנו הלובי והקבלה, אגף טיפול בנושאי ההטסות שבו ידאגו לכל המסמכים הנדרשים להטסה, חנות מקצועית לצרכים יעודיים (כמו כלובים), מכלאה פנימית, חדר וטרינר שמיועד לטיפולים רפואיים ועוד.

   

  מחוץ למבנה הראשי יהיו מכלאות שיכילו תאי שינה אישיים, תאי טיולים מרווחים, מרכז טיפולים, מחסן מזון ועוד. הטרמינל ישתרע על שטח של כ־2,250 מ"ר וישכון בתוך מתחם שדה התעופה.

   

  המיזם הינו שותפות בינלאומית שמובילה חברת Terminal4Pets בבעלות ד"ר איתן קריינר. "אנחנו הוגים את הרעיון הזה כבר עשר שנים, ועכשיו הוא קרם עור וגידים", הוא מספר, "כ־80 אלף משפחות ישראליות נוהגות לצאת מדי שנה לחופשה בחו"ל עם חיית המחמד שלהם. המספר הזה הולך וגדל, ולכן השירות נדרש".

   

   
  צילום: EPA
  צילום: EPA

   

   

  קריינר ציין כי "בכל שנה מוטסים ברחבי העולם כ־60 מיליון בעלי חיים, בעיקר כלבים, חתולים וציפורים. בעולם כולו מבינים את הצורך של משפחות לקחת לחופשה את חיית המחמד שלהם ולכן לא מעט מסעדות ובתי מלון מאפשרים לאורחים לשהות במקום עם בעלי החיים".

   

  Terminal4Pets כבר מטפלת כיום בהטסת בעלי חיים מישראל ואליה, וכן בהטסת בעלי חיים ברחבי העולם. בחברה עובד צוות וטרינרים שמטפל בכל ההליכים הדרושים להטסת בעלי חיים, ובכלל זה בדיקות, חיסונים ומתן מסמכי הטסה, אלא שכיום הם נמצאים במודיעין־מכבים־רעות וזה הרבה פחות נוח לנוסעים לחו"ל.

   

  ברשות שדות התעופה אישרו כי בנתב"ג יוקם פנסיון לחיות בית שיהיה מתוכנן ומעוצב אדריכלית תוך שמירה על איכות הטיפול. על פי רשות שדות התעופה כ־25 אחוז ממשקי הבית בישראל מחזיקים בחיות מחמד, ושירותים לחיות בית כבר מוכרים בשדות תעופה בינלאומיים באירופה ובארצות־הברית.

   


  פרסום ראשון: 14.05.19 , 23:56
  ידיעות אחרונות