שני 01 ביוני 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: REUTERS
  חדשות • 15.05.2019
  היה דוז פואה
  חצי הגמר הראשון של האירוויזיון עבר בצורה מושלמת מבחינה טכנית • ארבעת המנחים גילו כבר בתחילת הערב שלא יוכלו להשתמש בטלפרומטר – וירו את הטקסטים בעל פה בלי בעיה • בגן צ'ארלס קלור צפו באירוע מעל מסכים 50 אלף איש • ובעוד הזמרים על הבמה – מדונה נחתה בישראל
  רז שכניק

  אפשר להיות גאים: חצי הגמר הראשון של האירוויזיון עבר אתמול בצורה נהדרת במרכז אקספו בתל־אביב, בהיכל מלא כמעט לחלוטין, שבמרכזו במה יפהפייה – ועם עוד עשרות מיליוני צופים, לפחות, ברחבי אירופה ואוסטרליה, שצפו באירוע בטלוויזיה. אנחנו על המפה, ולא רק בספורט, אלא גם במוזיקה, או בטלוויזיה, או גם וגם.

   

  נטע ברזילי פתחה את הערב עם השיר הזוכה מליסבון, "טוי", בתום סרטון מרגש שחזר כביכול אל ילדותה, כמי שצופה בדנה אינטרנשיונל זוכה עם "דיווה" ומביאה את האירוויזיון לישראל. "אני לא מאמינה שהאירוויזיון בתל־אביב", שאגה נטע על הבמה, "הייתה לי שנה מדהימה, הייתם מדהימים אליי. ברוכים הבאים לישראל, וכפרה עליכם".

   

  בר רפאלי, לוסי איוב, ארז טל ואסי עזר, ארבעת המנחים, עלו על הבמה אחרי ברזילי והרימו רשמית את המסך על אירוויזיון 2019, כשהם קורנים וקולחים. התלבושות לא השתנו לעומת החזרות, בר רפאלי בשמלת מראות כסופה, לוסי איוב בשמלה לבנה, הגברים בחליפות. כפי שפירסמנו אתמול, למנחים אושר להשתמש בטלפרומטר בחלק מהקטעים של האירוויזיון – אבל הוא קרס מיד עם פתיחת הערב והארבעה ירו את הטקסטים בעל פה ללא בעיות מיוחדות.

   

  הנציגה הקפריסאית טמטה גודואדזה הייתה הראשונה לעלות לבמה, ומכאן הערב של תאגיד "כאן" תיקתק קדימה בקצב מצוין. במקביל, בפארק צ'ארלס קלור בתל־אביב צפו בחצי הגמר מעל מסכים 50 אלף איש, שנהנו מההפקה המרשימה שהרימה העירייה בחלקים שעליהם היא אחראית.

   

  צילום: אורן אהרוני
  צילום: אורן אהרוני

   

   

  הנציג הישראלי קובי מרימי צפה אתמול מתוך ה”בועה” שמאחורי הקלעים במתחריו הפוטנציאליים ויחכה לתורו במוצאי שבת, בגמר. גם טאץ’ הוליוודי היה אתמול במרכז אקספו: השחקנית רייצ’ל מקאדמס הסתובבה בין המתחמים השונים כחלק מסרט שמצלמת ענקית הסטרימינג נטפליקס.

   

  בסביבות 23:00 התקבל איתות מנתב”ג: מדונה נחתה בישראל במטוסו הפרטי של סילבן אדמס כדי להשתתף בגמר האירווויזיון, למרות שהחוזה עדיין לא חתום (בתיווך עוסקת קבוצת בלוסטון לייב ניישן של גיא בסר ושי מור יוסף). מלכת הפופ הגיעה מלונדון, נכנסה לרכב מפואר והמשיכה היישר למלון דן בתל־אביב, לסוויטה המלכותית.

   

  בין לבין עלתה להקת הטארי מאיסלנד לתת את הנאמבר שלה ולא עשתה פרובוקציות מיוחדות, למרות הצהרותיה כי תתבטא נגד המדיניות הישראלית. מה כן קרה? האקרים הצליחו לחדור לאפליקציה של תאגיד “כאן” והעלו שקופית: “התקפת טילים. מצאו מחסה”. השקופית הורדה לאחר שניות ושידור האירוויזיון נמשך.

   

  דנה אינטרנשיונל חתמה את החלק האמנותי על הבמה, אחרי השירים המתמודדים, בדרכה היפהפיה, עם ביצוע של Just The Way You Are של ברונו מארס. “הופעתי ברחבי אירופה באירועי אירוויזיון ואני מתרגשת במיוחד כי זה אירוויזיון שמתקיים בעיר שלי והמשפחה שלי באולם”, היא סיכמה.

   

  צילום: אורן אהרוני
  צילום: אורן אהרוני

   

  צילום: אורן אהרוני
  צילום: אורן אהרוני

   

  צילום: AFP
  צילום: AFP

   

  ידיעות אחרונות