ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: SplashNews
  Feed • 20.05.2019
  הצרות מכות בבריטני פעם נוספת
  הזיופים של מדונה? זה כלום לעומת מה שעובר על בריטני ספירס. היא שוב עברה התמוטטות עצבים, סיבוב ההופעות הגרנדיוזי שלה בווגאס בוטל, אביה אישפז אותה בכפייה, האייפון שלה הוחרם על ידי הוריה, והמנהל שלה מתקשה להאמין שהיא תחזור להופיע אי־פעם. "זאת כבר לא שאלה על המשך הקריירה שלה, אלא שאלה על עתיד החיים שלה"
  ציפי שמילוביץ, ניו יורק

  כאשר יצאה בריטני ספירס לפני שבוע מבית המשפט בלוס־אנג'לס, שם נערך דיון בבקשתה להחזיר לה את השליטה המלאה בענייניה הכספיים, היא הייתה יחפה. עשרות עיתונאים ועוד כמה עשרות מעריצים הפסיקו לנשום לרגע. בפעם האחרונה שבריטני יצאה יחפה מדיון בבית המשפט, לפני יותר מעשר שנים, זו הייתה אינדיקציה להתמוטטות עצבים כל כך חמורה, שהשופט החליט לתת לאביה, ג'ימי, משמורת כמעט מלאה על הנכסים ופחות או יותר על החיים של בתו. היא הייתה אז באמצע שנות העשרים, באור הזרקורים מאז גיל התיכון, סמל סקס עם ארומה קצת אפלה, וספק אם אפילו ידעה מה היא עושה בחיים.

   

  יותר מעשור קדימה, בריטני ספירס בת 37, עדיין נמצאת תחת חסותו החוקית של אביה, עדיין סובלת מבעיות נפשיות, לא מופיעה, לא מקליטה, ואם להאמין למה שאמר המנג'ר המיתולוגי שלה, לארי רודולף, ל־TMZ, "היא אולי לא תופיע יותר לעולם". רודולף ניהל את ספירס במשך רוב הקריירה, מהאלבום הראשון שלה, Baby one more time, שהפך אותה לסופרסטאר עולמי ב־1999. "אני נמצא איתה במשך שני שלישים מחייה", אמר רודולף ל"וראייטי", "היא כמעט כמו הבת שלי. זה מאוד אמוציונלי וקשה לי. אני רוצה שהיא פשוט תמצא מקום של שלווה ושמחה. זו כבר לא שאלה של קריירה, זה החיים שלה".

   

  האמא הגישה תביעה

  כדי להבין את הדרמה הנוכחית והמאבק שהפך ציבורי סביב בריאותה הנפשית והגופנית של בריטני ספירס, צריך לחזור לשנת 2008. בריטני עברה אז התמוטטות עצבים מאוד פומבית, ובית משפט החליט להעביר את ניהול הרכוש שלה לידי אביה ג'ימי ספירס ולידי עורך הדין אנדרו וואלט. במהלך הטיפול שעברה אז קיבלה שורה של תרופות שהיא אמורה לקחת באופן קבוע עד להודעה חדשה.

   

  מלאך או שטן? בריטני ספירס ואביה ג'ימי
  מלאך או שטן? בריטני ספירס ואביה ג'ימי

   

  ב־11 השנים שחלפו מאז ניסתה בריטני כמה פעמים לשנות את ההחלטה, אבל בית המשפט קבע שוב ושוב כי היא אינה כשירה נפשית ופיזית לנהל את חייה. באחד המקרים התקבלה ההחלטה אחרי פגישה בת 15 דקות בלבד בין ספירס לממונה מטעם בית המשפט. המגזין "רולינג סטון" כתב אז: "ספירס נראתה מתפקדת ופונקציונלית מאוד, ובוודאי לא 'נכה קשות' כפי שטוען בית המשפט".

   

  בינואר האחרון הודיעה ספירס במפתיע על ביטול החוזה ארוך הטווח שלה למופע קבוע בלאס־וגאס. ההסבר שניתן אז היו שני ניתוחי החירום שעבר אביה, ג'ימי ספירס בן ה־66, לאחר שסבל מקרע במעי הגס. "אני צריכה להקדיש זמן למשפחה שלי", נאמר בהודעה שמסרה ספירס. על פניו, אקט הקרבה אצילי של אישה בוגרת שיש לה סדרי עדיפויות נכונים בחיים.

   

  הבעיה היחידה עם הגרסה הזו היא שמיד אחרי ההודעה התאשפזה ספירס בקליניקה לבריאות נפש. האשפוז שלה נשמר בסוד עד החודש שעבר, ועכשיו יוצאת הכביסה המשפחתית המאוד מלוכלכת החוצה, כשברקע מיליוני מעריצים שלא יודעים מה בדיוק עובר על הנסיכה שלהם — האם היא חולה או שבויה, האם היא לוקחת תרופות כי היא חייבת או כי מכריחים אותה, והאם אבא שלה הוא מלאך או שטן. לפחות עד היום נחשב ג'ימי ספירס למלאך, האיש שהציל את הבת שלו ממוות לפני 11 שנה, אבל עכשיו כבר לא לגמרי ברור אם הוא עדיין מציל אותה או שולט בחייה באופן חולני.

   

  המופע "דומיניישן" אמור היה לעלות על הבמה בלאס־וגאס ב־13 בפברואר, ולרוץ בלי הפסקה במשך שלוש שנים. גרסה אחת טוענת כי במהלך החזרות הפסיקה ספירס לקחת את התרופות שלה. אבא ג'ימי הציב לה אולטימטום, וכאשר לא הצליח לשכנע אותה הוא החליט לבטל את המופע ולשלוח אותה לקליניקה. הוא אמר לה להפיל את סיבת הביטול על המחלה שלו.

   

  מה עובר על בריטני? מתוך סרטון שהעלתה ספירס לאחרונה לאינסטגרם עבור מעריציה
  מה עובר על בריטני? מתוך סרטון שהעלתה ספירס לאחרונה לאינסטגרם עבור מעריציה

   

  אבל בדיון האחרון בבית המשפט אמרה ספירס לשופט כי אביה הוא שאישפז אותה בקליניקה בניגוד לרצונה ואילץ אותה לקחת תרופות. במהלך הדיון ביקשה מהשופט לבטל את המשמורת על החיים שלה בה מחזיק ג'ימי 11 שנה, או לפחות לשנות את התנאים כדי שיהיה לה קצת יותר חופש. בכל זאת, היא אישה בת 37, עם שני ילדים בגיל העשר'ה. השופט סירב להכריע בבקשה עד לדיון הבא שייערך ב־18 בספטמבר, אבל הורה לספירס לעבור הערכה פסיכולוגית.

   

  מה שמוסיף למדורה היא חזרתה לתמונה של אמא של בריטני, לין. היחסים בין השתיים, שהיו במצב של נתק מוחלט במשך 15 שנה, עברו שינוי של 180 מעלות. עכשיו לין גרה בביתה של בריטני, והגישה תביעה לקבל גישה לתיק הרפואי של בתה, כדי לדעת איזה טיפול היא מקבלת ואיזה כדורים היא לוקחת. אמא לין טוענת שאבא ג'ימי כופה על בריטני לקחת תרופות שהיא לא צריכה, אבל לפי TMZ, ייפוי הכוח שיש לאב על העניינים של בתו לא כולל אישור לכפות עליה שום טיפול רפואי. יותר מכך, אומר האתר הצהוב האמין למדי, בריטני היא זו שנכנסה מרצונה לקליניקה וחזרה לקחת את קוקטייל התרופות שמייצב אותה. איפה האמת? מי יודע.

   

  בכל מקרה, ה"ניו יורק פוסט" טוען כי בניגוד לדיווחים האחרים שמציפים את כלי התקשורת, השמועות על מריבות בתוך המשפחה אינן נכונות, וספירס אף משוחחת עם אביה מספר פעמים ביום. על דבר אחד בכל זאת יש לה מחלוקת עם הוריה: ספירס מתעקשת לקבל אייפון, אבל הוריה, שרוצים למנוע מגורמים אינטרסנטים ליצור איתה קשרים מיותרים — מסרבים.

   

  קונספירציית המעריצים

  שום דבר מאופרת הסבון הזו לא באמת מפתיע. כל מסלול החיים של בריטני ספירס לא היה נורמלי. הלחץ על ילדה שנולדה במיסיסיפי באחד האזורים הדתיים והשמרניים ביותר באמריקה, והפכה לנערה ששרה לגברים Hit me one more time, לא יכול היה להוביל לתוצאה אחרת. בין המאניה לדפרסיה היא התחתנה פעמיים, הפכה אמא לשני בנים, היום בני 12 ו־13, מנישואיה לראפר קווין פדרליין, והתמודדה עם תקשורת שלא יצאה לה מהוורידים, וקומיקאים שחשבו שזו חוכמה גדולה לצחוק עליה.

   

  מאידך, היא אספה הרבה מאוד אוהדים. הרבה הרבה מאוד. ואלה מודאגים נון־סטופ. למשל, טס בארקר וברברה גריי, שתי מעריצות מלוס־אנג'לס שהקימו את התנועה וההאשטג FreeBritney#. הן שתיים מכמה עשרות אוהדים שמפגינים באופן קבוע מול בתי המשפט ומוסדות עירוניים בלוס־אנג'לס בדרישה "לשחרר את בריטני מהשליטה שהמדינה נתנה לאביה עליה". כמי שמקדישים את כל חייהם, באופן נורמלי לגמרי, לבריטני ספירס, יש למעריצים האלה שורה ארוכה של תיאוריות שאמורות להוכיח כי היא נמצאת תחת שליטה שלא מרצון. למשל, במשך כמה חודשים היא נעלמה לגמרי מהאינסטגרם, שם יש לה 21.7 מיליון עוקבים, חוץ מפוסט אחד שנועד לחגוג את יום השנה ה־20 לאלבום הבכורה שלה. באפריל חזרה עם הודעה בה הכחישה את כל השמועות, ואמרה שהיא רק צריכה "זמן". אבל צמד הבלשיות בארקר וגריי שמו לב שהיא השתמשה רק בפרצוף סמיילי אחד במקום הנוהג הרגיל שלה לפרסם כמות גדולה של אימוג'ים! לכן, טענו השתיים, לא היא פירסמה את ההודעה הזו אלא מישהו מהמנהלים שלה.

   

  כך או אחרת, שעות ספורות לאחר העלאת הפוסט, פורסם כי היא אישפזה את עצמה בקליניקה לבריאות הנפש. לפי הדיווחים, היא עזבה את הקליניקה מדי פעם לכמה שעות כדי לבלות עם החבר הנוכחי שלה, סם אסגהרי, דוגמן ומאמן כושר יליד איראן. בין היתר צולמה כשהיא נוהגת יחד איתו בדרך למסעדת המבורגרים בלוס־אנג'לס, ולאחר מכן התברר שבכלל נאסר עליה לנהוג.

   

  המנג'ר רודולף מבטל את קונספירציות FreeBritney# ומתעקש כי היא זו שרוצה לדאוג לעצמה. "אני מבין עד כמה האוהדים האלה אוהבים אותה ותומכים בה ואני אוהב אותם", אומר רודולף, "אבל מדאיג אותי שאין לתיאוריות האלה בסיס עובדתי. הסוגיות האישיות שבריטני עוסקת בהן הן מסובכות מאוד, ויש סיבה בגללה בית המשפט מינה לה אחראי. בתי המשפט של מדינת קליפורניה מתייחסים לזה ברצינות רבה. אני מקווה שהאנשים יאפשרו לה את הזמן הפרטי שלה".

   

  ביום חמישי האחרון העלתה ספירס לאינסטגרם וידיאו קצר שלה בחזרות. היא נראית בו בריאה ובכושר טוב, אבל רודולף מתעקש שהחוזה למופע הרב־שנתי בווגאס מבוטל לתמיד. "כאדם שמנחה את הקריירה שלה, ועל סמך כל מה ששמענו מאנשי מקצוע, ברור לי שהיא לא צריכה לחזור לעשות את המופע הקבוע בווגאס", אמר ל"וראייטי", "לא עכשיו ואולי לעולם לא. ההחלטה התקבלה. מתי היא תחזור להופיע ואם בכלל, זה לא מה שחשוב עכשיו. אם היא לא תעבוד שוב לעולם, אז לא. התפקיד שלי הוא לנהל את הקריירה שלה כשהיא רוצה קריירה, אבל אם היא מפסיקה לשישה חודשים או לשש שנים - זה בסדר גמור. היא עובדת מאז שהייתה ילדה. בגיל 37 בריטני עבדה יותר מרוב האנשים שמגיעים לגיל הפרישה. עזבו אותה להיות סתם אדם רגיל לתקופה מסוימת. היא נתנה לכולנו כל כך הרבה, עכשיו שתיתן קצת לעצמה".•

   


  פרסום ראשון: 20.05.19 , 19:44