שני 28 בספטמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  עו"ד אורלי מנע שני | צילום: אלה פאוסט
  חדשות • 20.05.2019
  הטריד את בית המשפט ‑ ונקנס
  גבר שפנה לבית המשפט שוב ושוב בעניין סידור הילדים עם אשתו לשעבר נענש: בצעד יוצא דופן, השופטת חייבה אותו לשלם 2,000 שקלים
  יורם ירקוני

  לפעמים אנחנו שואלים את עצמנו למה דיונים בבית המשפט נקבעים למועדים רחוקים. חלק מהבעיה, במיוחד כשמדובר בבתי משפט לענייני משפחה, הן פניות רבות לשופטים שיוצרות עומס על המערכת.

    

  בית המשפט המחוזי בלוד נתקל במקרה מסוג כזה כשקיבל פנייה חוזרת מגבר נגד גרושתו בנוגע לחוסר הסכמה איתה על סידור לילדים. השופטת ורדה פלאוט חשבה שהגבר מטריד לשווא את בית המשפט וחייבה אותו לשלם 2,000 שקלים למדינה.

   

  הפרוד הגיע להסכמה עם פרודתו, המיוצגת על ידי עורכת הדין אורלי מנע־שני, כי היא תהיה אחראית על הילדים בימים ספציפיים והוא בימים אחרים. הגבר פנה לבית המשפט לענייני משפחה בטענה כי אחד מהימים בהם סוכם כי הוא יהיה איתם לא נוח לו, משום שהוא עובד עד מאוחר. גם האישה טענה כי אין באפשרותה להיות איתם ביום הזה מפני שעבודתה אינה מאפשרת לה.

   

  בית המשפט קיבל את עמדתו של הגבר והציע לאישה לקחת בייביסטר, אלא שחודש וחצי לאחר מכן הוא שוב פנה לבית המשפט, הפעם למחוזי, בטענה שהפסיד יום עם הילדים. הוא ביקש לקבל יום אחר איתם, ונעזר בנספחים רבים שכללו מאות עמודים. השופטת לא אהבה את העובדה שהוא פונה שוב לבית המשפט בעניין פשוט שיכול היה לפתור בעצמו מההתחלה אם היה דואג לבייביסטר, וכתבה: "מצופה מהאב שידאג לסידור בימי ב' שנקבעו כהסדרי שהות באחריותו, אך במקום לעשות זאת הוא בחר לפנות לבית המשפט כאשר אין הוא חוסך מזמנו של בית המשפט ומגיש בקשה מנוסחת באריכות יתירה ומלווה במאות נספחים שאינם רלוונטיים. לא יכולתי שלא להביע את מורת רוחי מהתנהלות האב ועורך דינו. ידיהם של שופטי בתי המשפט לענייני משפחה מלאות בעבודה".

   


  פרסום ראשון: 20.05.19 , 23:57