ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  לירון ויצמן | צילום: רפי דלויה
  7 לילות • 21.05.2019
  מקום 18 - לירון ויצמן
  לירון ויצמן קנתה את עולמה כמגישת 'האח הגדול', ולא נתנה להיריון המתקדם להאט אותה. בינתיים היא מתגעגעת להגשה עם אסי ישראלוף ועפר שכטר, לא מתחברת ללכלוכים על '2025' המתחרה וכבר לא מרגישה בנוח להניק בפומבי
  רז שכניק

  אחרי שנים כסייד־קיק הנצחית של גיא פינס, לירון ויצמן הגשימה סוף סוף את הפוטנציאל והפכה למגישה המגה־מוערכת של 'האח הגדול'. הפיאסקו של אסי ישראלוף ועפר שכטר שהנחו לצידה רק האיר יותר את היכולות והעלה את המניות שלה. לעונת ה־VIP כבר הגיעה משופשפת - ועם בטן הריונית במיוחד - וקיבעה סופית את המעמד החדש והמשודרג. בין ההיריון והלידה באמצע העונה לנוכחות שלה באירועי השקה ומדורי הרכילות, ויצמן התברגה די גבוה מבחינת אזכורים בתקשורת, וגם הפעילות האינטנסיבית באינסטגרם וכמה קמפיינים לרזומה בהחלט לא הזיקו.

   

  אז איך היה להנחות את 'האח הגדול' בהיריון מתקדם?

   

  "אני מרגישה שהייתי בהיריון לפני שנים, כי כל התקופה אחרי לידה היא כל כך אינטנסיבית, שאת תוך שנייה שוכחת את מה שהיה לפני. היה מאוד מאתגר, אבל פחות קשה ממה שנראה. זה זרם, והאדרנלין עשה את שלו, ויחסית ההיריון עבר לי בקלות. העונה הראשונה של 'האח' ארכה ארבעה חודשים, ומתוכם חודשיים הייתי בהיריון בלי שידעו, עם בחילות והקאות. זה היה יותר מאתגר מההיריון הזה, כי בחודש שמיני ותשיעי כולם יודעים שאת בהיריון ודואגים לך".

   

  לעזוב לפני סיום התוכנית לחופשת לידה, זה מבאס קצת?

   

  "קצת קשה להגיד על לידה מבאסת אבל ברור, אני עובדת ומאוד נהנית ממה שאני עושה ו'האח הגדול' מהר מאוד הפך לחלק ממני. אני הכי מזדהה עם הדבר וצופה ונכנסת לזה ואני בתוך ערוץ הלייב, אז ברור שאם הייתי יכולה לדחות את הלידה בשבועיים, הייתי עושה את זה. אבל זה לא היה תלוי בי ותודה לאל שיצאה תינוקת בריאה ואני בריאה ובוא, את הכל צריך לקחת בפרופורציות. יהיו עוד עונות ואם יש משהו שאני יכולה להבטיח לך זה שאני לא אהיה בהיריון וגם לא אלד בעונה הבאה".

   

  אז לא היה FOMO?

   

  "ברור, אשקר אם אגיד שלא. אחרי הלידה הייתי צופה במלונית, זה לא שהייתי במוד של 'לא משנה, שכחתי מזה'. ברור שלא".

   

  זה נכון שלא אישרו לך בהתחלה לרדת מהעקבים בשידור?

   

  "נראה לך שמישהו יגיד לי בשבוע 34 אם להיות או לא להיות על עקבים? ברצינות? אני רציתי להיות על עקבים, הרגשתי טוב וברגע שהרגשתי שזה כבד ומתחיל ללחוץ - ירדתי מהעקבים. אבל תהיה בטוח שאף מפיק, סטייליסט ומנכ"'ל של ערוץ לא יבחר בשבילי אם להיות או לא להיות על עקבים".

   

  היה קונצנזוס של תשבחות שאני מתקשה לזכור כמוהו אחרי שהתחלת להנחות את 'האח הגדול'. הופתעת?

   

  "תמיד כשיש מישהו חדש על המסך, או לפחות בפריים־טיים, נותנים לו חסד. בסוף באתי מ'ערב טוב עם גיא פינס' ואין בית ספר לטלוויזיה יותר טוב מהדבר הזה. הייתי שם 11 שנים ועשיתי מיליון שידורים חיים, אז ברגע האמת נכון שפינס כבר לא היה לידי, אבל הייתי בשלה לדבר הזה, לא הגעתי תינוקת, וגם ידעתי שאני בשלה לזה. נורא רציתי פריים־טיים וידעתי שכשאקבל אותו אדע לעשות את זה כמו שצריך".

   

  והשבחים האלה נחתו כמו מים קרים על הפרטנרים, עפר שכטר ואסי ישראלוף.

   

  "עפר ואסי הם מעולים במה שהם עושים והיו טובים בעיניי כמנחים. לא התאים להם להמשיך מכל מיני סיבות. לאסי יש את התוכנית החדשה ב־HOT והופעות ב'מה קשור', ולעפר יש עניינים שלו. אני גם חושבת שיש סיכוי ש'האח הגדול' מתאים יותר לשני מנחים מאשר לשלושה. מה שכתבו עלינו לא ממש הגיע אלינו. נשמע כאילו אני משקרת, אבל היה כזה כיף מאחורי הקלעים. כיף וטוב לי עם גיא זו־ארץ, ובעונת ה־VIP עדיין חסרה לי הנוכחות של עפר ואסי".

   

  עברתם עונה ראשונה קשה ב'רשת'. העורכת רוית ליאור־מנדל נאלצה לפרוש.

   

  "אכן הייתה עונה סוערת. בארבעה חודשים עוברים המון דברים, זו חתיכת תקופה של זמן. עונה ראשונה של 'האח הגדול' שמגיעה מקשת לרשת, אין סיכוי שזה יעבור בלי סערות. לפני התוכנית לא הבנתי את זה. אמרתי לעצמי, 'לוקחים אותי ל'אח הגדול', איזה כיף, יאללה. חלק ומהמם'. היה צריך להיות לי ברור שזה יהיה עם חבלי לידה קשים. ומי כמוני מבינה מה זה חבלי לידה".

   

  התאכזבת בשביל רוית? מהרייטינג שלא עמד בציפיות של רשת?

   

  "אני חייבת לרווית את הדבר הזה אז ברור שהתבאסתי שהיא לא המשיכה, אם כי (העורך שהחליף אותה) רועי עוז עושה עבודה מצוינת. ולגבי הרייטינג - התבאסתי כן, אבל התקדמנו מאז וזה הוכיח את עצמו ועשה רייטינג טוב. זו תוכנית דגל של רשת ונשארה כזו".

   

  כמה שמחת מ־1 עד 10 על מה שקרה עם '2025', שהייתה אמורה להיות התשובה ל'האח הגדול'?

   

  "בכלל לא שמחתי ואני אומרת את זה בכנות. שמחה לאיד מאנשי טלוויזיה על תוכנית שלא עומדת בציפיות היא דבר שאני לא מבינה. האינטרס של כולם זה שהתוכניות יצליחו ושתהיה כמה שיותר עבודה בשוק הזה ופרנסה לכולם. הרי כולנו במים סוערים כל הזמן עם מה שקורה בעידן נטפליקס, אז לא שמחתי".

   

  ארז טל אמר ש'האח הגדול' הוא פורמט מיושן.

   

  "תודה רבה לארז, זה מה שהוא היה צריך להגיד. גם אם אני הייתי עובדת בקשת, זה דף המסרים שהייתי נותנת לארז. ברור לכולם ש'האח הגדול' הוא עדיין פורמט מנצח להרבה שנים קדימה ועדיין, עם כל זה, אני בכלל לא שמחתי ש'2025' לא עמדה ציפיות. ואת זה אני אומרת בלשון מעודנת".

   

  הפופולריות שלך קפצה עם 'האח הגדול'. מרגישה את זה ברחוב?

   

  "החיים מתנהלים די דומה. הדבר היחיד שאני מרגישה בו שינוי, בניגוד ללידה הראשונה, זה העניין של ההנקה של אמי בחוץ. את קרני הנקתי בחופשיות, עכשיו לא, ואני לא יודעת אם זה בגלל שיש יותר מבטים או שזה רק בראש שלי. ניסיתי לעשות את זה פעמיים אבל זה לא כל כך עבד, לצערי הרב. פעם אחת ניגש אליי איזה אבא תוך כדי ואמר לי, 'אז מה, את לא בהיריון אה?' וזה בזמן שאני מניקה. אז זה לא יקרה שוב, וחבל כי הייתי רוצה לשלוף ציצי גם בחוץ, להניק ופשוט לעוף על עצמי".

   

  שאיפות להמשך?

   

  "יש תוכניות בקנה חוץ מ'האח הגדול', אבל אני לא אוהבת להיות כמו האמנים האלה שמספרים שהם עובדים על דיסק. כשיהיו דברים סגורים, אפשר יהיה לפרט. וכמובן על הפרק גם עונה ארוכה ורגילה של 'האח הגדול'".

   

  את מאוד פעילה באינסטגרם. מה ההבדל בין החיים שנשקפים שם למציאות?

   

  "יש הבדל. אני משתדלת להעלות לפחות בסטורי את האמת, אני לא מאלה שמסתירות הכל. נניח בסוף יום, גם אם אני עייפה וגמורה ולא הכל מהמם. אבל התמונות בפיד, אם להיות כנה, אלה מהרגעים היותר מפוסטרים של החיים. אני משתדלת מדי פעם להביא את האמת גם לפיד, ואלה הפוסטים עם הכי הרבה לייקים".

   

   


  פרסום ראשון: 21.05.19 , 19:06