ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ערן זרחוביץ' | צילום: גבריאל בהרליה
  7 לילות • 21.05.2019
  מקום 8 - ערן זרחוביץ'
  כשהוא לא ברדיו, כותב, או חורך את 'ארץ נהדרת', נשאר לערן זרחוביץ' מעט זמן להתגעגע לדמות של בנט וגם לתינוקת החדשה
  רז שכניק

  על פניו, ערן זרחוביץ' בולט פחות משאר השמות ברשימה הזו, כולל הקולגות ב'ארץ נהדרת', שמתפרסים הרבה יותר ממנו בתוכניות הילדים, בקמפיינים הפרסומיים (אם כי לאחרונה הוא משווק את מפעל הפיס שהעניק לו הרבה נקודות) וגם בעבודה המתישה ברשתות החברתיות. מצד שני, אף אחד מהם הוא לא ערן זרחוביץ'. גם בעונות קודמות הוא היה מהבולטים באנסמבל של תוכנית הסאטירה. השינויים בסגל כבר השאירו אותו בליגה משל עצמו. כיום הוא היחיד שאפשר להצביע עליו כמי שהשפיע על קריירה של פוליטיקאי - נפתלי בנט - ברמה של אובדן קולות בבחירות. גם הפרוצדורה שעשה לאיתן כבל לא תישכח במהרה.

   

  הוקלט באולפני הספריה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה

   

  במילים אחרות, ברור שההשפעה של ערן זרחוביץ' על הטלוויזיה הישראלית גדולה מסך החלקים שלה, מה שסייע להקפיץ אותו לתוך העשירייה הראשונה. הדומיננטיות שלו ב'ארץ נהדרת' הגיעה לרמה כמעט תלותית. מצד שני, ברור שהפוטנציאל הטלוויזיוני שלו לא הגיע לכדי מיצוי. עכשיו הוא פירשן את האירוויזיון יחד עם שרון טייכר, שותפו לתוכנית הקאלט ברדיו תל־אביב. אחלה. השאלה היא מתי הוא יהמר בגדול יותר.

   

  קח אותי לרגע שהבנת שזה קורה. הילד החננה מהיסודי, הפך לכוכב טלוויזיה.

   

  "שמע, לא ממש היה רגע כזה. זה לא משהו שקרה לי בן לילה, זה לא שפתאום הולך לי, איזה יופי. אני בן 44, כמעט 20 שנה בתחום, התחלתי לכתוב ל'ארץ נהדרת' בעונה השנייה והיום היא כבר בעונה ה־16 ואני עדיין כותב, וגם ברדיו הרבה שנים. זה לא איזה נס שלפתע התרחש. ההצלחה היא בזה שנותנים לי במה ומאפשרים לי, ויש כאלה שמכירים את זה וזה כיף גדול".

   

  אמרת פעם לעצמך, ''הנה קורה מה שחלמתי עליו"?

   

  "לא, שמח שזה קורה ויימשך כמה שיותר. כנראה שצריך מידה של כישרון ובעיקר עבודה קשה, והרבה לדעת לעבוד עם האנשים הנכונים. אני לא לבד, זה תמיד עם עוד אנשים".

   

  בוא לא נתבלבל, ב'ארץ נהדרת' אבד לך נפתלי בנט.

   

  "זו דמות שאני מאוד אוהב ואתגעגע אליה. אבל לפעמים טוב שמאלצים אותך להיפרד מדמות כי אז אתה צריך לחפש אחרת. אז חבל לי, אבל יש את סמיון, היה את איתן כבל".

   

  גם ממנו נפרדת בטרם עת.

   

  "צפוי, לא חשבתי שיהיה שר החוץ. אבל היי, יש את אורי פפר. אני בעיקר מרגיש בעונות האחרונות שאני יכול ליהנות יותר, מרגיש טיפה יותר משוחרר ואולי זה קשור לסטנד־אפ שאני עושה. מקווה שזה עובר החוצה".

   

  ונזכיר שבנט ניהל נגדכם קרב. יש סברה שהוא איבד קולות בגלל הדמות שלו 'בארץ נהדרת'. מצד שני הוא גם יצא הדמות האהובה על ידי הקהל.

   

  "אני חושב שבתוך תוכו הוא לא מאמין ש'ארץ נהדרת' היא הבעיה שלו, והסיבה שהוא לא נבחר לא קשורה לדמות שלי. בסדר, זכותו לבקר. כשהוא רצה הוא גם עשה טייק־אוף על ראובן ואסתי, לא התלוננתי אז ולא אתלונן היום".

   

  הוא עשה את זה טוב?

   

  "היא הייתה טובה, ש־קד".

   

  באיזו מהדמויות שלך יש משהו מערן זרחוביץ'?

   

  "לא כקלישאה, בכל אחת יש קצת, אגרסיות למשל בסמיון, בראובן, בכבל. באבא של סתיו ראול יש משהו ממני, הביישנות. בין אם אתה רוצה או לא, זה נכנס לכל מיני מקומות ומבטא צדדים שקיימים אצלי. ביחסים של ראובן עם שאולי גם יש משהו, בזה שהוא פתאום מנסה ללמד אותו. וזה הכיף גם. אני יכול לעשות כל מיני דמויות ובהן להראות כל מיני צדדים שלי, וזה שומר אותי חי".

   

  'ארץ נהדרת', רדיו, אירוויזיון, כתיבה, סטנד־אפ. יש זמן לראות את התינוקת אמי?

   

  "שני הבנים היו אחראים ונולדו בפגרות של 'ארץ'. אמי נולדה באמצע העונה אז אני לא רואה אותה מספיק. אבל תכף נגמרת העונה ואהיה רק שלה ושל נעם ואילי ושל לירון אשתי, כמובן. אגב, מאז שאני עם לירון משהו בי נפתח וקיבל ביטחון, וזה משפיע על העבודה שלי".

   

  פרט לבנט, יש טענות ממי שאתה מחקה?

   

  "פגשתי את סופר נני וברקו ותמיד מביך לפגוש אנשים שאני מחקה. הם לא אמרו משהו מיוחד. אבל גיא פלג פגש את לירון בעבודה שלה בשניידר ואמר לה שאני חייב לשפר את החיקוי שלו. לדעתו אני לא מחקה אותו מספיק טוב".

   

  מצחיק. אגב, איך היה באירוויזיון?

   

  "להסתובב שם מאחורי הקלעים הרגיש כאילו אני נמצא באירופה. שמע, עבדנו באמת קשה. היו ימים אינטסיביים עם חזרות, כשעושים שוב ושוב את הגמר. לא חשבתי שהיקף העבודה יהיה ככה, וזה הפתיע אותי. התלבטנו אם לקחת את זה אחרי הפנייה של הבמאי יובל כהן, ואני שמח שלקחנו. היינו פרשנים מ־41 מדינות, ותחשוב שיש בכל יום תדרוכים של שעה וחצי, מאיך להגות את השמות של המתמודדים ועד מה הולך להיות בכל שיר. אמרתי שזו פגישת בוקר עם רס"ר האירוויזיון שבודק אם אנחנו מגולחים. היה תענוג להיות בתוך דבר כזה וכבוד. חוץ מזה פגשתי את דורון מדלי, ועשינו סלפי".

   


  פרסום ראשון: 21.05.19 , 19:17