ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  איילת סיד
  חדשות • 27.05.2019
  לימודי אהבה
  אריאל, איילת, דיוויד, אלעזר, סטפני ואליסה הם רק חלק ממשלחת של 300 מורות ומורים ציונים צעירים, שצפויים להגיע הקיץ מחו"ל לישראל כדי ללמד אנגלית את ילדי הפריפריה • 50 מתוכם הם בגילאי 25־36, שלצד השליחות החינוכית מקווים למצוא שידוך ולהקים בית בישראל
  איתמר אייכנר

  איך אומרים באנגלית "המורה מאוהבת"? כ־300 מורים יהודים מארה"ב, אוסטרליה ודרום־אפריקה יגיעו בחודש הבא לישראל כדי ללמד אנגלית בהתנדבות מלאה. 7,000 ילדים בפריפריה, מהדרום לצפון, כולל חרדים וערבים, ילמדו אצלם, כש־200 מורים ישראלים ילוו אותם, במסגרת התוכנית הלאומית למצוינות באנגלית (תלמ"א). אבל יש עוד סיבה למסע הבין־יבשתי לישראל: מציאת בן זוג ישראלי, ועלייה לארץ הקודש.

   

  אחת מהקבוצה הציונית הנלהבת מארה"ב שחולמים להקים בית בישראל היא אריאל ארונסון (30) מוושינגטון, שמחפשת נפש תאומה. "החלום שלי הוא לגדל את הילדים בישראל. חלמתי לעבור לשם, אבל תמיד פחדתי לעזוב את אזור הנוחות שלי עם משפחתי. מציאת אהבה - מישהו שיאהב אותי ללא תנאי - תסייע לי להתגבר על כך. חבר טוב, נפש תאומה, ילדים יהודים בבית יהודי שמח", היא אומרת.

   

  מורה נוספת היא איילת סיד (28) שגרה בפילדלפיה. איילת מחפשת גבר ישראלי פתוח וכן, שלא פוחד מתקשורת פתוחה ללא גבולות. "ישראל תמיד הייתה מקום מיוחד עבורי ואני מחפשת מישהו שלא חושש ממחויבות. בהתחלה אני עלולה להיראות ביישנית ומסויגת, אבל ברגע שמכירים אותי אני כיפית ומתחשבת".

   

  דיוויד ויינברג (30) מניו־יורק מתכנן גם הוא למצוא פה את החצי השני שלו. הוא רוצה לחזק את הקשר לישראל, ומצפה כי הקשר הזוגי הבא שלו יעזור לקרב בין ארה"ב לבין ישראל. דיוויד מחפש בת זוג משפחתית, ורוצה להשתקע בהרצליה עם אהבתו החדשה ולנסות דיאטה ים־תיכונית.

   

  אריאל ארונסון
  אריאל ארונסון

   

   

  אלון פוטרמן מנכ”ל ומייסד תלמ”א, הסביר מה מביא אותם ארצה: “המורים הינם אנשים איכותיים שנבחרו בקפידה, בעלי ערכים ואהבה רבה למדינה. מורי תלמ”א משנים קודמות, מספרים על חוויה עוצמתית ששינתה להם את החיים, וחלקם אף גילו כבר רצון ומוטיבציה להישאר כאן ליותר מחודש ואף למטרת עלייה”.

   

  החתנים והכלות הפוטנציאליים יתפרסו בכ־200 כיתות ברחבי הארץ. מקריית־שמונה ומרום הגליל, דרך ראמה, כיסרע־סמיה וחורפיש, ועד רחובות, אשקלון, אופקים, דימונה ואילת. בכל כיתה ילמדו מורה מתנדב מחו"ל שיוביל את הלימודים באופן פדגוגי ולצידו מורה ישראלי שהוקצה מבית הספר, שהוא לאו דווקא מורה לאנגלית. כחלק מהתוכנית הייחודית הילדים ייהנו מלימודי אנגלית חווייתיים מרוכזים במשך כ־75 שעות לימוד בתקופה של שלושה שבועות - שווה ערך לתקופה של 10 חודשי לימוד.

   

  יום הלימודים יחולק לשניים: החלק ראשון יהיה עיוני, וילמדו בו באמצעות ספרי לימוד ומערכי שיעור מוכנים מבעוד מועד, והחלק השני של היום הינו חווייתי, ויהיו בו מגוון פרויקטים כיתתיים באנגלית בלבד הכוללים בישול, מדעים, מוזיקה, ועוד.

   

  ואם אתם מעוניינים להכיר את המורים, או לשדך להם - היכנסו לכתובת הפייסבוק: https://www.facebook.com/TALMAadmissions.

   

  דיוויד ויינברג
  דיוויד ויינברג