yed300250
הכי מטוקבקות
  אווה לונגוריה | צילום: גטי
  24 שעות • 28.05.2019
  כבר לא עקרת בית נואשת
  בגיל 44, הכוכבת הסקסית אווה לונגוריה היא אמא טרייה לילד ראשון, שלומדת לשלב בין אימהות לעבודה. "ביימתי פרקים בסדרה החדשה שלי כשהוא תלוי לי על הציצי", היא מספרת. ומה עם איחוד של "עקרות בית נואשות", הסדרה שגילתה אותה לעולם? "ממש אשמח. אני מתה על הבנות ומתגעגעת לדמות שלי"
  אמיר קמינר, קאן

  הכוכבת ההוליוודית אווה לונגוריה (44) יושבת בסוויטה של מלון יוקרתי בטיילת של קאן, לבושה בשמלה של מעצב על, מתבוננת על היאכטות המשייטות בים התיכון, ונזכרת בימים הרעבים והעניים של תחילת הקריירה שלה. "עבדתי כניצבת בסצנות קהל ענקיות או בסצנות בית קפה, בסדרות כמו 'בוורלי הילס 90210' ו'אלי מקביל', ועשיתי זאת גם כדי לזכות בארוחות חינם", התוודתה לונגוריה כשנפגשנו במהלך הפסטיבל האחרון. "הייתי כל כך ענייה, ששמחתי שנתנו לי ארוחת בוקר, צהריים וערב. אפילו הייתי לוקחת בננות ומחביאה בתיק. לגמרי ניצלתי את הרגע".

   

  ב־2004, לונגוריה, בת למשפחה ממוצא מקסיקני, פרצה בסערה הודות לסדרה "עקרות בית נואשות", שם גילמה את גבריאל סוליס, הרעיה הממזרית שמתעסקת עם הגנן שלה. "פתאום יוצאת סדרה בה היו ארבע שחקניות ראשיות שהן מעל גיל 40, השם ישמור. ובמונחים של הטלוויזיה המסורתית של אותה תקופה, זה נחשב לחריג".

   

  ההצלחה של "עקרות" הייתה חובקת עולם. "אני זוכרת את הפעם הראשונה שנסענו לבריטניה למסיבת עיתונאים. כשהגענו למלון הוא היה מוצף במעריצים. שאלתי את צוות המלון: 'מי נמצא במלון? בונו בטח כאן!' וחברי הצוות ענו: 'אתן!' לא הצלחתי להבין שלסדרה הייתה השפעה כזאת גדולה. נדהמתי".

   

  מאז שנפרדה מגבריאל, היא לא מפסיקה לעבוד. בחודש הבא תעלה בארה"ב ברשת ABC הסדרה "גרנד הוטל", אותה היא הפיקה, ביימה חלק מפרקיה ומשתתפת באחד התפקידים המשניים. "במרכז העלילה ניצבת משפחה היספנית שמנהלת מלון. היה לי חשוב להראות לשם שינוי משפחה היספנית עם כסף, ולא היספנים שהם סוחרי סמים, מסוממים או מאפיונרים".

   

  מתוך "עקרות בית נואשות"
  מתוך "עקרות בית נואשות"

   

   

  לונגוריה הרימה את הפקת "גרנד הוטל" בעודה מניקה את סנטייגו, בנה מנישואיה לבעלה השלישי - איש העסקים המקסיקני אנטוניו באסטון. "אני חובשת הרבה כובעים, ויש לי כובע חדש - אני אמא. יש לי המון מזל שאני חלק מתעשייה שמאפשרת לבן שלי להיות איתי תמיד. הוא עוד לא בן שנה ואני לא יכולה לספור את כל אתרי הצילומים בהם הוא היה. כשביימתי את 'גרנד הוטל', הוא היה בן ארבעה שבועות. יש לי תמונות בהן אני אומרת: 'אקשן!' כשהוא תלוי על הציצי".

   

  לונגוריה מגלה שהאימהות חידדה בה את הרצון לתרום לחברה ולפעול למען עולם טוב ביותר. "עכשיו, כשיש לי בן, אני אומרת לעצמי: 'אלוהים אדירים, אנחנו חייבים לתקן את העולם!' זה נשמע מטופש, אבל פשוט עכשיו יש תחושת דחיפות. אני חוששת בגלל היעדר סובלנות, ירי בבתי ספר, הפגנות פרו־נאציות שהופכות לקטלניות. הפחד הכי גדול שלי הוא להשאיר לבני עולם שבגללו הוא ישאל אותנו אחר כך: 'איך יכולתם לעמוד בצד כשהורסים ככה את הסביבה? איך יכולתם לעמוד בצד כשנרמסות זכויות נשים?'"

   

  לאור זאת לונגוריה בחרה להיות אחת המנהיגות של המאבק לשוויון מגדרי, וגם בביקורה בקאן קידמה את הנושא החשוב, בעודה משתתפת בפעילויות של קרן קרינג להעצמה נשית. "בפרויקטים שלי חשוב לי לקחת כמה שיותר נשים לתפקידים הטכניים. בכלל חשוב שיהיו יותר נשים, כדי שתהיה נקודת מבט מגוונות. האופן שבו אנחנו נצלם סצנת סקס למשל, יציג פרספקטיבה שונה מאיך שגבר יצלם אותה.

   

  "אנחנו עדיין חיים בחברה פטריארכלית מאוד בהוליווד: מרבית האולפנים עדיין מנוהלים בידי גברים והרבה מהעמדות שמאפשרות לך להיכנס בדלת מפוקחות בידי גברים. צריך לא רק ללמד את שומרי הסף שיש פלח שלם של נשים מוכשרות, שהם לא מגיעים אליו. צריך גם לשנות את שומרי הסף עצמם. כן, אני רוצה לנהל אולפן. למה לא?"

   

  עם בנה הטרי ובעלה | צילום: גטי
  עם בנה הטרי ובעלה | צילום: גטי

   

   

  יש מצב לאיחוד של "עקרות בית נואשות"?

   

  "אני ממש אשמח אם זה יקרה. אני מתה על הבנות ומתגעגעת לדמות שלי. מעניין אותי מה היא עושה עכשיו? איפה היא? איך הילדים? אם יציעו לי איחוד, אני אשיב בחיוב, ואז אצטרך גנן חדש...".

   


  פרסום ראשון: 28.05.19 , 18:59
  yed660100