yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום: גבריאל בהרליה
  7 לילות • 11.06.2019
  מקושרים
  בממשלה היום מחרבנים עלינו, גם אמנים מהימין לא יכולים באמת להתבטא ובני גנץ היה חוטף מהם בדיוק כמו נתניהו - אם היה נבחר. 'מה קשור' נכנסים בכולם בסדרה החדשה 'מצולמים', עונים למבקרים, ומסבירים למה בחרו דווקא בדמויות של שני הומואים מזרחים, ואיך הגיור של יאנה גרם לציון לבחור במונוגמיה
  יהודה נוריאל | צילום: גבריאל בהרליה

  מה קשור? הכי קשור. הלכתי לפגוש את ציון ברוך, אסי ישראלוף ושלום מיכאלשווילי, שהתעקשו על מפגש משותף. שוב ביחד, כשלישייה אחת. שלושתם אנשים מ־אוד נחמדים, צחוקים, כדורגל - כולנו אוהדי בית"ר, כן? - באמת מסוג הראיונות שאתה אומר קודם, יהיה כיף. אלא שהטמפרטורה התלהטה מהרגע הראשון, ולא עזר שום מזגן. בשלב מסוים, כשהגענו לדיבורים פוליטיים ולאין־מוצא הקיומי, זה היה כבר יותר מדי לשלום, שפרש מהמקום ויצא החוצה לגינה. "תגיד לי איך? איך אנשים במקום הזה לא קמים ויוצאים לרחובות עכשיו, להפוך מדינה?" התלהט.

   

  הטריגר לכל זה הוא 'מצולמים'. סדרת הדרמה הקומית החדשה שלהם שעלתה עכשיו ב־HOT. מעין גרסה מוקומנטרית ל'מחוברים' מבית 'קודה', הדוקו־ריאליטי הלהיטי. המה־קשורים נטלו את הפורמט והלבישו עליו שש דמויות שלהם. אסי תרם את הצד הבורגני של ההצלחה, בדמותו של לירון ברדה - סוכן ביטוח מפתח־תקווה, נשוי להילה (פאולה רוזנברג), תקוע בגיהינום של אמצע החיים וזוגיות שכבר לא עובדת. מפנטז על לילה דלוק במועדון, ובינתיים מוצא נחת בכמה רגעי נחמה בודדים - לעשות ביד על פורנו כשכולם עוזבים את הבית.

   

   

  אסי: "שמתי את כל הפחדים שלי על הדף. זו תחושה פנימית שלי, שבאה לידי ביטוי בבית, כשהילדים נולדו. בחוץ אתה אריה, מופיע בפני אלפי אנשים. חוזר הביתה - חתולה! חוזר מהופעה, 11 אלף איש בנוקיה, האדרנלין בוער. חוזר לאשתי, לאהובה שלי, עם שני ילדים קטנים. נכנס הביתה, ואפילו אין לך את הרגע הקטן, החמלה הקטנה של אחרי הופעה, שב תעשה קפה, איך היה. מסכנה, עם ילדים מהבוקר, שניהם קטנים! אני נכנס, זורקת עליי ילדים. נגמר! ואז כולם הולכים לישון ואתה נשאר לבד, עם עצמך על הספה. הפער בין האריה לחתולה".

   

  כמה זמן אתם זוג?

   

  אסי: "15 שנה ביחד. אני יודע, זה בערך פי 5 מהממוצע בסביבה שלנו".

   

  ועוד חידשתם עכשיו את הנדרים במלון בקפריסין, גיא פינס בתפקיד הרב. אי אפשר היה לפספס את הדיווחים.

   

  "היה מקסים. אבל יצא קצת מפרופורציה (צוחק). בדרך כלל אנחנו מאוד שומרים על הפרטיות שלנו. אנחנו נשואים עשר שנים ותיכננו לעשות חתונת עשור, בעידן שלנו עשר שנים זו ממש סיבה למסיבה. אבל קיבלתי רגליים קרות. אמרתי לאפרת שזה גדול עליי, אני לא בן־אדם של אירועים. ואז היא תפסה טרמפ על חופשה שהוזמנו אליה בקפריסין, היא ידעה שאם אנחנו כבר שם והיא תארגן את זה, אני לא אחשוד בכלום".

   

  אסי ואפרת
  אסי ואפרת
   

  בדרך כלל חידוש נדרים זה משהו שעושים אחרי משבר.

   

  "האמת שממש לא. זאת הייתה פנטזיה שלנו, שדיברנו עליה לפני שלוש שנים כבר. ברוך השם הזוגיות שלנו איתנה, אנחנו זוג טוב. וזה נורא פשוט - אסור לשכוח להיות חברים אחד של השני. כשיש חברות זה מנצח הכל.

   

  "תשמע, אני לא בטוח שהדור הבא יחיה במונוגמיה. אנשים כבר יותר פתוחים לזה בראש. בפרק שלוש אבא של לירון אומר לו, 'מה אתה חושב, שלא נתתי מהצד?' זה שקר מוסכם. אבל בסוף, מבינים שלא משנה מה - אני חוזר לאישה שאוהבת, לכוס קפה, לאוכל חם".

   

  ואתה מה? יכול לחצות את הגבול?

   

  "אני לא בנאדם שיכול עכשיו לצאת להרפתקה רווקית. אולי רק בפנטזיה. לכולם עוברים דברים בראש, מניח שגם לנשים, וזה בסדר. אבל אני בנאדם שצריך את החום, הבית, המשפחה, האישה שאני מאוד אוהב. את הכלוב זהב הזה".

   

  חייב לציין שהסצנה שלירון לוקח אם־די ונדלק, מאוד אמינה. אתם עוד עושים?

   

  ציון: "נשבע שלא נגעתי בחיים".

   

  שלום: "גם אני. מפחד מדי".

   

  אסי: "באמת, אנחנו אנשים שנורא מפחדים".

   

  אתם מפספסים. בתנאים הנכונים, זה סם האהבה המושלם. אתה פתוח, רגשני, אוהב את האנשים הקרובים אליך ואומר להם את זה, הצבעים והקולות מועצמים...

   

  ציון: "וואי, אתה מה זה מחרמן אותי עכשיו! ממש הדלקת אותי! ואני אצייר עם זה. מת לצייר על אם־די".

   

  אסי: "נשמע אדיר. חייבים לעשות. שלושתנו ביחד".

   

  ציון: "שמע, ההורים של כולנו לא התגרשו, מסיבה אחת. כי מאיפה שהם באו, אין אופציה כזו! בתל־אביב, האופציה הזאת כל כך קלה, אחרי כל מריבה. רוב הזוגות שמתגרשים היום, כי הוא זרק יציאה לראות איך היא מגיבה, והיא זרמה איתו - ברגע! אני אומר, בואו נוציא מהחוק גירושים. כמו הקתולים. אף אחד לא יתגרש! פעם אמרתי ליאנה באמצע מריבה: 'תקשיבי טוב, לא יעזור לך, את יכולה לריב איתי עד מחר, אני האחרון שלך. תמותי, אני האחרון שלך'. יודע מה עשתה? חיבקה אותי. אמרה לי, 'תקשיב, הייתי צריכה שתגיד לי את זה. זה כל כך נתן לי ביטחון'".

   

   

  ציון ויאנה
  ציון ויאנה

   

  למה היה חשוב לך שיאנה תתגייר?

   

  ציון: "כי זה היה חשוב לה. היה לי משחק שהייתי משחק עם בחורות שהייתי יוצא איתן. 'בפגישה הראשונה אני נותן לך משאלה. מה שתגידי, אני אגשים אותה'. יאנה לקחה את זה ברצינות. 'אני רוצה להתגייר'. ופתאום אמרתי לעצמי: גם אם אני לא אצא עם הבחורה הזו - אני אעזור לבחורה הזו! אם זה באמת מה שאת רוצה. ואם הייתה אומרת, 'רוצה להתחתן אבל לא מתגיירת'? הייתי מתחתן איתה".

   

  בידיעה מה תחטוף? ראית מה קרה ללוסי וצחי.

   

  ציון: "לא צריך לראות מה עשו להם. יודע מה אני עברתי בתהליך הגיור. שנתיים גיהינום! עזוב אותה, אני. הייתי צריך לעבור איתה את כל התהליך, לשמור שבת והכל, ובודקים אותך. אסי ושלום היו רואים אותי כשעברתי את התהליך, הייתי נגמר מזה, תהליך קשה מאוד. עד ששלום אמר לי, די, תשחרר את זה!"

   

  שלום: "אני, אני נגמרתי מזה! לקחתי את זה קשה מאוד. רציתי שהוא יהיה הבנאדם שיקום פה, ויגיד להם: 'פאק איט! די! לא צריך יותר!' כל כך התעצבנתי בשבילו".

   

  ציון: "אסי אמר, 'אתה בנאדם שדברים באים אליך בקלות ואתה בורח מהם. עכשיו הגיע משהו שתילחם עליו, אז רק איתה תתחתן'. והוא כל כך צדק! כי לפני שהתחתנתי עם יאנה אמרתי, לא מתחתן. מביא ילדים עם ידידות. אני לא מונוגמי, מביא מזאת, ומזאת, ומזאת - ארבה את זרעי! (צוחק) ודרך המלחמה הזו, יאנה היא המתנה הכי גדולה שקיבלתי. אני צריך לחיות עם אישה אחת. זהו".

   

  שלום: "לכולנו זה היה ברור לגמרי. מה זאת אומרת, מהרגע שיאנה נכנסה לחיים, היה ברור שהיא תהיה גיסתי. לא אהבתי קודם אף בחורה שהייתה לו, לא רוצה לנקוב בשמות. ותראה מה קרה לו. מי שעבר את השינוי הכי גדול בשנים האחרונות משלושתנו זה ציון. ניפץ את כל הפחדים הכי גדולים שלו. ציון היה חי בבועה. לא רואה חדשות. לא מתעניין בכלום. מאז שהוא נהיה אבא, מציקים לו דברים שבחיים לא הייתי מאמין שיציקו לו".

   

  מהצד השני לנשוי־במשבר, שלום הביא ל'מצולמים' את שיר ונטורה, רווקה תל־אביבית בעלת סלון לסידור גבות, שנכספת לטבעת ולילד. הפאה כבר יושבת עליו טבעי. דמות שנכתבה על ידי אחותו, נטלי. "אחותי זיהתה פה, ואני לא מגלה סוד, שיש משהו בדור הזה, שלא התמודדו איתו לפני שבע שנים", אומר שלום. "תסתכל על המצב של הרווקה היום בעיר. אני מקבל מאות הודעות ביום מבנות שאמרו שהזילו דמעה, בסוף הפרק".

   

  ציון: "אחי, נשים היום מתחננות לגברים לצאת איתן! גברים נהיו כמו נשים של פעם. אם אתה גבר לא מחויב, אתה יכול לבלות עד סוף ימי חייך. אומר לעצמו, מה אני אכניס את עצמי לזה? אבל אני עוד חיזרתי. בואנה, הייתי עוד בדור המחזרים!"

   

  שלום: "שמאלה ימינה. איך היום מוצאים? שמאל ימין, טינדר. תגיד לי, מה זה? מה זה?!"

   

  אסי: "אנחנו עוד דיברנו עם בנות בברים. היום גם אין את זה. יושבות בקבוצה, מחכות שיבואו לאסוף אותן מהטינדר. כמו להזמין מונית. גט טקסי".

   

  שלום וענבל
  שלום וענבל

   

   

  × × ×

   

  האווירה מתלהטת. אנחנו יוצאים לגינה לגנוב איזו שאכטה כדי להירגע, אבל הטורים רק עולים. כל השלושה מבעבעים, שוכחים מקיום הראיון ומנהלים דיון ארוך ביניהם. ציון: "אל תיתנו לי לפתוח. שניהם פה מפחדים שאני אדבר, כי אנחנו כל כך רוצים שכולם יאהבו אותנו. אתה קולט מה הבעיה במדינה הזו? שאני לא יכול להגיד את הדעה שלי. הגענו למצב שאני לא יכול להביע את הדעה שלי. מפחד".

   

  כי יבטלו לך קמפיין? אורנה בנאי?

   

  ציון: "למה הלכת לשמאל? ואם אנחנו ימנים? תשמע, אני אמור להיות מוביל דעת קהל, כי אני אמן, יוצר. ואני לא יכול. אני מפחד. כי אם אני אגיד משהו לא במקום, אז או שלא יאהבו אותי, או שאפגע באחרים. ואין מה לעשות, כל אמן שפתח פה את הפה, מספי ריבלין ועד הגשש - נפגע. המתנה שלנו כיוצרים, זה להגיד את מה שאנחנו מרגישים ורוצים להשפיע דרך היצירה. אבל הרבה פעמים כתבתי דברים ומחקתי אותם, ולא אעלה אותם. כי אנחנו עוד לא במקום הזה. וזה מבאס אותי נורא".

   

  שלושתם מעורים עד הפרט הקטן בעניינים אקטואליים. למשל, ענייני חינוך. ממספר הסייעות ועד המרחק ששלום צריך לנסוע כל בוקר. "הפכנו להיות מדינה של אינדבידואלים", מתלהט אסי, "כדי שהבן שלי ילמד בבית ספר לטבע, הייתי צריך לעבור עיר ולעבור דירה כדי לתת לו את החינוך שמגיע לו. למה? למה אני לא יכול בכל עיר?! זה כואב לי".

   

  ציון: "לאן הולך הכסף של מדינת ישראל? על אגו. זה לא מסתדר עם ההוא - הלו, תביאו מגשר! אני לא צריך, בגלל 5 מיליארד, שאמא שלי תמות בבית חולים מזיהום, כי לא היה חדר! אתה קולט? זה בדיוק מה שקרה לה! מה זה לא מסתדרים ביניכם? תביאו שופט! תביאו שוטר! תפתרו את הבעיות שלכם! אבל אני צריך עוד בית חולים בבאר־שבע. אני צריך עוד חינוך. מה, אתם סתומים?!"

   

  אסי: "עם ישראל אמר את דברו. 35 מנדטים לליכוד, 35 כחול לבן. אז מה אכפת לי, ליברמן, חרדים. העם רצה שביבי וגנץ יישבו ביחד. למישהו אכפת מה העם רצה? לא! פירקו את זה עוד פעם. יהיו עוד בחירות. מישהו יודע על מה יהיו עוד בחירות?"

   

  את הצד הפוליטי־אקטואלי לסדרה הביא שלום, בדמותו הפולישוקית של שמשון אשכנזי. מועמד בפריימריז של הליכוד שמגייס את אחיו (יגאל עדיקא) לעזור לו בקמפיין, תוך שהוא לא מסתיר את הבלופים הקטנים של הסחר־מכר הפוליטי. "ביבי הוכיח שאפשר להשתין מהמקפצה ולא קורה כלום. ככה עלה טראמפ. המלך הבלתי מעורער של ההשתנות", הוא אומר.

   

  סחתיין על האומץ. ככה לתת בראש לראש?

   

  שלום: "סליחה, אמרתי פה משהו קיצוני? להגיד שהיום יש בממשלה אנשים שמחרבנים עלינו? אני לא מתבייש להגיד את זה. אנשים שמונעים מאגו, שאכפת להם רק מה יחשבו עליהם ולא אכפת להם מהמדינה. אני גאה שאני אומר את זה!

   

  "תקשיב. באתי מבית ימני. אבא שלי היה פעיל ליכוד. אבל הדעות שלי לא קשורות לשם. תשאל אותי על ביטחון, יכול להיות שאני ימין קיצוני. עניינים חברתיים - תגיד שאני שמאל רדיקלי! אין שמאל וימין היום. העולם זז מהר. המצע של העבודה היום, לפני 15 שנה היית אומר שזה הבית היהודי. באותו זמן - ביבי הצביע בעד ההתנתקות. ביבי לא תוקף כשמבעירים לנו את הדרום! לאף אחד לא אכפת מתושבי הדרום!

   

  "תגידו, לאן הגענו, אם מבעירים לנו את הדרום, אחים שלנו, יהודים! ילדים משתינים בלילה במיטה! למה אמנים צריכים לקבל מאות הודעות באינסטגרם, מילדים שמעריצים אותם, בבקשה תעלה לאינסטגרם ברכה, לא רוצה יותר להשתין בלילה? יודע איזה דברים אנחנו עוברים? למה?! תגידו - זה לא גומר אתכם?!"

   

  ציון: "חכה־חכה. פושעים ייצאו מזה. קרימינלים. יצטרכו עבורם פסיכולוגים, שאין".

   

  שלום: "במקרה ביבי עכשיו בשלטון, אבל גנץ היה חוטף מאיתנו בסדרה בדיוק אותו דבר. תעשו יותר בשבילנו. בשבילנו! בשביל העם! בשביל מה אתם שם? העם אמר את דברו, תבנו כבר ממשלה!"

   

   

  × × ×

   

  'מצולמים' (שמשודרת בימי ג'־ד' ב־20:15 ב־HOT3), נכתבה על ידי השלושה, ביחד עם אורי כץ, רשף שי, עמי טיר ורם לנדס. היא מעלה את 'מה קשור' כיתה. אולי אפילו מקפיצה אותם מהיסודי לאקדמיה. גם מי שלא אהב מי־יודע־מה את הדאחקות והומור הדמויות שלהם, ימצא כאן דרמה מעניינת שמזמינה אותך פנימה, עם אנשים שרוטים, פגועים, שלבסוף אתה נקשר אליהם. השלישייה השתמשה בתבונה בפורטה שלה - דמויות קצה מגניבות, שלום כאישה, הווירטואוזיות של אסי (שנחשפה ב'בובה של לילה'), הצ'ארם של ציון (מעל כל מדור רכילות בשנים האחרונות) - כדי להכניס. הכי קרוב לדרמה־ממש שהם יכולים. וגם זה, הם מבטיחים, עוד יגיע.

   

  הסדרה נפתחת בבום. סיפורם של מני ומשה, ציון ברוך ואורי גבריאל. בעלי עסק של צ'יינג' וניכוי צ'קים, עבריינים צ'כונה - רק מה, גם זוג הומואים, צעיר־מבוגר, חרמנים אחושילינג, שבכל הזדמנות מקפצים למיטה. רק שמתחת לכל זה, כמובן, יגיע גם עצב גדול, משפחה שמרנית שלא מוכנה לקבל, והסתרה כפויה מהסביבה העוינת.

   

  איפה אתם נמצאים בקרב הרועש על זכויות להט"ב? מצד אחד, מצעדי גאווה, הפגנה המונית בעד פונדקאות. מצד שני – הומופוביה, קמפיינים בזכות "המשפחה הנורמלית" ומצעדי בהמות.

   

  ציון: "יש בכלל שאלה? הזוג הזה הוא ליין שלי. רציתי להביא את הנושא דווקא מהצד של העבריינים, ההומופובים, הכי שכונה, הכי לא אלה שאמורים לקבל הומואים. ופתאום האמירה הייתה יותר חזקה. תחשוב על סדרה אמריקאית, וזוג איטלקים מאפיונרים - הומואים".

   

  ועוד עם האבא של הערסים־שכונה, אורי גבריאל, בתפקיד אדיר.

   

  ציון: "עברנו איתו דרך מטורפת. בתסריט כתוב 'מתנשקים'. שואל אותנו, 'מה זה מתנשקים?' מתנשקים! 'לא הבנתי, מה זאת אומרת. מתנשקים?' עד שבסוף הצילומים הוא נתן נאום כזה מרגש. 'תשמעו, פתאום אני מבין אותם. ומבין שמגיעות להם זכויות. הם נכנסו לי ללב'. הוא ראה את זה מהמקום שלהם, וזה עשה לו משהו. התרגשנו מאוד מהדבר הזה".

   

  אסי: "תקשיב. מדינת ישראל משחקת משחק כפול. לילדים שלי בגנים ובבתי הספר יש הורים, זוגות של הומואים. הילד שלי כבר בגיל שלוש שאל, 'למה לחבר שלי יש אבא ואבא?' והסברתי לו. ברעידת האדמה בנפאל היו זוג חברים טובים שלי, אוהד חיטמן ורן הרוש, ומדינת ישראל מיד הוציאה מטוס לחלץ את בנינו. רק אף אחד לא שאל - למה בכלל הם נאלצו להגיע לנפאל? למה? עבור פונדקאות לתאומים שלהם, שהם לא יכולים לעשות כאן! זה המשחק הכפול".

   

  למשל נישואי להט"ב. אתם בעד?

   

  שלום: "מה זאת אומרת? לא שאלה בכלל!"

   

  אסי: "המדינה נמצאת בתהליך. אפשר לבוא ולהגיד, מה אין. מצד שני, אי־אפשר להתעלם מזה שיש מצעדי גאווה, עשרות אלפי אנשים מגיעים מחו"ל, אנשים יוצאים מהארון. יש תהליך, שיוביל למקום טוב יותר. אלה תהליכים. תשמע, גם אני שמעתי אביב גפן ברמלה בסתר".

   

  כי לשמוע אביב גפן זו באמת בושה!

   

  אסי (צוחק): "די נו. באמת הייתי שומע אביב גפן בסתר! ומה זה כיפכפו אותי. הייתי ילד אור ירח בארון. והיום מקובל שכולם שומעים הכל. אז יש פה תהליך".

   

  יש פה גם צד הומו־ארוטי, שאתם נהנים לשחק עליו. שלושתכם כידוע גברים סטרייטים, מבוקשים, חלק עם עבר קרבי מפואר. ואתם מפלרטטים עם הרעיון הזה בעצמכם: ואם הייתי הומו? אולי באמת יש בי משהו הצד הזה?

   

  שלום: "מה, אם הייתי גם נמשך לגברים? אתה יודע איזה כיף זה? מה, עכשיו אני עוד 50 אחוז פתוח במיניות? חלום שלי!"

   

  ציון: "גבר נמשך לגבר, ברור שזה קיים בעולמנו. ושניהם כל הזמן יורדים עליי פה".

   

  שלום: "כי אם לא היינו סטרייטים, ציון היה בבעיה. חגיגה! המשכורת הראשונה מההופעות, שולחים את ציון לתאילנד לעשות ניתוח, ועושים עליו גם כסף".

   

  אבל לא הכל דבש, כמובן, עם 'מצולמים'. לצד מחמאות רבות, הסדרה כבר זכתה גם בכמה ביקורות נוקבות יותר, שהתמקדו בעיקר בהומור העדתי שיש בה. העובדה שכל שש הדמויות המרכזיות הן מזרחיות, לצד כל מיני סטריאוטיפים ישנים נושנים, העולים מהרגע הראשון. למשל, סיפורו (הנוגע ללב!) של "קובי הצ'יטה". רווק מבוגר, שכונת התקווה, מסובך בחובות הימורים, מנסה להתארגן בעבודות קטנות, אומלל. עד לפגישה מקרית עם פסיכולוגית, סטוץ שהופך למערכת יחסים מורכבת.

   

  ציון: "קובי הוא בכלל לא 'המזרחי'. הוא ילד מסכן שעבר חיים מסכנים, שלא היו לו אמצעים לפגוש פסיכולוג שיתקן לו את הראש. לאו דווקא מזרחי - ילד מהשכונה השבורה, שלא היו לו אמצעים לצאת ממנה. והוא מאוד מתוחכם, היה יכול להיות חבר כנסת. פשוט, החיים התאכזרו אליו".

   

  אסי: "אנחנו אצל ההורים שלנו פעם בשבוע, מגיעים בשישי לשכונה ברמלה. ואני מכיר המון אנשים שגדלו איתי בבית ספר, רוב האנשים באזורים האלה, שבגלל נסיבות חייהם לא מצליחים לנפץ את תקרת הזכוכית. שלושתנו כן הצלחנו - אבל בסוף, זה הסיפור. אם רק אנשים יבינו היום, שבעולם שכל כך מתפתח, אפשר לנפץ אותה".

   

  חשבתם מה היה קורה אילו הייתם נשארים בשכונה?

   

  שלום: "תמיד אנחנו שואלים את זה".

   

  ציון: "לא היה טוב".

   

  אסי: "לא הייתי יושב בבית הזה (צפון תל־אביב). בהחלט לא".

   

  שלום: "כשציון היה בן ארבע, הגננת הלכה לאבא שלו ואמרה, 'הילד שלך הוא כישרון שלא ראינו פה'. רצו לשלוח אותו בגיל צעיר לצייר באיטליה. אבל אבא שלו אמר, 'הבן שלי לא יהיה צייר. הבן שלי יהיה נגר'".

   

  ציון: 'לא הבנתי למה אני לא נוסע, אבל באותו רגע הסתכלתי על אבא שלי, ואם הוא אומר את זה, הוא כנראה יודע. לפני כמה שנים פגשתי את הגננת הזו בהופעה. סיפרה לי שמאוד התרגשה לראות אותי פעם ראשונה בטלוויזיה. 'ניסו להסתיר את האמן שבך, ויצאת ממקום אחר'. נפש של אמן, לא משנה כמה ינסו לכבות ולסגור אותה - היא תפרוץ. גל גדות מראש־העין, לא? הסיפור שלה הוא, כמו שאומרים, אחד למיליון. ואני אומר, שניים למיליון. כי גם אני אהיה כמוה (צוחק). לא יעזור, יש אנשים שהיקום בחר בהם".

   

  זו האשליה הקפיטליסטית. כמו לזכות בלוטו. אתה שומע על האחד ממיליון שהצליח, ולא על כל המון האחרים שנכשלו.

   

  ציון: "אני בנאדם שמאמין באשליות".

   

  שלום: "אם לא היינו מאמינים באשליות, לא היינו יושבים פה איתך היום. ציון אמר לנו מגיל קטן, 'אנחנו נהיה מצליחים'. והבעיה, שהאמנו לו! אתה חייב את האמונה של הציון, את החריצות שלי ואת העקשנות של אסי".

   

  אסי: "גיל 19, שלושתנו חיילים, יושבים בבית של ציון לכתוב מערכונים. בדיוק עלה 'אנשי השנה' בטלוויזיה. ציון קם. 'שנה הבאה אנחנו שם'. שלום ואני הסתכלנו אחד על השני. כאילו, מה נהיה? שנה אחרי, היינו כבר מועמדים".

   

  ואיך אתם מתייחסים לביקורות שמאשימות אתכם בגזענות ושימוש ישן בסטריאוטיפים?

   

  שלום (בכעס אמיתי): "אני בז לדברים האלה. בז להם! לפני 15 שנה עשינו מערכונים, שאם אחרים היו עושים, היו אומרים עליהם, 'גאונות'. עלינו אמרו, 'מעוררים שד עדתי'. אז היום אני בז לדברים האלה ולמי שאומר אותם. ואני לא רוצה שהילדים שלי יגדלו ככה".

   

   

  × × ×

   

  אבל ירצו או לא, העניין המזרחי - לא שד, שד זה סתם פולקלור - עולה בליין נוסף של 'מצולמים'. סיפורו של כוכב הזמר המזרחי, אלי לוטטי, "אלילו". "הנסיך מנס־ציונה", עם כל האנטוראז' הנלווה, השירים המגוחכים־לפעמים, הסתבכות עם מס הכנסה.

   

  וכדי להוסיף עוד קיסם למדורה - האקסית נטע, שמוחזרת כדי לשפר את הדימוי התקשורתי שלו, היא לא פחות מאשר דניאל גרינברג, הנוכחית של אחד, אייל גולן. "ממש במקרה, היא הצטלמה לפני זה", הם הודפים. כך או אחרת, גרינברג כבר הספיקה לגלות שצילומי הסדרה והסצנות האינטימיות עם אלילו־ברוך עוררו בה מבוכה. גולן מצידו, כך דווח, ממש לא התלהב.

   

  אסי: "תעשו הפרדה בינינו לבין הדמויות. נו בחייאת, לציון לא באמת היה קטע עם דניאל".

   

  שלום: "זו שאלה שנועדה לייצר כותרת. ציון הביא ליין שלא קשור בכלל לאייל או למישהו. לא רק שאנחנו לא נכנסים באייל גולן. זה הליין שהכי לא נכנס בשום דבר. שום דבר לא על מישהו ספציפי. מה עם קובי פרץ, משה פרץ, מושיק עפיה - כל מי שהיה איתו עניין? כל מי שעבר פרשה בזמר המזרחי".

   

  ציון: "אני בכלל רציתי להביא פה את הסיפור, פעם אחת, מנקודת המבט של הכוכב. מה עובר עליו? איך זה שהוא מסתבך, בלי לדעת, בכל העניינים האלה? אנחנו בכלל לא צוחקים עליו".

   

  שלום: "איך בכלל אנחנו יכולים ללגלג על זה? אנחנו חלק מהז'אנר! מופיעים באירועים כל יום. אתה טועה, לגמרי".

   

  אוקיי, נניח. אבל אפרופו ההופעות שלכם ואייל גולן, הייתה לכם סדרת הופעות משותפת. ובאיזשהו מקום הלבנתם אותו. נתתם לו חותמת כשרות. בזמן שכולכם מלאי מודעות, ואתה למשל ציון משתתף בקמפיין למען נשים מוכות, ועוד.

   

  ציון: "כשאייל גולן פנה אלינו לעשות את המופע המשותף, זה היה הרבה זמן אחרי הפרשה. לא באנו בקטע של להלבין אותו. זה היה מופע שבא לשרת את שני הצדדים: עבורו לקבל את הקהל שלנו, ועבורנו לקבל יותר חתונות מהקהל שלו. לא באנו לעזור לו בעניין הפרשה. לא פתחתי איתו קריירה נוספת. רק כמה הופעות משותפות".

   

  שלום: "סליחה רגע: אייל הורשע ולא שמעתי על זה?"

   

  לא. אפילו לא הועמד לדין. אבל בטח קראתם את התיאורים על המעללים שלו בחדר, לצד אבא שלו, עם בחורות צעירות.

   

  שלום: "תקשיב טוב: אני לא המצפון של אייל גולן ולא המצפון הלאומי. בי"ת, יש שרים בממשלה שישבו בכלא. אז, בואו. בואו!"

   

  אסי: "יש משפטים ציבוריים שמתנהלים ברשתות החברתיות ובתקשורת, ויש משפטים בדלתיים סגורות בבתי המשפט. אנחנו מחזירים את הכוח לבתי המשפט ומשטרת ישראל, וכל עוד הכל בסדר, ובסופו של דבר לא היו עניינים לא חוקיים, זה גם לא פייר כלפיו. נערכו חקירות, זה נגמר - זהו!"

   

   

  אנשים שרוטים שאתה נקשר אליהם. 'מצולמים'
  אנשים שרוטים שאתה נקשר אליהם. 'מצולמים'

   

  תגידו, לסיכום, אולי עוד תעשו 'מחוברים' שלכם על אמת?

   

  אסי: "אין סיכוי. שני אלה מפחדים. אבל הנשים שלנו! תשמע, אם מישהו יעשה ריאליטי על הנשים של 'מה קשור', זה יהיה היסטרי! אם תתפוס את שלוש הנשים שלנו לשיחה, או בצ'אט שלהם, אתה בוכה. אתה יודע כמה זה מצחיק, ומה הן מספרות עלינו? באמת, אם למישהו יש שכל - שיילך על זה עכשיו".

   

  yehuda.nuriel@gmail.com

   

   

   


  פרסום ראשון: 11.06.19 , 19:00
  yed660100