ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: עוז מועלם
  ספורט • 11.06.2019
  "לא צריך להיות משנה לאף אחד מאיזה מוצא אני או איך קוראים לי"
  עלי מוחמד מגיב לראשונה מביתו בגאנה לסערה הגדולה סביב החתמתו בבית"ר ירושלים: "לא מבין את ההתעסקות בעניין הזה, אני צריך להצליח על המגרש ומחכה להגיע לטדי"
  נדב צנציפר

  עלי מוחמד הגיב לראשונה בשיחה עם "ידיעות אחרונות" מביתו בגאנה לסערה סביב החתמתו בבית"ר ירושלים, והפוסט שפירסם ארגון "לה פמיליה" שחולל מחול שדים נגוע בגזענות, ואומר כי אינו מבין את ההתעסקות סביב מוצאו ושמו. "לא משנה לי וגם לא צריך להיות משנה לאף אחד בכל מקום בעולם מאיזה מוצא אני או איך קוראים לי. לא מבין את ההתעסקות בעניין הזה. אני שחקן כדורגל שצריך להצליח על המגרש ואני משוכנע שאצליח גם במועדון ענק כמו בית"ר ירושלים".

   

  בשיחה אתמול התייחס הרכש החדש של בית"ר לדרישת ארגון "לה פמיליה" שהשם מוחמד לא יישמע בטדי. השחקן עוקב מאפריקה אחרי מה שקורה בישראל מהרגע שבו יצאה ההודעה הרשמית על החתמתו ומודע לכל הפרטים, כולל הפוסט החדש של "לה פמיליה", שבו נכתב: "אנו חוזרים ואומרים שאין לנו בעיה עם השחקן החדש שחתם, להיפך. הוא שחקן מצוין ואנחנו שמחים שהוא מצטרף. יש הרבה שחקני כדורגל שנותנים להם כינוי. מסי מכונה הפרעוש, והשחקן מוחמד סלאח מכונה 'מו'. גם אצלנו היו כינויים לכל מיני שחקנים, וככה גם לעלי מוחמד יהיה כינוי בטדי".

   

  מוחמד היה מעדיף שרק עם הגעתו לישראל לקראת האימונים ידבר על הכל בצורה פתוחה, אבל לנוכח הסערה התייחס למקור שמו: "אני לא קרוי על שם המתאגרף. זה השם שהוריי נתנו לי, השם שהם בחרו לי ואיתו נולדתי. אגב, זה שם שיש אותו בכל הדתות ואני לא רוצה בכלל להיכנס לזה – אין לזה מקום בכדורגל". הוא סיפר גם על הרקע המשפחתי שלו: "התייתמתי בגיל צעיר מאבא שלי שהוא מניז'ר. אני נולדתי בגאנה לאמא שהיא ילידת המקום, גדלתי בגאנה ואליה אני תמיד חוזר. זו מדינה שיש בו אנשים מכל הדתות והכל פה בהרמוניה. בחרתי לייצג את נבחרת ניז'ר, אבל כל חיי מתנהלים בגאנה שהיא מדינה פתוחה מאוד".

   

  התמיכה שהוא מקבל מהבעלים משה חוגג, כולל מסיבת העיתונאים המיוחדת שלו והקונצנזוס של הקהל לגבי הגעתו, מעודדים את מוחמד. "זה משמח את הלב שיש בעלים וקהל כזה, אני מרוכז רק בכדורגל". מתברר שהתמיכה ברשתות החברתיות באה לידי ביטוי גם בעלייה במספר המינויים מאז שיצאה ההודעה על ההחתמה.

   

  חוגג: "בטוח שמוחמד יכבוש, והקהל עוד יקרא בשמו"

   

  מוחמד קיבל גם לא מעט הודעות מאז החתימה. "לא הבנתי מה קורה, שמעתי שהיה בלגן בארץ, אבל אני לא מבין למה. הכל בגלל השם? אני יכול להגיד שקיבלתי הרבה הודעות תמיכה מאוהדי בית"ר וזה נתן לי תחושה מצוינת. הייתה לי שיחה עם הסוכן שלי והחלטנו שהוא יטפל בכל מה שקורה, כשאחזור אהיה מוכן לשבת עם כולם ולדבר על הכל. אני מעדיף להיות עכשיו בשקט בגאנה", אומר מוחמד ומוסיף שהוא מחכה כבר להגיע לבית"ר: "לא אכפת לי כל העיסוק ברקע או בשם שלי, אני רוצה להגיע ולהצליח בבית"ר.  זה הכי חשוב לי ובטוח שאעשה זאת. אין בי כל חשש, אלא רק ציפייה להגיע למקום חם וגדול".

   

  בגזרה שבין חוגג ל"לה פמיליה" נרשמה רגיעה. אחרי שיחות בין הצדדים הוסר הפוסט ("נדאג להחליף לו את השם כדי שהשם מוחמד לא יישמע בטדי") שהועלה שלשום ובמקומו פורסם הפוסט שבו הודיעו בארגון כי יחפשו למוחמד כינוי. חוגג הבהיר: "לא ישונה שם המשפחה שלו. זה השם שלו, מוחמד. אני בטוח שהוא יכבוש הרבה שערים, והקהל עוד יקרא בשמו. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם בגרמניה, האוהדים היו רצים לשנות את שמו של אלמוג כהן שמשחק בגרמניה. היינו מזדעקים".

   

  על היחסים עם "לה פמיליה" אמר חוגג: "יש לי איתם יחסים טובים. בסך הכל מדובר באנשים עם כוונות טובות. אבל אין שום קשר בין כבוד ומערכת יחסים טובה, לבין זה שאם יש משהו שמזיק למועדון ומזיק לכיס שלי, זה לא יעבור בשתיקה". חוגג התייחס לכך שהגיש תביעות אזרחיות נגד ארבעה מאוהדי המועדון בשל איומים בעקבות החתמת מוחמד: "מי שיפגע במוניטין של המועדון, נילחם בו. הכסף שלי נועד לחזק את בית"ר, לא לקנסות, לא לאבוקות ולא להתפרעויות. מי שיעשה לי נזק כספי, ישלם אותו מכיסו".

   

  לראשונה: מינוי של שבת

   

  לראשונה בכדורגל הישראלי: מינוי של שבת. מכבי חיפה משיקה מינוי שבת למשחקי הבית של הקבוצה וזאת לאור בקשות רבות של אוהדים דתיים ושומרי מסורת. רכישת המינוי המיוחד תבטיח לבעליו כי בכל משחק בית שיתקיים ביום שבת בעונת המשחקים הקרובה באצטדיון סמי עופר, יקבל המנוי החזר בשווי חמישה אחוזים מערך המינוי. משחק בשבת יוגדר כמשחק בית אשר יתקיים החל מחצי שעה לפני כניסת השבת ועד חצי שעה לאחר יציאת השבת.

   

  ועוד בחיפה, לואיס ויסנטה מתיאו מונה למנהל המקצועי של מחלקת הנוער. הספרדי בן ה־34 שהגיע מוולנסיה יחליף את גוסטבו בוקולי.

   

  (שמעון אלבז)

   


  פרסום ראשון: 11.06.19 , 23:15