ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ציפי לבני | צילום: שאול גולן
  חדשות • 17.06.2019
  יוזמה במפלגת העבודה: איחוד עם ציפי לבני
  התוכנית: לבחור יו"ר חדש ואז להקים מסגרת פוליטית חדשה • כחול לבן לעבודה: תתאחדו עם מרצ
  יובל קרני| כתבנו לענייני מפלגות

  בכירים במפלגת העבודה פועלים להקמת מסגרת פוליטית חדשה שבה תשתלב המפלגה. שלושת המועמדים לראשות העבודה, חברי הכנסת עמיר פרץ, איציק שמולי וסתיו שפיר, כבר פנו גם לציפי לבני וגם לאהוד ברק כדי לבדוק את האפשרות שיצטרפו למסגרת החדשה.

   

  לפי התוכנית שמגבשים בכירים בעבודה, ראשית ייבחר יו"ר חדש למפלגה ולאחר מכן הוא יפעל לאיחוד עם מרצ או יקים מסגרת פוליטית חדשה, כמו "המחנה הציוני" או "המחנה הדמוקרטי", שאליה יצטרפו מנהיגים לשעבר במחנה המרכז־שמאל. במקרה כזה, המותג "עבודה" צפוי להיעלם מהבחירות הקרובות.

   

  בכירים בעבודה ששוחחו עם אהוד ברק אמרו כי לא הצליחו להבין לאן פניו מועדות ואם הוא מתכוון לרוץ ברשימה עצמאית או לחבור לרשימה פוליטית משותפת, כמו שקרה עם המחנה הציוני. גורמים המקורבים לברק אמרו בהקשר זה כי כבר בימים הקרובים הוא יחליט אם לחזור למערכת הפוליטית ובאיזו מסגרת. ואילו מקורבי לבני אמרו כי היא מקבלת פניות רבות לשוב לפעילות פוליטית וכי היא עדיין לא יודעת אם תרצה להתמודד בבחירות הקרובות.

   

  ובתוך כך, גורמים בכירים במפלגת כחול־לבן קראו אתמול למפלגת העבודה להתאחד עם מרצ "ולמנוע בזבוז קולות של מחנה המרכז־שמאל". מהעבודה מסרו בתגובה כי כדאי שכחול לבן תוותר קודם על הרוטציה ורק לאחר מכן תקרא לאיחוד בגוש.

   

  ובינתיים, ועידת מרצ הכריעה אמש כי הבחירות לתפקיד יו"ר המפלגה ייערכו ב־27 ביוני והבחירות לרשימה לכנסת יתקיימו ב־11 ביולי. שתי ההצבעות ייערכו בוועידת המפלגה, שכוללת כ־1,000 חברים, ולא בקרב כלל מתפקדי המפלגה.