ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  רק בן ארבעה חודשים. התינוק דוד ז"ל
  חדשות • 01.07.2019
  תביעה: התינוק הושאר בממ"ד הלוהט - ונפטר
  הוריו של תינוק בן ארבעה חודשים שהלך לעולמו בפעוטון, טוענים לרשלנות מצד הגננת • עורך דינה: "מדובר במוות בעריסה שאירע באופן טבעי"
  קורין אלבז אלוש

  מקרה טרגי של תינוק בן ארבעה חודשים, שנפטר יומיים בלבד לאחר שהוכנס לגן פרטי באזור השפלה, נחשף בימים אלה במסגרת תביעה שהגישו הוריו נגד בעלת הגן.

   

  מכתב התביעה, שהוגש באמצעות עורכי הדין דוד פייל ויוסי כהן לבית משפט השלום בראשון־לציון, עולה שהגננת, שהיא גם בעלת הגן, החליטה לעזוב את המקום ולצאת בצהריים לקניות, תוך שהשאירה את בתה הקטינה להשגיח על הפעוטות. עוד עולה מכתב התביעה שהפעוטות ישנו באותה עת בעריסות ובלולים בחדר הממ"ד שבגן, כשהטמפרטורה בחוץ עמדה על כ־33 מעלות צלזיוס.

   

  כששבה הגננת לגן היא נחרדה לגלות שפניו של דוד, אחד התינוקות, כחולים. למקום הוזעק צוות מד"א ולאחר ניסיונות החייאה נקבע מותו של דוד הקטן ז"ל, שמאוחר יותר הוגדר כמוות בעריסה.

   

  לתביעה צורפה חוות דעת של הפתולוג, פרופסור יהודה היס, שעל פיה מדובר במוות נמנע, שכן שהייה בחדר חם ולא מאוורר מגדילה באופן משמעותי את הסיכוי לאירוע של מוות בעריסה. הורי הפעוט שנעזרו בשירות הפסיכולוגי של עמותת "עתיד" אמרו בכאב: "אין דבר יותר קשה מזה. דוד הוא הבן הבכור. חיפשנו עבורו את הגן הטוב ביותר. אנחנו רוצים לקרוא להורים לשים לב להכל. להפתיע באמצע היום בגנים, לשאול המון שאלות ולבדוק את כל מה שהגננת אומרת. הדבר הכי חשוב עבור הילדים וההורים זה פיקוח על כל הגנים. פרטיים ושאינם פרטיים. אסור לתת למקרים של הזנחה ורשלנות לקרות. אסור שילדים רכים ישלמו בחייהם".

   

  עו"ד דוד פייל
  עו"ד דוד פייל

   

   

  עו"ד אסף גרשגורן שמייצג את הגננת: "אנו מוסרים תנחומינו למשפחה. עם זאת, אנו סבורים כי המקרה הטרגי אירע באופן טבעי ואין מקורו ברשלנות. תופעת המוות בעריסה מוכרת ואולם לצער כל, אין אמצעי שמונע אותה באופן הרמטי".