ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  יוצרות השראה
  24 שעות • 08.07.2019
  נשים יוצרות השראה
  טיטי איינאו מעריצה את אופרה ווינפרי, עינת שרוף הפכה להיות קוקו שאנל, ג'ני צרוואני עשתה כבוד לאסתי לאודר, אירה דולפין הייתה הנסיכה דיאנה ומי נכנסה לנעליה של גולדה מאיר? ענת לב־אדלר ליוותה מקרוב את פרויקט הצילומים שבו נשים ישראליות מצליחות בחרו וגילמו את מקורות ההשראה שלהן
  ענת לב-אדלר

  כולנו יודעים שההכרח הוא אבי ההמצאה. כאשר הייתה יעל ברנר פרנקל בחופשת לידה עם בתה השלישית, היא חיפשה מקום שאליו תוכל לברוח בלי התינוקת, כדי להתייחד עם עצמה ועם התכנונים שלה להמשך החיים. היא התאוותה למקום מחבק ושקט, אבל שלא יהיה בית קפה או מסעדה. אחרי כמה סיבובים, כשפשוט לא מצאה מקום כזה, היא החליטה להקים אחד. "הייתי אחרי לידה, לא רציתי ללכת לחברות, לא רציתי משפחה, לא רציתי לשבת בבית קפה. רציתי כמה שעות של שקט עם עצמי, לשבת עם המחשב והמחברת שלי ועם כוס יין ולפנות מקום לתחושות ולמחשבות. חזרתי הביתה ואמרתי לאודי בן הזוג שלי: 'אין מקום כזה', והוא אמר: 'עלית על משהו בואי נבדוק את מה שקורה בארץ ובעולם בחללי עבודה'".

   

  כך נולד "האוס", מתחם עבודה לנשים, גדוש בשקט וברוגע, הצופה אל שדות פתוחים בקצה רמת השרון. החלל שעשיר בגוונים וברהיטים חמים ומחבקים, בנוי משתי קומות הכוללות מטבח מאובזר (כולל מכונות קפה, שתייה ואפילו ברז יין לבן), ספרייה גדולה, חדרי ישיבות, פינות ישיבה מעוצבות וחללי עבודה מזמינים, שעיצב האדריכל דן טרוים.

   

  "ברגע שהבנתי שחסר לי מקום כזה, ידעתי שהצורך הזה קיים אצל עוד נשים. בפועל, כל אישה ששוכרת חלל עבודה בהאוס, מדווחת על עלייה משמעותית בתפוקה. קודם כל, כי נעים לה להגיע לכאן, וגם מפני שהמתחם שלנו הוא לא רק מקום לעבוד ממנו, הוא גם מקום תומך".

   

  כלומר?

   

  "לצד תמיכה חברתית, אנחנו מעניקים לנשים תמיכה עסקית. יש לנו למשל צוות של פרלמנטיות שמלוות את הנשים שמגיעות לכאן, יש חממה עסקית אליה גייסנו מנטוריות ומנטורים שיעניקו לכל מי שעובדת כאן ליווי בהקמת סטארט־אפ, שיווק דיגיטלי, עריכת דין, יבוא־יצוא, והכל בעלות מסובסדת", אומרת ברנר־פרנקל ומעידה שהאג'נדה של האוס היא קידום והגדלת מערך הנשים בעסקים תוך מתן תמיכה ומעטפת גם מהבחינה האישית־חברתית וגם מהבחינה העסקית.

   

  ויש כניסה לגברים?

   

  "בהחלט, אם הם מאמינים בקידום של נשים בעסקים, אם הם מציבים נשים במשרות בכירות או בוחרים לעבוד יותר עם נשים פרילנסיות. כל גבר שחשוב לו לקדם נשים – מוזמן אלינו והוא איתנו", אומרת מי שחלמה והקימה.

   

  פרויקט ההשראה הנשית שאליו הצטלמו הפרלמנטיות של האוס, הוא מבחינת ברנר־פרנקל סוג של הכרזה על האני מאמין אותו יצקה להאוס. "כמי שעומדת בראש מתחם שתכליתו להעצים נשים, חשוב לי שצעירות כיום יהיו מודעות לעובדה שהן יכולות לשלב גם בית וגם עבודה בצורה המיטבית. לכן גייסתי את הפרלמנטיות שנו – צוות של 30 נשים שהן בעצמן יזמיות ומצליחות, ובעזרתן אנחנו מפנות זרקור אל לדמויות מופת נשיות שעשו את זה ושנתפסות כפורצות דרך וכמצליחניות, שאפשר ללמוד ולקבל מהן השראה".

   

  ואכן, הרבה השראה התפרצה בהאוס בימי הצילום, שגם אני השתתפי בהם (גילוי נאות: גם אני נמנית על הפרלמנטיות של האוס). אחת אחרי השנייה הגיעו ונכנסו שלל שחקניות ודוגמניות ישראליות, שהתאפרו והתלבשו כמו דמויות נשיות גדולות ומובילות. כך למשל, טיטי איינאו שנכנסה לדמותה של אופרה ווינפרי (לפי בחירה של חלי ממן), עינת שרוף שנכנסה לדמותה של קוקו שאנל (לפי בחירה של סינגה), לירית בלבן שהקימה לתחייה את דמותה של גולדה (בהתאם לבחירתה של לאה אטד), ג'ני צ'רוואני שתפסה קלאסה בסטייל של אסתי לאודר (החביבה על מימי לוזון), אירה דולפין שענדה את הכתר של הנסיכה דיאנה (בהתאם לחזון של יעל ברנר פרנקל), ועוד. הצלמים התרוצצו בין חדרי העבודה שהוסוו לחדרי הלבשה וסטיילינג, מעצבי שיער ומאפרים השתלטו על חללי המתחם ורוח של כוורת נשית מפרגנת ועתירת יופי נשבה בין כולם. בסופו של דבר כל פרלמנטית הצטלמה עם השחקנית או הדוגמנית שהציגה את דמות המופת אותה בחרה. חלק מהצילומים מופיעים בעמודים אלה.

   

  צילומים: תומר לופשקו, אפרת ציון | שיער, איפור וסטיילינג: גילי אלגבי ו"מאק" | תוספות שיער: סמארטייפ | צולם: במתחם האוס working־co רמת השרון — חלל עבודה לנשים

   

   

  אירה דולפין נכנסה לדמותה של הנסיכה דיאנה

  הבחירה של יעל ברנר פרנקל יזמית ומקימת האוס working־co

   

  WEB
  WEB
   

  האייקון הנשי שלי: הנסיכה דיאנה. אישה אמיתית, חזקה, שהקרינה יושר ושידעה להישאר נאמנה לחזון שלה, לעקרונותיה וליעדים שהציבה לעצמה. סיפור חייה המרגש מראה כי כל אחת יכולה בכוח הרצון ובחתירה למטרה להגיע גבוה ורחוק, ועדיין, למרות התואר הנסיכותי, היא הקפידה להביט לאנשים בעיניים ולהישאר איתם באינטרקציה, תמיד בנועם ובחן.

   

  מה למדתי ממנה: לפעול תמיד מתוך הקשבה לצורכי הסביבה, לגייס את כל העוצמות שלי כדי להשפיע טוב ולשנות את שביכולתי לשנות. להישאר תמיד נאמנה לעצמי ולהיות מחוברת למהות ולעקרונות שלי בכל העשייה העסקית והחברתית. אני אדם של אנשים ותמיד־תמיד עם הרגליים על הקרקע.

   

  העצה שלי לנשים: מה שאני תמיד אומרת גם לארבעת ילדיי הקטנים, להעז ולחלום מקסימום זה יצליח. לא לוותר, לא לעצמכן ולא על עצמכן. קריירה ומשפחה זה משהו שאפשר לשלב, צריך להתכוונן לשם ולא להתפשר.

   

  ג'ני צ'רוואני מציגה את אסתי לאודר

  הבחירה של מימי לוזון, מומחית לבריאות העור

   

  WEB
  WEB

  האייקון הנשי שלי: אסתי לאודר, המייסדת של חברת ענק בתחום הקוסמטיקה. אישה מלאת חזון שאיתגרה את עצמה והוכיחה שאין דבר שעומד בפני הרצון. לאודר בהחלט הקדימה את זמנה והקימה אחת מחברות הקוסמטיקה הגדולות בעולם, תוך כדי היותה רעיה ואמא. היא אהבה יופי והאמינה שכל אישה יכולה להיות יפה, שזו לגמרי האמונה שלי.

   

  מה למדתי ממנה: כמטפלת בנשים לאודר לימדה אותי שכדי למכור מוצרים, צריך לגעת ולהכיר את הלקוחות באמת ומקרוב. היא תמיד אמרה: "לעולם אל תפחיתו בתשוקה של נשים ליופי", וזו בעיניי גישה שמחזקת ומקדמת נשיות עוצמתית. מהבחינה העסקית לאודר האמינה שאין הצלחה בלי לקיחת סיכונים, אבל שצריך לדעת לזהות את הסיכון בזמן, דבר שמלווה אותי בכל מה שאני עושה.

   

  העצה שלי לנשים: להעז לרדוף אחרי החלום ולא לתת לאף אחד להפריע לך.

   

  לירית בלבן מגלמת את גולדה מאיר

  הבחירה של לאה אטד, ממייסדי נס טכנולוגיות ומנכ"ל קומפרו

  WEB
  WEB

  האייקון הנשי שלי: גולדה מאיר, שהייתה האישה הראשונה והיחידה עד כה שכיהנה כראש ממשלה בישראל. להיות ראשונה זה אתגר, כי אין נשים אחרות שיהוו עבורך מודל ואת צריכה ללמוד הכל בעצמך.

   

  מה למדתי ממנה: לזכור תמיד שגם אם הגברים נראים כאילו שהם מבינים יותר ממך, אל תוותרי, היכנסי לעובי הקורה ותלמדי להיות מקצוענית. חבל שגולדה ויתרה, ולא סמכה על עצמה ועל הידע הביטחוני שצברה. והשאר היסטוריה.

   

  העצה שלי לנשים: תסמכי על עצמך. תלמדי לפרטי פרטים את הנושאים עליהם את מופקדת כדי להיות כמה שפחות תלויה בידע של אנשים אחרים.

   

  טיטי איינאו עושה אופרה ווינפרי

  הבחירה של חלי ממן, מייסדת רשת קבוצות תמיכה להרזיה

  האייקון הנשי שלי: מאז שהייתי בת 14 אני עוקבת אחרי אופרה ווינפרי. מרגש לראות אישה שגדלה בעוני, עברה ילדות קשה וכנגד כל הסיכויים עדיין הצליחה להגשים את החלום שלה, כיוון שהאמינה בעצמה. היא מעולם לא שכחה מהיכן הגיעה ותמיד מסייעת לאנשים בתחילת דרכם ונותנת להם את הדחיפה הראשונה. הבנתי שככה אני רוצה להיות.

   

  מה למדתי ממנה: להאמין בעצמי. לזכור תמיד שיש סביבי אנשים שצריכים את הדחיפה והסיוע שלי, ולהיות שם עבורם, כדי לדאוג למי שזקוק לי ביותר.

   

  העצה שלי לנשים: תלמדו את החוזקות שלכן ותלמדו איך להשתמש בהן כדי לדאוג לאחרים.

   

  עינת שרוף נכנסה לדמותה של קוקו שאנל

  הבחירה של סינגה, מפיקת אירועים בינלאומיים

  WEB
  WEB

  האייקון הנשי שלי: האופנאית פורצת הדרך קוקו שאנל, שגדלה בפנימייה וממקום של אפס סיכוי שינתה את פני תחום האופנה עבור נשים. היא הלכה תמיד נגד המוסכמות ומעולם לא קיבלה סירוב כתשובה. היצירות שלה רלוונטיות גם עשורים רבים אחרי שהלכה לעולמה.

   

  מה למדתי ממנה: להאמין בעצמי, להודות בטעויות שלי, לדעת להמציא את עצמי מחדש ולעולם לא לוותר. שאנל ידעה להוריד פרופיל ולהיעלם לתשע שנים, ואז לחזור בגדול, להמציא את עצמה מחדש, ולעשות את הפריצה הגדולה שלה.

   

  העצה שלי לנשים: לחלום הכי גבוה, בלי להציב גבולות, אבל ללמוד היטב את השוק שאת פועלת בו.

   


  פרסום ראשון: 08.07.19 , 19:44