חמישי 28 במאי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
הכי מטוקבקות
  צילום: יריב כץ
  חדשות • 10.07.2019
  הפגישה החשאית והמאבק על היו"ר
  למרות החשדנות הטבעית בין השניים, נועדו אתמול תחת מעטה ערפל עמיר פרץ ואהוד ברק ודנו באיחוד אפשרי לקראת הבחירות • אלא שמאחורי הקלעים יו"ר ישראל הדמוקרטית כבר נערך לקמפיין • שעות בודדות לאחר הפגישה, הציג ברק לחברי מפלגתו סקר פנימי המצביע על כך כי הוא מביא הרבה יותר מנדטים מיו"ר העבודה, אם יעמוד בראש רשימה משותפת של שתי המפלגות
  יובל קרני

  למרות היריבות הפוליטית ארוכת השנים, נפגשו אתמול יו"ר מפלגת העבודה ח"כ עמיר פרץ ויו"ר ישראל דמוקרטית אהוד ברק במטרה לבחון איחוד מפלגות או שיתוף פעולה לקראת הבחירות בספטמבר.

   

  הלשכות של פרץ וברק החליטו להסתיר לחלוטין כל פרט על הפגישה הראשונה בגלל המתיחות והרגישות סביב היחסים הטעונים בין השניים בשנים האחרונות. ברק ופרץ השתדלו לשמור על חשאיות מוחלטת לגבי מיקום ושעת הפגישה ואפילו תמונה משותפת של השניים לא יצאה לאחר מכן.

   

  זמן קצר אחרי הפגישה הציג יו"ר ישראל דמוקרטית למועמדיו ברשימה סקר פנימי שהזמין לגבי כוחו האלקטוראלי בבחירות הקרובות. על פי הסקר, ברק מביא הרבה יותר מנדטים מפרץ אם יעמוד בראש רשימה משותפת של מפלגת העבודה וישראל דמוקרטית. מהסקר עולה כי אם ברק עומד בראש המפלגה המאוחדת הוא מביא 14 מנדטים. מנגד, אם פרץ יעמוד בראש הוא יביא 11 מנדטים בלבד. מטרתו של הסקר כאמור היא להוכיח כי איחוד בראשות ברק מביא יותר מנדטים לרשימה ועל כן עליו לכהן כיו"ר המפלגה.

   

  עוד עולה מהסקר, כי בשאלת התאמה לראש ממשלה בקרב מצביעי גוש המרכז שמאל, גנץ מוביל עם 34% תמיכה, ברק עם 28% תמיכה ואילו יו"ר העבודה עמיר פרץ מקבל 7% בלבד. בכירים במטה ישראל דמוקרטית אמרו אמש כי "הקמפיין האגרסיבי והחשמל שהוכנס במחנה הם הגורמים לנתונים הטובים האלה מבחינת ברק. גם מספר המנדטים בחיבור בין המפלגות מראה שברק מביא יותר מנדטים מעמיר פרץ".

   

  צילום: יריב כץ
  צילום: יריב כץ

   

   

  מנתוני הסקר משתמע כי ברק מכוון להיות מספר 1 במפלגה המשותפת, אולם יש להזכיר כי רק בתחילת השבוע אמר כי אין לו בעיה להיות מספר 2 של פרץ במקרה של איחוד. "אני לא עומד על זה שאני אהיה מקום ראשון. הדבר היחיד שצריך להכריע הוא מה יותר טוב למערכת", כך לדבריו.

   

  במהלך הפגישה שנערכה אתמול במשרדו של עו"ד אושי אלמליח ברחוב החילזון ברמת־גן, שוחחו פרץ וברק על הנושאים הבוערים שעל סדר היום וכן על מערכת הבחירות הקרובה והמסר היה שיש לאחד כוחות בגוש. גורמים פוליטיים סיפרו, כי במהלך הפגישה אמרו פרץ וברק: "אנחנו צריכים להתאחד כדי להוביל לשינוי". פרץ וברק אמרו כי הם צריכים לבצע בדיקות שונות לגבי משמעות האיחוד והיכולת שלו להביא מצביעי ימין־מרכז וקבעו להיפגש שוב בימים הקרובים. גורמים בעבודה אמרו, כי פרץ להוט במקביל להוביל לחיבורים עם ציפי לבני ועם יו"ר "גשר" אורלי לוי־אבקסיס.

   


  פרסום ראשון: 10.07.19 , 23:19