{ }
שבת 14 בדצמבר 2019
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  הסיום היה מכובד יותר: בצאתו מבית וגן, עלי מוחמד קיבל תמיכה מאוהדים שהצטלמו איתו
  ספורט • 11.07.2019
  בית ובלגן
  מה שהתחיל עם תהלוכה ססגונית של אוהדי בית"ר, הפך במהרה לביזיון עם קריאות "עלי מוחמד מת" לעבר שחקן הרכש • הבעלים ההמום משה חוגג הודיע כי הוא שוקל לעזוב • דווקא אחרי ההשקעה הגדולה, המועדון שוב נכנס לסחרור
  דוד בן־שימול

  משה חוגג לא האמין שזה קורה לו במועדון עליו שפך מיליונים. ביום חגיגי לקראת פתיחת עונת 2019/20, כדורגלן הרכש עלי מוחמד ישב ספון בחדר ההלבשה וספג קללות מבישות מאוהדים של בית"ר ירושלים, שהשתוללו על הדשא. 

   

  חבריו של מוחמד לקבוצה ניסו להרגיעו, אבל לפחות בדקות הראשונות הוא היה בהלם וחש מושפל ופגוע. חוגג היה בהלם ובמועדון כבר הוציאו הודעה כי הוא שוקל את דרכו במועדון.

   

  הטירוף באימון הפתיחה של בית"ר, אתמול צילום: ראובן שוורץ
  הטירוף באימון הפתיחה של בית"ר, אתמול צילום: ראובן שוורץ

   

  זה לא היחס שמוחמד ציפה לקבל בקבוצה החדשה שלו. במכבי נתניה הוא הרגיש כמו מלך, ואילו אתמול בבית"ר הוא נאלץ לשמוע אוהדים שקוראים נגדו.

   

  זה לא היה קומץ וגם לא מאה אוהדים, אלא הרבה יותר. כמה מאות מהם צעקו "עלי מוחמד מת" כשהם מנופפים בידיהם. חלק מאוהדי בית"ר שרקו למקללים בוז, אבל הם נכשלו בניסיון להשתיקם.

   

  מה ששיפר מעט את התמונה העגומה הייתה העובדה שכמה עשרות אוהדים חיכו שעה אחרי האימון למוחמד כשיצא מהמגרש לרכבו. הם הצטלמו איתו, קראו בשמו ועודדו אותו, אבל הם היו מעטים מול רבים.

   

  צילום: בית"ר ירושלים

  צילום: בית"ר ירושלים

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  התחיל טוב, נגמר רע

   

  16.00  למעלה מ־3,000 אוהדים של בית"ר התכנסו במרכז המסחרי בבית הכרם ויצאו בתהלוכה לכיוון בית וגן עם דגלים, תופים, חצוצרות, אבוקות, חזיזים, רימוני עשן וזיקוקים. כוחות הביטחון נערכו עם עשרות שוטרים, פרשים ואנשי יס"מ. רחובות נחסמו וצירי תנועה נסגרו.  

   

  בהתחלה האוהדים עוד שרו שירי תמיכה בבית"ר, אבל בהמשך הם עברו לשיר "הנה היא עולה, הקבוצה הגזענית של המדינה". כשהתהלוכה התקרבה לבית וגן, ראשי בית"ר וביניהם חוגג התמוגגו מנחת, אבל מאוחר יותר החלו הקללות נגד עלי מוחמד. 

   

  17.00 המאמן רוני לוי הוביל את השחקנים למגרש. האימון היה קצר מהרגיל: קצת חימום, משחקונים וכמה תרגולים. אחרי 50 דקות מנהל המשק, מאיר הרוש, דאג שכולם יאספו את הכדורים והקונוסים רגע לפני פריצת הקהל לכר הדשא. חלק מהשחקנים עשו מתיחות, אחרים החלו לצעוד לכיוון חדר ההלבשה. כר הדשא התמלא בעשן האבוקות והיה קשה לנשום – ואז הגיעה הפריצה.  

   

  18.00 אלפי אוהדים של בית"ר פרצו לדשא, הראשונים טיפסו על גדרות ואלה שהגיעו אחריהם כבר נכנסו דרך השערים שנפתחו. שמונת המאבטחים שבית"ר שכרה לא יכלו לעשות מאומה. האוהדים הפשיטו את השחקנים ולקחו למזכרת חולצות, מכנסיים, מגינים, גרביים וכל מה שאפשר. הם הניפו את השחקנים על הכתפיים וכל המתחם הפך למסך עשן אחד גדול. מקריאות "הנה היא עולה, הקבוצה הגזענית של המדינה", עברו האוהדים לשיר נגד מאור בוזגלו, הפועל ת"א, דוד קלטינס, הפועל באר־שבע ובני־יהודה. ואז הגיע הרגע המביך כשמאות אוהדים החלו לצעוק "עלי מוחמד מת, עלי מוחמד מת" לעבר השחקן, שמיהר להיבלע בתוך חדר ההלבשה. ניסיונות ההרגעה של חלק מהקהל לא הועילו, וגם התמיכה שמוחמד קיבל מכמה עשרות אוהדים בתום האימון לא יכולה להמעיט מחומרת האירוע.

   

  18.20  חוגג רתח מזעם לנוכח הקללות נגד מוחמד. הוא ניסה לדבר עם האוהדים ולהסביר להם שככה לא מתנהגים. מבחינתו, הוא אמר להם, אפשר לחפש כבר רוכש אחר. ראשי האוהדים ניסו להרגיעו והסבירו לו שזה רק חלק מהקהל, אבל ללא הועיל. בית"ר מיהרה לפרסם הודעה: "המועדון מאוכזב מההתנהגות הגזענית של חלק מהאוהדים באימון הקבוצה, משה חוגג שוקל את המשך צעדיו בקבוצה".

   

  בחדר ההלבשה שחקנים עודדו את מוחמד. אנטואן קונט ופרדי פלומן פירסמו הודעות תמיכה ברשתות. על חוגג הופעלו אמש לחצים שלא יעזוב, והובטח לו שהמקרה לא יחזור על עצמו. המשטרה עצרה ארבעה אוהדים על קריאות גזעניות והפרת הסדר.

   


  פרסום ראשון: 11.07.19 , 00:06
  ידיעות אחרונות