רביעי 27 במאי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: רויטרס
  חדשות • 12.07.2019
  אהוד ברק והשקעת המיליונים של עבריין המין האמריקאי
  מעצרו של איש העסקים היהודי ג'פרי אפשטיין, החשוד בסחר בקטינות למטרות מין, מזעזע את אמריקה • עכשיו הוא מאיים להכות גלים בישראל: אמש נחשף כי אפשטיין השקיע מיליונים בחברה של אהוד ברק באמצעות שותפות שהקים עימו ב־2015 • נתניהו: "לחקור מיד את ברק" • ברק בתגובה לפרסום: "זיהיתי את ההזדמנות העסקית ורשמתי בישראל שותפות בשליטתי"
  יובל קרני ומאיר אורבך

  האם הפרשה שמסעירה את ארה"ב מאיימת עכשיו לטלטל גם את מערכת הבחירות בישראל? ביום שני הופיע איש העסקים היהודי־אמריקאי ג'פרי אפשטיין בבית המשפט הפדרלי בניו־יורק לאחר שנעצר בחשד לסחר בקטינות למטרות מין. ואילו אתמול נחשף כי אותו אפשטיין היה שותף עסקי סודי של ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, מי שעומד בראש המפלגה החדשה "ישראל דמוקרטית".

   

  הארץ פירסם אתמול כי אפשטיין, שכבר הורשע לפני יותר מעשור בארה"ב בשידול קטינה לזנות ושוחרר לאחר עונש מאסר מקוצר של כשנה, השקיע מיליונים בחברת הסטארט־אפ שהקים ברק. לפי הדיווח, ברק רשם חברה בשותפות מוגבלת, שבה החזיק בכל המניות. באמצעות חברה זו, השקיע ברק בחברת Reporty שנרשמה ב־2014, ובה הוא מחזיק את השליטה. בשנה שעברה שינתה החברה את שמה ל־Carbyne. לפי אתר החברה, היא מספקת טכנולוגיה שמאפשרת תקשורת חירום בזמן אמת לאזרחים ולמוקדי חירום דרך וידיאו ואודיו.

   

  בעבר פורסם כי ברק, שהוא גם הדירקטור של Carbyne, השקיע בה כסף רב.

   

  בעת השקת החברה לפני ארבע שנים הכריז ברק: "התרשמתי מאוד מהייחודיות הטכנולוגית שלה, בעיקר האיכון בתוך חדרים סגורים ושליטה במצבי גודש של התקשרויות. לכן גם השקעתי סכום כסף לא מבוטל בחברה". אלא שעכשיו מתברר כי אפשטיין הוא למעשה שותף סודי שמימן לפחות חלק ניכר מאותה השקעה באמצעות החברה של ברק.

   

  ברק | צילום: הרצל יוסף
  ברק | צילום: הרצל יוסף

   

   

  בכירים בחברת Carbyne הבהירו אמש: "אפשטיין לא מושקע ישירות בחברה, אלא רק אהוד ברק, דרך החברות שלו".

   

  נגד אפשטיין, שנעצר ביום שבת, הוגש כתב אישום חמור על ניהול רשת סחר בנשים, חלקן הגדול קטינות (הצעירה ביניהן — בת 14 בלבד). הוא כפר באשמה וביקש להשתחרר למעצר בית. בין האישים שהוזכרו כמי שהיו עימו בקשר, לא רק ברק: גם הנשיאים ביל קלינטון ודונלד טראמפ נמנו בעבר בין מקורביו.

   

  ברק עצמו מיהר אמש להגיב לפרסום: "זיהיתי את ההזדמנות העסקית ורשמתי בישראל שותפות בשליטתי. משקיע בה מספר מצומצם של אנשים שאני מכיר, בעסקה מסחרית שווה לכולם. מכיוון שמדובר בהשקעות פרטיות, לא ראוי ולא נכון שאחשוף את פרטיהם של הגורמים שהשקיעו".

   

  כמה שעות לאחר חשיפת הקשר העסקי בין ברק לאפשטיין, קרא ראש הממשלה בנימין נתניהו: "לחקור מיד את אהוד ברק".

   

  ברק לא נותר חייב וצייץ בתגובה: "אין מה לחקור — אני מודה. נתתי הזדמנות שנייה. גם לג'פרי, גם לביבי. שניהם הסתבכו כהוגן בפלילים. מצפה משניהם להשעות את עצמם עד לבירור האמת. אצלי: כל פעולותיי הן של אזרח פרטי ולא שר או ראש ממשלה. כולן חוקיות. דווחו לכל הרשויות ושולם בגינן מס. ואצלך?"

   

  שותפו הפוליטי החדש של ברק, סגן הרמטכ"ל לשעבר יאיר גולן, רמז כי החשיפה על עסקיו היא חלק מקמפיין הליכוד נגדו. "נתניהו בהיסטריה. הוא מפחד כי הוא יודע שהוא עומד להפסיד בבחירות ולעמוד בפני שלושה כתבי אישום, החמורים שאי פעם הוגשו נגד איש ציבור במדינת ישראל. לכן הוא וחבריו עסוקים בהשמצות וזריקת בוץ לכל הכיוונים בתקווה שמשהו יתפוס".

   

  ידיעות אחרונות