שלישי 28 בינואר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: יואב דודקביץ'
  חדשות • 21.07.2019
  בכירים בעבודה: "פרץ עשה לנו מכירת חיסול"
  בכירים בעבודה, שחלקם תמכו בהסכם האיחוד עם גשר, טוענים כי המחיר שעמיר פרץ שילם גבוה מדי • "מפלגה שלא עברה את אחוז החסימה הצליחה לקבל שריונים", תקפו • במקביל מקורבי היו"ר מנהלים מגעים עם ביטחוניסט ודמות פוליטית נוספת
  יובל קרני | כתבנו לענייני מפלגות

  התזוזות בימין וההחלטה הדרמטית של יו"ר מפלגת העבודה ח"כ עמיר פרץ להביא לאיחוד עם "גשר" – מוסיפים לעורר סערה בגוש המרכז־שמאל. פרץ חזר אתמול על עמדתו כי לא יהיו יותר חיבורים של מפלגת העבודה עם מרצ או עם "ישראל דמוקרטית" של ברק. יחד עם זאת, מקורביו אמרו כי עד סוף השבוע יהיו צירופים ואיחודים נוספים עם המפלגה, זאת בעקבות מגעים המתנהלים כעת עם דמות ביטחוניסטית וכן עם דמות פוליטית נוספת.

   

  הנהלת מפלגת העבודה אישרה אתמול רשמית את האיחוד עם מפלגת "גשר" בראשות אורלי לוי־אבקסיס. על פי ההסכם, אבקסיס תמוקם במקום השני ברשימה לכנסת והיא תקבל עוד שני מקומות בעשירייה הראשונה: 7 ו־10. כמו כן היא תקבל עוד שלושה שריונים בעשירייה השנייה: 14, 17, 20. עדיין לא הוחלט על שם חדש לרשימה, אולם האותיות על פתק המפלגה בקלפי יישארו א.מ.ת.

   

  אך מעבר למקומות ברשימה, למהלך של פרץ משמעות אדירה מבחינת המפלגה. בכירים בעבודה, שחלקם אף תמכו בהסכם האיחוד, טענו כי המחיר שיו"ר העבודה שילם גבוה מדי. "מפלגה שלא עברה את אחוז החסימה הצליחה לקבל שריונים בלי קשר לכוחה הפוליטי האמיתי. עמיר עשה לנו מכירת חיסול", תקף בכיר בעבודה שלא התנגד לאיחוד.

   

  כמו כן, אתמול פורסמה עצומה של עשרות חברי מפלגת העבודה, הקוראים ליו"ר המפלגה להוביל איחוד משולש עם מרצ ומפלגתו של ברק. עשרות הפעילים שחתמו על המסמך קוראים לאפשר לח"כ סתיו שפיר, שאיימה אתמול לפרוש מהמפלגה, לנהל את המגעים עם מפלגות השמאל. "הכרזתו של פרץ מעמידה בסכנה קולות שמאל רבים שעלולים להיזרק לפח", כתבו פעילי העבודה. "לא ניתן למחנה שלנו להתאבד".

   

  שפיר | צילום: אבי מועלם
  שפיר | צילום: אבי מועלם

   

   

  בתוך כך, יו"ר ישראל דמוקרטית, אהוד ברק, הזמין בסוף השבוע סקר פנימי כדי לבחון כמה מנדטים הוא יכול לקבל אם הוא עומד בראשות שלוש מפלגות השמאל (עבודה, מרצ וישראל דמוקרטית). על פי הסקר, מפלגה כזו בראשות ברק תקבל 20 מנדטים. "הסקר הפנימי שלנו מראה כי במהלך של פרץ עם לוי־אבקסיס הוא זרק לפח אופציה למפלגה של 20 מנדטים", אמר בכיר במפלגת ישראל דמוקרטית.

   

  על פי התוצאות המלאות של הסקר, שנערך על ידי מכון "מדגם" ומנו גבע, הליכוד מוביל עם 28 מנדטים, מיד לאחריו מפלגת כחול לבן עם כמות מנדטים זהה של 28, המחנה הדמוקרטי 20, ישראל ביתנו 11, יהדות התורה 7, ש"ס 6, איחוד מפלגות הימין 3, הימין החדש 3 וזהות 2.

   


  פרסום ראשון: 21.07.19 , 23:08
  ידיעות אחרונות