ראשון 12 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 22.07.2019
  הפלסטיני שאף אחד לא רוצה אותו
  סמדר פרי

  קוראים לו מוסטפה אל־חארוף, הוא עיתונאי וצלם פלסטיני ממזרח ירושלים שאף אחד לא רוצה אותו.

   

  אל־חארוף (32) נולד לאב פלסטיני ממזרח ירושלים ולאם מאלג'יר. בהיותו בן 12 חזרה המשפחה מאלג'יר לירושלים. אימו קיבלה אשרת שהייה ישראלית מתוקף היותה "בת משפחה קרובה" וכך גם אחיו. כשהגיע לגיל 18 סירבה ישראל להעניק לו תעודת זהות כחולה והוא נותר חסר מעמד. אל־חארוף קיבל תעודת זהות זמנית מירדן אבל תוקפה פג לפני כמה שנים. מאז עלו בתוהו ניסיונותיו להשיג תעודת זהות ישראלית או ירדנית.

   

  במרוצת הזמן נישא לתושבת מזרח ירושלים, נולדה להם בת והוא עבד כצלם בסוכנות ידיעות טורקית. בינואר נעצר על ידי ישראל ושוחרר. בסוף השבוע האחרון נעצר שוב מתוקף היותו "חסר מעמד המיועד לגירוש" והוחלט להעבירו לירדן. רעייתו התחננה: "תנו לו להישאר עם המשפחה, הוא לא עשה רע לאף אחד", אבל תחינותיה נפלו על אוזניים ערלות. הוא הועבר על ידי ישראל למסוף הגבול הירדני בגשר אלנבי, אבל ירדן סירבה לקבל אותו בנימוק שהוא לא ירדני ואין לו ניירת הדרושה למעבר הגבול. למחרת הועבר למסוף הגבול עם ירדן בערבה, אבל גם שם סירבו הירדנים לאפשר את כניסתו, והוא הוחזר לישראל - ונכלא.

   

  ארגוני תקשורת בינלאומיים וארגוני זכויות אדם תובעים מישראל לשחררו לאלתר, ולהעניק לו אזרחות או מעמד של תושב. "מדובר במשחק אכזרי בחיי אדם", אמר העיתונאי הירדני דאוד כותאב.

   


  פרסום ראשון: 22.07.19 , 23:38