ראשון 12 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: יריב כץ
  חדשות • 22.07.2019
  מהימ"מ באהבה
  לוחמי ומפקדי יחידת העילית לקחו הפסקה מהאימונים כדי לעשות כיף לצעירים חולי סרטן • בבסיס הסודי הם זכו להיחשף ליכולות המבצעיות של הימ"מ, וקיימו עם הלוחמים תרגיל ירי משותף בצבע • דוד בן ה־25: "כשאתה רואה את כל הדברים האלה בעיניים ‑ בא לך להתאמן איתם"
  מאיר תורג'מן

  בין האימונים המפרכים, לוחמי הימ"מ מצאו זמן כדי לספק כמה רגעי נחת לצעירים חולי סרטן מגיל 8 עד 25 ‑ שהתארחו ליום כיף ביחידה שלהם.

   

  במסגרת שיתוף פעולה בין עמותת "זכרון מנחם" למג"ב, הלוחמים עם כובעי גרב על פניהם לקחו את הצעירים ל"מבצע" של כמה שעות בבסיס הימ"מ.

   

  הצעירים נאספו ממלונות בירושלים, נחשפו לתצוגות תכלית של יחידות מובחרות במג"ב, ונלקחו לטיול שטח משותף בניידות של משמר הגבול. בדרך הם עצרו באנדרטת חטיבת אלכסנדרוני בלטרון, שם נחשפו הילדים לכלים מיוחדים של החיל, כמו אמצעים לפיזור הפגנות, אמצעי תצפית, אמצעי הסוואה בשטח, כלבנים של משטרת ישראל, ועוד. בנוסף הפתיע את ילדי העמותה מסוק של המערך האווירי של משטרת ישראל, שנחת בסמוך לאנדרטה, והצוות האווירי שלו חילק לילדים קרטיבים.

   

  השיא ביום הכיף היה בבסיס הימ"מ הסודי במרכז הארץ. לוחמי ומפקדי היחידה לקחו פסק זמן מהפעילות המבצעית כדי לעשות טוב על הלב לאורחים הצעירים. בין השאר הם סיפרו להם על היכולות השונות של הימ"מ, וערכו עם הילדים תרגיל ירי צבע.

   

  נצ"מ יוסף גולן, ראש מחלקת מבצעים והדרכה במשמר הגבול: "בין מגוון הפעילויות והמבצעים של החיל, בשבילנו זה רגע שממלא אותנו בכוחות חדשים ‑ כאשר אנחנו רואים את החיוך על פניהם של הילדים. קשה לתאר במילים את הסיפוק הגדול איתו יצאנו, הלוחמים והמתנדבים של מג"ב, מהיום הזה".

   

  דוד גומל בן ה־25, שחלה בסרטן, עלה לפני שש שנים מהונדורס כדי להתגייר בישראל. ב־2018 גילו אצלו את המחלה, ולפני מספר חודשים עבר טיפולים כימותרפיים. "לא שמעתי בעבר על הימ"מ. כשהגעתי לכאן בפעם ראשונה בשנה שעברה פשוט נדהמתי", הוא אמר. "זה מגניב לראות לוחמים ברמה הכי מקצועית בעולם. שמעתי מאז המון על היחידה המובחרת, וכשאתה רואה את כל הדברים האלה בעיניים ‑ בא לך להתאמן איתם, ואפילו לגור פה".

   


  פרסום ראשון: 22.07.19 , 23:39