ראשון 12 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: AFP
  חדשות • 22.07.2019
  אחד החשודים מחק תיעוד שצולם בנייד
  בזמן שחלק מעורכי דינם של הנערים העצורים בקפריסין מנסה להשיג מידע מכפיש על המתלוננת הבריטית, במשטרה המקומית מחפשים עשרות ניצבים לצורך מסדרי זיהוי • החוקרים ינסו לשחזר סרטונים ותמונות שנמחקו מהטלפון של אחד החשודים
  איתי בלומנטל | שליח "ידיעות אחרונות" ו־ynet לאיה־נאפה

  בקפריסין נמשכה גם אתמול חקירתם של 12 הצעירים הישראלים, שנעצרו בשבוע שעבר בחשד לאונס קבוצתי של תיירת בריטית (19) במלון "פמבוס נאפה רוקס" באיה־נאפה.

   

  בשל העובדה שהחקירה מנוהלת על ידי צוות משטרתי אחד, ואילו הצעירים החשודים מוחזקים בכמה מתקני מעצר ברחבי קפריסין, בכל פעם נחקר רק חלק קטן מהחשודים. אתמול נחקרו לראשונה שלושה מהחשודים, שעצורים במתקני המשטרה בלימסול ובקופינו, בחקירה שנמשכה יותר משבע שעות.

   

  גורם שמעורב בחקירה אמר אתמול שבכוונת המשטרה לבצע במהלך היום מסדרי זיהוי בהשתתפות כ־60 ניצבים, בהם גם קטינים ובעלי מראה "ים תיכוני", אך הדבר תלוי עדיין במצבה הנפשי של המתלוננת.

   

  במשטרה הקפריסאית הבהירו שבכל מקרה לא אמור להתקיים קשר עין ישיר בין המתלוננת לבין החשודים מאחר ומסדר הזיהוי ייעשה מאחורי מראה חד־כיוונית. הגורם המעורב בחקירה הדגיש: "ביצוע עימות לא נמצא על הפרק".

   

  בתקשורת המקומית בקפריסין דווח שבכוונת המשטרה לבצע את מסדרי הזיהוי במהלך היום, אולם גורם אחר אמר שבמשטרה טרם הצליחו למצוא מספיק ניצבים, דבר שעלול לעכב את מסדרי הזיהוי. בנוסף, במשטרה עדיין ממתינים לתוצאות ה־די־אן־איי שיכולות לחזק או להחליש את החשדות נגד חלק מהחשודים. דובר משטרת קפריסין אמר אתמול ל"ידיעות אחרונות": "החקירה שלנו נמשכת ואנחנו מחכים לבדיקות די־אן־איי שינחו אותנו לגבי המשך החקירה. אין לנו שליטה על קצב בדיקות המעבדה, אבל אנחנו מקווים שזה יסתיים בהקדם האפשרי".

   

  מלבד החשד לאונס, הצעירים הישראלים חשודים גם בעבירה של קשירת קשר לביצוע פשע. לפחות לגבי אחד מהם נבדק גם חשד שניסה לשבש את החקירה, לאחר שהחוקרים האשימו אותו שמחק סרטונים ותמונות מתוך הטלפון הנייד שלו. הצעיר השיב לחוקרים שאכן מחק את התיעוד, אך הסביר שעשה זאת מתוך רצון שלא לפגוע בצעירה ולא כי רצה להסתיר דבר מה. הוא גם אישר לחוקרים לנסות לשחזר מתוך הטלפון שלו את כל החומר שנמחק, והסביר להם שכך יוכלו לראות שלא התבצע אונס.

   

  בינתיים מנסים כמה מעורכי הדין של החשודים לאתר מידע מכפיש על המתלוננת, בניסיון להראות שמדובר בצעירה בעייתית והחלו לבדוק את הנושא מול כמה חוקרים פרטיים. טענה שנשמעה לאחרונה, שלפיה המתלוננת הגישה בעבר תלונה דומה על אונס שעברה במדינה אחרת, לא אושרה לאחר שהאינטרפול לא איתר תלונה כזו.

   

  ביום שישי הקרוב יבקש צוות החוקרים להאריך עד תום ההליכים את מעצרם של לפחות ארבעה מהחשודים. לגבי החשודים שישוחררו למעצר בית בקפריסין צפוי צוות החקירה לדרוש תנאי ערבות בסך מאות אלפי יורו, מחשש שהם יימלטו לישראל או לחלק הטורקי של קפריסין.

   


  פרסום ראשון: 22.07.19 , 23:50