שלישי 22 בספטמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: עוז מועלם
  ספורט • 22.07.2019
  בסופו של דבר, מה שמנצח זה הלב
  אליפות אירופה השנייה ברציפות ("אין יותר מרגש מלזכות מול הקהל בבית"), מכבי ת"א ("צריך להראות יכולות, לא מספיק להיות ישראלי טוב") והדיבורים על ה־NBA ("מסמנים אותי, אבל לא עושה לעצמי הנחות") • דני אבדיה, הכוכב הגדול של נבחרת העתודה, נפתח אחרי ההישג הענק
  אפרת עמורבן ונדב צנציפר

  "הבוקר שאחרי הזכייה היה קשוח ומרגש בו־זמנית, עשינו היסטוריה בשנתיים האחרונות. לזכות בבית מול כל הקהל אין יותר מרגש מזה, השחקנים מרגישים כרגע על גג העולם. היו מאיתנו ציפיות גבוהות בגלל הזכייה הקודמת ועמדנו בהן", כך מתאר דני אבדיה את השעות המאושרות אחרי הזכייה של נבחרת העתודה באליפות אירופה.

   

  אבדיה בן ה־18 הגיע לראיון אחרי שלוש שעות שינה בלבד, כשהוא לא עוזב לרגע את כדור הזהב שהוענק לו בזכות בחירתו ל־MVP של האליפות.

   

  זה לא סוד שאתה הכוכב של הנבחרת.

   

  "כל שחקן חשוב לנבחרת. זו אולי קלישאה, אבל אפשר היה לראות את זה במשחקים, כל פעם בא שחקן אחר והופיע. גם אם קלעתי יותר נקודות או לקחתי כמות ריבאונדים כזו או אחרת, הרבה שחקנים נתנו דברים שאולי לא נמדדים בסטטיסטיקה".

   

  חוץ מהזכייה, מה אתה לוקח איתך מהאליפות?

   

  "את הניסיון. אתה משחק מול יותר שחקנים גדולים ממך פיזית, אבל בסופו של דבר מה שמנצח זה הלב. לא היה לנו בנבחרת איזה אתלט־על או מישהו ענק בצבע, אבל כל אחד ידע להיות בזמן הנכון ובמקום הנכון ולתת את הלב שלו על המגרש, וזה מה שניצח".

   

  שתף אותנו בסיפורים מאחורי הקלעים.

   

  "היו הרבה רגעים מצחיקים וכיפיים, אבל גם פחות. הייתה את בדיקת הסמים של יותם חנוכי אחרי הגמר שנורא התעצבנתי עליה. זו שערורייה. שחקן שהרגע זכה באליפות הולך לבדיקת סמים במקום לחגוג עם החברים. גם אם אלו החוקים, זה עדיין מרגיז".

   

  אבדיה התייחס גם לציפיות ממנו בכל מה שקשור למכבי ת"א, ליורוליג, ואפילו ל־NBA.

   

  מכבי תיתן לך יותר קרדיט בעונה הקרובה?

   

  "במכבי אתה צריך להראות יכולות, לא מספיק להיות רק ישראלי טוב. אני מקווה שהשנה אעבור התפתחות במשחק שלי. אני לא יכול להגיד שאני מצפה לדקות, כי זה לא נכון לחשוב שאחרי שזכיתי בשתי אליפויות עם העתודה אז אבוא למכבי ואהיה המלך. זה לא הולך ככה. יש שחקנים אחרים במכבי שגם עשו דברים מרשימים בקריירה שלהם".

   

  אומרים שאתה השחקן הכי כישרוני שהיה פה בישראל.

   

  "משמח אותי שאנשים חושבים ככה. זה לא הולך ברגל, כי עבדתי המון בשביל זה. ויתרתי על הרבה דברים, אם זה לצאת עם חברים בערב ועוד".

   

  היו לך משברים?

   

  "כן. אתה רואה את החברים שלך נהנים, ולך יש אימון בוקר ואתה לא יכול לצאת עד מאוחר. אז כן, באיזשהו שלב זה מבאס אותך. אבל הרגעים האלה של זכייה באליפות אירופה הם מסוג הדברים שהיית מוותר גם על עוד אלף מסיבות בשבילם".

   

  בגילך, לוקה דונצ'יץ' היה מאוד דומיננטי ביורוליג.

   

  "אתם לוקחים את דונצ'יץ' כמשהו מובן מאליו. הוא יוצא מן הכלל, אחד שגדל פעם בדור. זה בחור שהתבגר מהר מאוד ובגיל 18 שיחק כמו שחקן בן 26. זה לא משהו נורמלי, גם מילוש תאודוסיץ' היה ככה. לכל שחקן יש את ההתפתחות שלו. אני מאוד מרוצה מזה שאני בתור שחקן בן 18 לא מוביל עכשיו את היורוליג, אני שמח להתפתח מדי שנה ומקווה להגיע רחוק".

   

  ב־NBA מסמנים אותך כדונצ'יץ' הבא, מציבים אותך בטופ 5 בדראפט 2020.

   

  "אני לא רוצה שישוו אותי לאף אחד. לוקה שחקן מדהים, אבל אני רוצה להיות דני. את המילה NBA תמיד כיף לשמוע, אבל יש עוד דרך עד שזה יגיע. אני מבין שמסמנים אותי, אבל זה לא אומר שעכשיו אני צריך לעצור את העבודה הקשה, או רק לחשוב על זה. אני רוצה להצליח בכל מקום שאני נמצא בו, ולא אגיד עכשיו כשאני במכבי 'טוב, אני לא משחק, אבל מה זה משנה, עוד שנה אני אהיה ב־NBA'. אין דבר כזה, אני ארצה להצליח במכבי, אני לא עושה לעצמי הנחות".

   

  אתה יותר ישראלי או סרבי, כמו אבא זופר שהגיע לשחק בארץ והחליט להישאר?

   

  "נולדתי וגדלתי בישראל, מדבר עברית ומבין סרבית, מרגיש ישראלי ב־99.9 וה־0.01 זה סרבי. רואים על המגרש שקיבלתי קצת דברים מסרביה, כמו למשל זה שאני קצת חמום מוח".

   

  בעוד חמש שנים מהיום, איפה יהיה דני אבדיה?

   

  "מקווה שמצליח. אני רוצה שיהיה לי טוב בסביבה טובה עם אנשים שאוהבים אותי ודואגים לי. מבחינתי זה הכי חשוב".

   

  הגרלה קשה לנבחרת במוקדמות היורובאסקט

   

  נבחרת ישראל קיבלה הגרלה קשה במוקדמות יורובאסקט 2021, כאשר שובצה בבית 1 יחד עם ספרד, פולין ואחת מבין השלוש שיתמודדו בשלב מוקדם: רומניה, סלובקיה או קפריסין. שלוש מבין הארבע יעפילו לטורניר שיכלול 24 נבחרות. היורובאסקט יתקיים בצ'כיה, גיאורגיה, איטליה וגרמניה, שם גם ישוחקו שלבי הנוקאאוט.

   

  גם לנבחרת הנשים לא יהיה קל בבית 2, עם שוודיה ומונטנגרו. הראשונה בכל בית וחמש הסגניות הטובות ביותר מבין תשעת הבתים יעפילו לאליפות שתתקיים בעוד שנתיים בצרפת וספרד.

   

  (ברק חקלאי, רענן וייס)

   


  פרסום ראשון: 22.07.19 , 23:56