yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום: יונתן בלום
  7 לילות • 23.07.2019
  חוק הלאון
  התמונה שלו במועדון לצד נערה בתחקיר של 'אורלי וגיא' על אייל גולן? "תמונה שלקחו מיום הולדת בבית של חבר". הבנות שהועברו מיד ליד? "לא מכיר את הסיפורים האלה. לא חי עם אבא של אייל". עדי לאון, השותף המוזיקלי של גולן, מגיב לטענות התחקיר ומתעקש שמדובר בגזענות. חוץ מזה הוא גם ממש לא עף על עומר אדם, מת על צה"ל אבל לא עשה צבא, וגם הבן הראפר שלו, שכותב טקסטים בוטים יותר מדודו פארוק, לא ילך לקרבי כי הוא אמן אמיתי
  יהודה נוריאל | צילום: יונתן בלום

  בשבוע שעבר גדשו עשרות אלפי אנשים את פארק הירקון בהופעה של עומר אדם. שיא נוסף לאמן הצעיר, והצהרת כוונות ברורה: רק אני יכול, יש מלך חדש בעיר. קשה שלא לחבר את האירועים: באותה שעה בערך שב אייל גולן מברזיל, מצילומי 'גולסטאר'; מעין מחסה לרגע, כאשר הפרשה שדבקה בשמו נדלקת מחדש, אחרי שידור תחקירם של אורלי וילנאי וגיא מרוז.

   

  הוקלט באולפני הספריה המרכזית לעיוורים ולבעלי לקויות קריאה

   

  עדי לאון, חברו הקרוב של גולן והמנהל המוזיקלי, מסרב להתרגש מהדיבורים על עריפת ראשים והכתרת "זמר לאומי" חדש בממלכת המוזיקה הישראלית. למקרה שתהיתם, הוא העלה לאינסטגרם תמונה משותפת עם גולן, והכיתוב: "זמר השנה 8 שנים ברציפות, אהוב הקהל ועם ישראל. מי שמאמין לא מפחד". אל הפארק לא התקרב. "עומר זמר מאוד כישרוני. אבל להידבק עם עוד 50 אלף, זה פחות אני", הוא אומר. "לבוא ולהשוות אותו לאייל גולן? זה כל כך שונה. אייל הזמר הכי טוב בארץ, נקודה".

   

  עומר עשה כאן חתיכת מהלך. אייל יכול להרים הופעת פארק של 50 אלף איש?

   

  "היו תקופות שאייל היה יכול להרים 50 אלף, בהחלט. אבל אייל לקח את הסריה של קיסריה, עשינו פעם אחת 12 קיסריות. אבל לצערי מה שפגע בדבר הזה זה הפרשה".

   

  אייל גולן
  אייל גולן

   

   

  × × ×

   

  כן. הפרשה. לאון מדבר עליה בחוסר רצון מופגן. מספר פעמים אפילו שקל לבטל את הראיון כולו. "באתי לדבר עליי, לא על אייל גולן", הוא שב ואומר. גם הוא מוזכר בתחקיר ההוא של "רשת", אזכור אחד ויחיד. הקטע הקצרצר מופיע ב"סיפורה של נ', עדה מרכזית בחקירה", כלשון התוכנית. נ' מספרת: "הייתי במסיבה באומן 17. אייל באותו יום לא הרגיש טוב או משהו. ב־VIP היו כל החבר'ה שלו. עדי לאון, ניר המתופף. ואז ניר ראה אותי, הוא יצא. דיבר איתי איזה חמש דקות. הוא שלח לי יד לטוסיק. ושאל אותי למה אני עם תחתונים רגילים, ולא חוטיני. היום אני יכולה להבין שזה היה כמו מין ראיון קבלה. ואני זוכרת שעדי תוך כדי, אמר שאייל יעוף על זה, ושהם חייבים להכיר לו אותי".

   

  במהלך הדברים, מופיע צילום סטילס של לאון, לצד דמות נשית, שטושטשה. "שמו תמונה שלי, בן־אדם מוכר, שלקחו מתוך יומולדת של חבר", הוא אומר. "ואמרו שזו תמונה מהאומן 17. זה שדיברתי עם בחורה! זה כל חטאי! התבאסתי שראיתי את זה: למה לא סיפרתם שבהמשך הערב גם אכלתי נקניקייה בלחמנייה? למה לא סיפרתם גם את זה? לתוכנית אמרתי, 'אין תגובה', כי אני לא זוכר אם הייתי שם בכלל! מה הקשר בכלל? הלכו ועירבבו כל מיני דברים.

   

  "תקשיב. לא רק שאני לא זוכר. אני גם לא זוכר שבכלל הייתי במועדון. אני לא בן־אדם שיוצא למועדונים. התמונה היא מתוך בית. איזה מועדון? התמונה זה מיומולדת של חבר שלי. והבחורה, זה יכול להיות עם אשתי גם. אני יודע מה עשו?"

   

  נ' אומרת, "עדי אמר שאייל יעוף על זה, ושהם חייבים להכיר לו אותי".

   

  "אייל יעוף על מה? אני לא זוכר. זה שבע שנים, לא יודע מה בכלל היה, איך היה".

   

  היית קשור לכל הדברים האלה?

   

  "לא. כולם יודעים שאני לא בן־אדם של מסיבות. אשתי מכירה אותי. היא החברה הכי טובה שלי. יודעת איפה אני מסתובב, שאני לא בן־אדם לא של מועדונים ולא מסיבות, לא תראה אותי בהשקות ולא כלום. אין עליי אייטמים כאלה, כי למה שיהיו? אני בן־אדם טוב, יודע בדיוק מי אני. להכניס תמונה שלי, כי אני בן־אדם מוכר? יאללה תתקדמו".

   

  אבל מה שעלה מתוך התחקיר זה מין חבורת גברים, דרך מנגנון שלם, שמעבירים ביניהם בחורות. אתה קשור לזה? הסיפורים על דני ביטון, שהורשע.

   

  "כמו שאתה ראית את התוכנית, ככה אני. לא מכיר את הסיפורים האלה. לא חי עם אבא שלו. לא הייתי שם. אין לי קשר לדברים האלה".

   

  אבל הופעת איתו באותם אירועים. ובכלל, מה אשתך אמרה על מה שראתה שם?

   

  "אמרה לי, 'תקשיב, הם חתיכת אוכלי אדם, שני האנשים האלה'. עושים ערבוב בשביל רייטינג, ולעשות לשון הרע כזה גדול? להרוס פרנסה לכל כך הרבה אנשים מסביב לאייל?"

   

  עד כמה זה פגע באייל?

   

  "אייל הוא כמו ביבי נתניהו. ככל שיורדים עליו, ככה הוא גדל. אז אחרי שאייל מתחזק, והכל טוב, באים וממחזרים משהו שהיה לפני שבע שנים? לקחו משהו מהעבר, עירבבו עם אבא שלו עוד פעם, הראו כל מיני תמונות - אפילו אותי, שאני לא קשור לשום דבר", הוא כועס.

   

  מה המניע?

   

  "יש הרגשה שתמיד כשזה מגיע למזרחי, תמיד יש עניין ולא יעזור כלום. יש פה שני מחנות, יש פה שמאל ויש פה ימין. כי אותם אמנים שעברו אותו דבר - מהצד שלהם - לא עברו שם את הרצח שעשו לאייל. כל מיני שמות שאתה מכיר. אז הלכו, נכנסו לחיים הפרטיים של בן־אדם, צילמו, ועירבבו את זה, כאילו עכשיו מת העולם. אחי, זה לא ככה. הם השחירו את הדבר הזה, כאילו מה קרה!"

   

  כמה נזק יהיה לו?

   

  "בגדול הנזק הוא שאייל שוב יצטרך לעבור תקופה מסוימת. אבל העם חולה עליו ברמות שאין דברים כאלה. העם לא קנה את כל הניסיון מִחזור הזה שוב. אומרים שאייל והמנהלים שלו הולכים לתבוע אותם. אני מאוד מקווה שיש אלוהים בשמיים, ואם הם צריכים לשלם - שישלמו. במיליונים!"

   

  בני פרץ והנהג, יניב, חטפו בתחקיר חזק. פורסם שבני שילם לאחת הבנות כסף.

   

  "אני לא יודע מה היה שם".

   

  יש זמזום באוויר, שעבר גם בתוכנית: איך זה שכל הבחורות המתלוננות חזרו בהן כאישה אחת? כאשר כמה מהן מגיעות מצוידות בעורכי דין יוקרתיים?

   

  "די, נגמר! אותי זה לא מעניין! א', אני לא מעורה בפרטים. ב', אני רק יודע שמבחינת אייל הפרשה הזאת הסתיימה לפני שבע שנים, בתיק שלא קיים יותר. זהו. זה כל מה שאני יודע. כל היתר, לא הייתי מעורב. וזהו".

   

  ממערכת תוכנית התחקירים של אורלי וגיא נמסר: "אנחנו עומדים מאחורי כל הגילויים החדשים בתחקיר על אייל גולן, כולל כל הפרטים שהופיעו בעניינו של עדי לאון. בידינו עדויות על אירועים אחרים אשר לא נכנסו לתחקיר ששודר בשל היותו של לאון דמות שולית בסרט. מעניין שלאון עצמו לא באמת מכחיש את הנאמר בתחקיר אודותיו וטוען רק שהוא לא זוכר".

   

   

  × × ×

   

  כשהוא נוסע באוטו, הוא בכלל מאזין לשירים ישראליים ישנים. "יש לי תיקיית שירים, 40 עד 60, קלאסיקה עברית ישנה, אשכנזית. חולה עליה. בני אמדורסקי. רבקה זהר", הוא מגלה. "איפה המוזיקה, הסטייל והעיבודים האלה?"

   

  לא פחות מפתיע לשמוע ממנו, כאחת הדמויות המרכזיות במוזיקה המזרחית, ומזרחי־עד־העצם - וגם לשם עוד נגיע - את הביקורת החריפה שיש לו על המוזיקה המזרחית של היום. "מה שנהיה פה זה סלט פירות במוזיקה. היום אין מוזיקה מזרחית. היא יצאה לטייל. האמנים והיוצרים המזרחים יודעים שהם לא אוהבים את המוזיקה שהם עצמם עושים. לך לקריוקי שהם עושים לעצמם. הם לא שרים את השירים האלה, את כל העלק־פופ הזה, אלא את המזרחי האורגינל. כל האמנים היום לא שרים מוזיקה מזרחית. הם שרים עלק. 'פופ'. סבבה, אני מבין את הרצון לתפוס את הילדים. אבל המזרחית כבר לא קיימת. עוד מעט לא תהיה להם ברירה והם יחזרו בגדול לעשות מזרחית.

   

  "היום יוצאים מיליון ואחד סינגלים שנשמעים אותו דבר. שירים לשבועיים, שנעלמים. אין שירים שנשארים. נגמר הסרט. אתה יודע מה נהיה חדש? 'סינגל בינגו'. הזמרים הכוכבים מוציאים עכשיו בצרורות, לא סינגל אחד. עומר אדם הוציא חמישה. ליאור נרקיס שניים במכה. מה שיפגע, יפגע! אני קורא לזה, סינגל בינגו!"

   

  נשמע יותר כמו מסחרה.

   

  "זה רק מראה לך על זילות החומרים, זילות היוצרים, זילות שאנשים מוציאים כמה שיותר. ותבין, הם אמנים טובים! ליאור נרקיס זמר שמעיף קהל באירוע! אבל אני מתבאס מהגל הזה, כולם מוציאים מלא־מלא־מלא, לראות מה יתפוס. כל השירים של היום זה תבניות מוזיקליות מוכנות, על זה מלחינים לה־לה־לה. זה חארטות. זרקו לופ, זרקו אקורדים - שלום! ואיפה המוזיקה המזרחית?"

   

  מאיזה זמרים אתה מחזיק בכלל?

   

  "איתי לוי זמר מעולה. עדן חסון זמר מהמם, וגם יש לו סטייל משלו. ליאור נרקיס עושה עבודה מדהימה".

   

  ועומר אדם?

   

  "מה שעומר עושה עם הקהל, בקבלה ובאהבה שלו, זו עבודה מדהימה. המוזיקה, זה פחות כוס התה שלי. מעריך את הפופולריות שלו".

   

  עדן בן־זקן?

   

  "עדן מתוקה. הביאה שירים מעולים. אבל יש לה עוד דרך ללמוד".

   

  השהות בבית 'האח הגדול VIP' עזרה לבסס את המוניטין שלו כשולף הכי מהיר ואכזרי במזרח. נטלי דדון, עדן יוחנן, אורלי רביבו - מי לא חטפה ממנו, וחזק. "ב'אח הגדול' דבק בך השם של הילד הרע, שוביניסט, חשוך, מיזוגן", אני מנסה, ולאון קוטע מיידית. "אתה טועה! יצאתי מ'האח הגדול', וכל העם, אין, אני לא יכול להסתובב בלי שיבקשו סלפי! איפה שאני מסתובב זה רק ברכות, ורק מלא הודעות שאני לא יכול לקרוא אותם, מרוב שזה עשרות אלפים!"

   

  צילום: יונתן בלום
  צילום: יונתן בלום

   

  × × ×

   

  לאון לא רק מהווה חוליה מרכזית בהצלחתו המסחררת של אייל גולן זה 15 שנה; האיש הוא גם מעבד־על, בעל אוזן פנומנלית, וכותב להיטים מצטיין, מ'יפיופה' ו'מתגעגע', ועד לנעימת הנושא של 'חי בלה לה לנד'. ומעל הכל, ההמנון הגדול: 'מי שמאמין לא מפחד'. לאון הוא נער הפוסטר של האליטה המזרחית החדשה: מצליח, אסרטיבי, חצוף, רהוט, משתמש בתבונה בכלים החדשים של העולם החדש, שמבטלים היררכיות ומחסומים ישנים; אוהב להגיד שהוא מדבר בשם העם, לא מנפנף במוצאו, כולנו אחים והכי חשוב אחדות עם ישראל וכו' - אבל כמה שהוא אוהב להתיז את המילה "אשכנזים", ואללה יוסתור מה הוא חושב על "התקשורת", "ערבים" ו"סמולנים", אם בכלל יש הבדל ביניהם.

   

  בן 44, נולד בשכונת שבזי בתל־אביב וגדל בבת־ים, בצד היותר מכוער שלה. "שכונה קשה מאוד של עבריינים. הנרקומנים של פעם. המזרקים מאחורי הבניין", הוא מתאר בתמצית את נוף הילדות. ילד פלא שנשלח לקונסרבטוריון למוזיקה, הטלת מטבע שחרצה את גורלו. "אם אמא שלי לא לוקחת עוד עבודה על העבודות הקשות שעשתה, מנקה ושולחת אותי ללימודי מוזיקה - אלוהים יודע לאן הייתי מתגלגל", הוא מודה. "אבל כל זה השתנה תודה לאל. ישראל בטופ 10 של המדינות בעולם. ביבי עשה פה תהליכים מדהימים. גאה להגיד בעולם שאני ישראלי".

   

  כועס על מה שעשו לדור ההורים? על הפור הלא־הוגן שצד אחד קיבל? על הגזענות שקיימת עד היום?

   

  "אין בי זעם מזרחי. אבל את מה שעשו להורים שלי לא יכולים לעשות לנו. אמא שלי הייתה צריכה לעבוד בשלוש עבודות ביום כדי לקיים משפחה. זרקו אותם למקומות פח אשפה, ולא נתנו יכולת להתמודד עם החיים ולגדול. אמרתי, 'אליי זה לא יעבור. אעשה את הכסף שלי בעצמי. אני יודע בדיוק מה לעשות. אני יותר טוב מכל דבר שהיה אי פעם'. וזה מה שאני אומר לילדים: תשאפו למעלה, רק עסקים, רק העולם הגדול".

   

  אז הקייס המזרחי נגמר?

   

  "מי שעוד מתעסק בזה, זו פשוט טיפשות. מי שלא מבין את העושר של המזרחים, ומה שהוא נותן למדינה, לא מבין כלום. גלגלצ לא רוצים שירים מזרחיים? ביי, שלום. לא צריך. חלאס! כי תחנות הרדיו נגמרו. תגיד לבן שלי, בן 17, תפתח רדיו, משמיעים את זה ואת זה. 'על מה אתה מדבר?' יש ספוטיפיי, יוטיוב, סאונדקלאוד - נגמר הסרט של הרדיו. הכל נפתח.

   

  "כמו מה שביבי עושה עם ערוצי התקשורת. לא רוצים להראות את הגדולה שלו בעולם? פתח ערוץ אינסטגרם, מהנצפים ביותר בעולם. שם אתה רואה את האמת. כולם קוראים לו 'מושחת'. יש עליו משפטים. בואו תוכיחו! למה לנסות לערבב את השם שלו? כל תיק, 1000, 2000, 5000 - הכל הוא שובר להם, אחד אחרי השני. אי אפשר למצוא עליו כלום!"

   

  אתה שומע איך הוא אומר, תשלח לי סיגרים, תשלח לי יין. מה זה, מבקש חינמים?

   

  "אנשים כל כך מעריכים אותו שהם אומרים, 'תנו לו סיגרים, תנו לו מעילים, מה שאתם רוצים'. כי זה בן־אדם נדיר. ברמה של מצביא של בני ישראל של פעם. אתם לא קולטים אפילו! זה מחשב!"

   

  לאון, כאמור, הוא מחסידיו הנאמנים והאדוקים ביותר של ראש הממשלה. אבל גם אצלו, הוא מודה, משהו נשבר. "אני תומך גדול של נתניהו", הוא אומר, "אבל, וזה אבל גדול מאוד־מאוד: יוקר המחיה. אני מאוד מקווה שזה יתפוצץ פה במדינה, ואני אהיה הראשון שישתתף בדבר הזה. יוקר המחיה זה הדבר הכי גרוע במדינת ישראל. אנשים לא גומרים את החודש! מס הכנסה גומר פה את האנשים! הרעה החולה של המדינה זה מע"מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי, מקומות שאם אתה צריך אותם, תדבר ללמפה. ההפגנה שהרוטשילדים עשו, החמודים האשכנזים עם הגיטרות? תהיה צחוק ילדים לעומת מה שיהיה פה. מה שהאתיופים עשו זה צחוק ילדים למה שיקרה פה!"

   

  אבל אנשים כמוך ימשיכו לתמוך בנתניהו ולסלוח. באש ובמים. כלום לא עובר.

   

  "לא־לא־לא! עניין יוקר המחיה מחלחל, קשה מאוד, גם לנאמנים הכי גדולים שלו. עכשיו יבחרו בו שוב, כי באמת אין ראש ממשלה כזה. אבל באחד הימים, ביום פקודה, תקרה פה מהפכת עולם, ולא יעזור לאף אחד כלום. ואני רוצה מאוד שזה יקרה. מאוד! עבור עם ישראל. אוהב אותו בדם שלי!"

   

   

  × × ×

   

  חשוב לו שנדע עד כמה הוא אוהב את עם ישראל. מצחיק, יש מקרים שבהם מרואיינים מתקשרים אחרי הפגישה, כדי להרהר במשפט טעון כזה או אחר. ללאון הייתה בקשה אחרת: "בבקשה, שאנשים יידעו עד כמה אני אוהב את צה"ל ואת עם ישראל. אני חולם בלילות שעם ישראל יהיה מאוחד". הכל טוב יפה, הידד לכחול־לבן - אלא שבמקביל, מאחוריו קופת קק"ל גדושה של התבטאויות קשות ביותר, הלקוחות מהצד הימני העמוק של המפה.

   

  אתה שונא את השמאל?

   

  "לא שונא שמאל. יש לי חברים טובים שמאלנים, אחד מהם (גל אוחובסקי) יושב איתי בתוכנית יחד עם מעיין אדם. אבל אני מסתכל על מרצ, שרוצים להתחבר עם המפלגות הערביות: הראייה שלהם כל כך לא נכונה לעם ישראל! אני מפחד עליו. הם תמימים, לא מכירים את הערבים כמו המזרחים. כי המזרחים קרובים לערבים באג'נדה ובאופי, לא יעזור כלום. קייטנות שלמות של חמאס, מלמדים ילדים בעזה להרוג יהודים. אלה המחבלים בעתיד של מדינת ישראל".

   

  מה עם ערביי ישראל?

   

  "הערבים בישראל אנשים הרבה יותר חכמים מאלה בעזה. יודעים שישראל זה מקום מדהים, מתפרנסים, גן עדן, יפו מקום נדיר, חיפה, אין מילים. אבל אלה שם בעזה עדיין שבט. שבטים. לא קיים עם פלסטיני. זה עם מומצא! מי שילמד היסטוריה כפשוטה, באו ערבים מכל מדינות ערב שבאו לעבוד בישראל, ראו מה טוב ואמרו, וואלה, בואו נישאר פה! אז מה אם בניתם פה בתים? בואו נישאר פה?? זה מדינת ישראל! על מה אתם מדברים! אגיד לך משהו: רוב הישראלים היו מתים שכל אלה מעזה יתאדו להם מול העיניים. תקשיב: הם לא יקבלו את מדינת ישראל, לעולמי עולמים. לא ניתן את הגרון שלנו לשחיטה, עם החשיבה של השמאל, הסכם אוסלו ההזוי, וערפאת הארכי נוכל ורוצח. גם אם תהיה אינתיפאדה שלישית נעבור אותם. בגלל זה לא אבין לעולם יהודים שמדברים נגד צה"ל וישראל. לא יכול לשמוע את זה! אתה מסוגל לשמוע?"

   

  אני יכול להבין שאצל רובם זה מגיע ממקום מאוד כואב ואכפתי.

   

  "אתה אומר שזה ש'בצלם' הולך ומטנף בעולם, זה בסדר? תקשיב טוב: כל מי שמדבר בארץ ומחוץ לארץ, נגד צה"ל והמדינה - הוא בוגד, נקודה!"

   

  מציק לך שלא עשית צבא?

   

  "רציתי מאוד. אבל תסתכל איפה גרתי. השתחררתי בגלל מצב סוציו־אקונומי. הייתי חייב לעבוד כמו האחים שלי ולעזור בבית. עבדתי בשיפוצים, יודע לעשות מלט מהמם. היום יש לזה כבר המון סינים ואריתראים, לא צריך אותי. עבדתי במוזיקה, מנגן לאמנים בברים של בת־ים מול הטיילת. משם זהבה בן לקחה אותי. ילד עובד!"

   

  אז הבן שלך ילך לקרבי?

   

  "הילד שלי לא יכול לצאת לא שמאל ולא אנרכיסט. הוא מורעל על המדינה. אוהב את המדינה וצה"ל בדם. מאוד חשוב לי להכניס בילדים אהבת ישראל. אבל הוא לא ילך לקרבי, מסיבה מאוד פשוטה: הוא אמן. אין לו בעיה לעזור ברמה המחשבתית. נגיד מחשבים או תקשורת".

   

  הבן האמן הוא איתי, בן 17. "ילד שהוא כולו עגילים. צובע את השיער. הבן שלי עושה היפ־הופ יותר מטונף מדודו פארוק", צוחק לאון. וזה באנדרסטייטמנט. כמה מהשורות של Itay Leon, ככה הוא מופיע ברשת: "אני אביא לך הפאקט כמו אחותך. אני בועט כשאני דוחף לה ת'בגט". או: "אני לא סוחר, רק בפצצות. סם קוקאין גם במצות. לא מזדיין, אני מזיין. אני מקבל גם מציצות ובחורות אליי רצות". ועוד קצת: "יושב בגג עם חברים, מפרק מזגן ושואפים. פותח קססה של פרחים, גופות אני שם בפחים". ואחרון פטריוטי: "מחטט לאמא שלך בחור, כמו ערבי, כמו חמור".

   

  אבא לאון במבוכה גלויה. "כששמעתי בהתחלה הייתי בהלם. אבל אלה דברים שעשה בגיל יותר צעיר, היום הוא בן 17, כותב דברים יותר מבוגרים. הוציא איזה סינגל עכשיו, אני לא עוקב בדיוק אחרי מה שהוא עושה. משהו כמו, 'יש לי שם, איתי לאון זה השם, לא תקרא לי כך, אני יבוא אשבור לך ת'שן'", הוא צוחק. "תשמע, הסטייל שלו, של דודו פארוק, זה מה שהולך היום. לא מת על זה, אבל מה נעשה זה לא הגיל שלנו. תראה את ההופעות שלו, מפורקות. והוא מה זה ילד טוב! בגרויות, רישיון על הוואן, עוד מעט יתגייס".

   

  בתקופה האחרונה מגבש לאון קורס בן כשלושה חודשים, שנועד בדיוק עבור כל המוזיקאים הצעירים שחולמים ולא מקבלים תשובה. המטרה היא להוציא מתוכו את הטובים ביותר ולשלוח אותם קדימה, אבל גם לתת מענה לאלה שצריכים לקבל את התשובה השלילית - אבל לאף אחד לא נעים להגיד להם (או שלאף אחד אין אינטרס, עדיף לחלוב את המשפחה ולזרוק כסף). הוא גם מגיש את '24 בצהריים', עלתה עכשיו בערוץ 24 (מדי יום, 13:00־15:00), כחלק מהמיתוג המחודש. לאון, ביחד עם מעיין אדם וגל אוחובסקי, פרי־סטייל על הכל. "השאלות הכי חותכות. מדבר חופשי, לא אוהב את כל המתוק והחמוד. זה משעמם אותי", אומר לאון. כאילו חשבנו אחרת.

   

  התוכנית כבר הספיקה לחטוף מהביקורת. עינב שיף שלנו כתב: "אחת הסיבות לקיומה שהיא שכל קודמותיה נעלמו. סביר להניח שמתישהו זה יקרה גם לה".

   

  "בזמן שהמבקרים כותבים ביקורות, אני עובד. לא מעניין אותי מה שאומרים. ואף אחד לא יסתום לי את הפה לעולם".

   

  והפה בהחלט פתוח. על התוכנית הראשונה אמר לזמר הצעיר אושר בחתה, "שאלתי אותך אם אתה אתיופי, כי אתה נראה תימני לגמרי". אצל טל מוסרי בירר: "אז אתה לא הומו?" "תשמע, הכל בא מצחוק", הוא מסביר עכשיו. "יש המון צחוקים בתוכנית. בשבועיים הראשונים יצא ש־80 אחוז מהאורחים הומואים, לא הבנתי מה קורה. יצאה לנו בדיחה של שלושתנו, 'מה, גם אתה הומו?' בצחוק! כולם יודעים שאני אוהב מאוד את הקהילה".

   

  עד כדי זכויות מלאות? חתונה כמו כולם, ילדים כמו כולם?

   

  "בטח. גועל נפש שלא נותנים להם. צריך לתת להם להתחתן ולעשות ילדים. יודע למה? כי יש ביניהם אנשים הרבה יותר טובים מסטרייטים! אני שומע שר בישראל (רפי פרץ) שאומר, 'בואו נמיר'. מה זה השטויות האלה! איך אפשר לשנות בן־אדם? בוא תנסה לשנות סטרייט להומו. ראיתי ואמרתי, צוחקים עליי. זה אמיתי?"

   

  אוקיי. אם ככה, אז למה לא כולם? מה רע עשו לך לוסי אהריש וצחי הלוי, שזכו למתנת חתונה עם פוסט שלך בפייסבוק?

   

  "הפוסט שהעליתי הוא עם תמונה שלהם. אבל לא עליהם. שאלתי את עם ישראל דבר נורא פשוט: האם היית נותן לבן שלך להתחתן עם ערבייה? תקשיב, אצלי יש טיילת בבית. באים חברים של הבן שלי, ערבים, שחורים, לסביות, הומואים, רוסים, וככה אני רוצה שיהיה. לא שונא אף אדם. אבל אני נגד התבוללות, כי אני צריך לשמור על העם היהודי. אם התבוללות תהיה דבר איני וסקסי - תוך 100־200 שנה נגמר העם היהודי. לא רוצה שהבן שלי יתחתן עם ערבייה, כדי לשמור על העם היהודי. 90 אחוז מהאשכנזים בתגובות אמרו, 'כן, בטח, הייתי נותן לבן שלי'. אצל המזרחים, בשום פנים ואופן. יודע מאיפה זה בא? בוא תגיד לאבא ערבי שהבת שלו תתחתן עם יהודי. הוא שוחט אותה. עושה עליה 'פולסא דנורא' ערבי. זה בא מאותו מקום".

   

   

  × × ×

   

  הוא ואשתו מלי ביחד מגיל 18, כבר רבע מאה. יש להם שלושה ילדים: איתי הנ"ל, 17, יה־לי, 14, ולירי, שש. "לא חסר לי כלום. אלוהים נותן לי פרנסה. יש חיסכון ברוך השם, דואג לילדים, מלמד את הילדים להיות ראש גדול. אבל צריך כל הזמן לעבוד. נראה שהעבודה במדינה הזאת לעולם לא מספיקה. עושה מה שצריך. אני רחוק מאוד מהרמות של אייל גולן והזמרים האלה. לא תראה אותי עם מרצדסים, אוטו סבבה לגמרי (ג'יפ אאודי). בן־אדם פשוט", הוא אומר.

   

  הוא הידק את יחסיו עם אלוהים בשנים האחרונות. "מי שלומד תורה וקבלה יודע שהנשמה של יהודי זה משהו מטורף. אתה לא תבין אפילו! מרחם על מי שלא גילה את העולם הזה", הוא אומר. "התחלתי לקרוא את המדע, שגילה שהעולם לא יכול להתקיים בלי ישות חיצונית שמנהלת אותו. הבנת? נגמר הסרט! גיליתי עולם, שכואב לי הלב שהמון אנשים מפספסים אותו! תפתחו את העיניים שלכם! הנשמה קיימת! העולם הבא קיים! אתם לא מבינים אפילו באיזה רמות!"

   

  yehuda.nuriel@gmail.com

   

   


  פרסום ראשון: 23.07.19 , 17:59
  yed660100