רביעי 15 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום : ידיעות אחרונות
  חדשות • 11.08.2019
  מבחן אמריקאי
  תוכנית לימודים חדשה, שצפויה להיכנס לתיכונים בקליפורניה, מציגה את BDS באור חיובי וכוללת שירים שמתארים את הישראלים כעם כובש ומדכא • הקהילה היהודית זועמת: "דור שלם יגדל על שנאת ישראל"
  איילה אור־אל, לוס־אנג'לס

  הורים ישראלים ויהודים רבים בקליפורניה מוטרדים מתוכנית לימודים חדשה שעשויה להיכנס למערכת הלימודים בשנה הקרובה. התוכנית, שהוצעה על ידי חברי ועדת החינוך ללימודים אתניים בקליפורניה, כוללת הצגה של פעילות תנועת החרם נגד ישראל, ה־BDS, באור חיובי, שיח אודות הפעילה הפלסטינית־אמריקאית לינדה סרסור ולימוד שירים שמתארים את הישראלים כעם כובש ומדכא.

   

  קבוצת חברים יהודים בוועדת המחוקקים של המדינה מיהרו לשלוח מכתב מחאה לראש הוועדה שהציעה את תוכנית הלימודים. 16 חברי הקבוצה, כולם דמוקרטים, כתבו שהינם "מתנגדים בתוקף" לטיוטה הנוכחית של תוכנית ודורשים שהיא תעבור שינויים משמעותיים. תוכנית הלימודים, כך נכתב, "אינה מדויקת, מטעה ומשקפת הטיה אנטי־יהודית, משפילה יהודים ומגנה את ישראל".

   

  תוכנית הלימודים האתניים התקבלה בקליפורניה ב־2016 ואמורה להוות תוכנית חינוכית שתדגיש את תרומתם של מיעוטים בפיתוח קליפורניה וארה"ב. אלא שתוכנית הלימודים המוצעת, טוענים חברי הקבוצה, עושה בדיוק ההפך ומפלה נגד יהודים. בביקורת שנמתחה על ההצעה החדשה נכתב שתוכנית הלימודים על ה־BDS, למשל, מציגה נקודת מבט יחידה על מחלוקת פוליטית בינלאומית מורכבת במיוחד, ו"היא מבודדת את ישראל, מדינת היהודים היחידה בעולם, ופותחת אותה בפני ביקורת וגינוי שהם מחוץ להקשר, ועובדתית - לא מדויקת".

   

  ארגון הקהילה הישראלית־אמריקאית (IAC) פתח בקמפיין נגד התוכנית כשהוא קורא לציבור לחתום על עצומה נגדה ולשלוח מכתבים לחברי ועדת החינוך בקליפורניה.

   

  צילום : ידיעות אחרונות
  צילום : ידיעות אחרונות

   

   

  שרון עזרא, סוכנת ביטוח, תושבת לוס־אנג'לס ואם לשלושה ילדים, אומרת כי היא מאוד מודאגת לגבי האפשרות שילדיה יהיו חשופים לתכנים אנטי־ישראליים. "הרי כל כך קל להשפיע ולעצב דעה של תלמידים בשלב הזה בחייהם. אני חושבת שכולם צריכים להיות מוטרדים". במסגרת תוכנית הלימודית המוצעת ילמדו התלמידים שיר של הראפר הפלסטיני־בריטי שאדיה מנצור: "לכל אסיר פוליטי חופשי, המושבה הישראלית מתרחבת / לכל ברכה, נהרסו אלף בתים / הם משתמשים בעיתונות כדי שיוכלו לייצר, אבל כאשר גזר הדין שלי יינתן המציאות מציגה את עצמה".

   

  המתנגדים לתוכנית יכולים לעשות זאת עד ה־15 באוגוסט. נכון לכתיבת שורות אלו נאספו כ־7,500 חתימות. "אם לא נפעל עכשיו, נגדל כאן דור שיגדל לשנאת הציונות וישראל", אומרת עזרא.

   

  צילום : ידיעות אחרונות
  צילום : ידיעות אחרונות

   


  פרסום ראשון: 11.08.19 , 23:23