שני 01 ביוני 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  האם החשודה
  חדשות • 14.08.2019
  ילדה בת 5 קשורה באמבטיה
  שכנים בבניין מגורים בלוד דיווחו שלשום בערב על בכי שבוקע מדירה • השוטרים שהגיעו למקום נדהמו למצוא ילדה קטנה כפותה בחבל בחדר האמבטיה, לאחר ששכבה במשך שעות בתוך צרכים עם סימני חבלות קשים • ההורים שחזרו מהים עם שלושת אחיה הקטנים הכחישו שקשרו אותה וטענו: "השארנו אותה לבד וגנבים פרצו לנו" • השופט שהאריך את מעצרם בשישה ימים אמר בדיון: "התמונות בתיק מזעזעות"
  מאיר תורג'מן

  "ראיתי את התמונות בתיק החקירה והן מזעזעות", אמר אתמול שופט בית משפט השלום בראשון־לציון, זכריה ימיני, והורה להאריך את מעצרם של שני הורים מלוד בחשד שהשאירו את בתם בת החמש במשך שעות כפותה בחבל בידיה וברגליה בחדר האמבטיה ‑ ויצאו לבלות בים עם שלושת אחיה הקטנים.

   

   

  האב החשוד
  האב החשוד

   

  שלשום סמוך לשעה שש בערב שכנים בבניין המגורים בלוד דיווחו למשטרה על קולות בכי וצעקות של ילדה שבוקעים מהדירה. השוטרים הגיעו תוך דקות לדירה. בעודם דופקים על הדלת הגיעו ההורים יחד עם שלושת ילדיהם הקטנים יותר. סנגורו של האבא, עו"ד חי אוזן, סיפר לאחר מכן, "שכן התקשר לאבא ואמר לו שהילדה בוכה והוא חזר מהר הביתה". ההורים פתחו את דלת הבית ויחד איתם נכנסו השוטרים ששמעו את בכי הילדה מחדר האמבטיה. השוטרים הזדעזעו למצוא ילדה קשורה בחבל באמבטיה במצב של הזנחה חמורה, שוכבת בתוך הצרכים שלה עם דם וסימני חבלות על גופה. לפי אחד השוטרים, "המחזה היה קשה ומזעזע, ילדה קשורה בחבל חזק מאוד". ההורים לא הורשו להתקרב לביתם ונעצרו בחשד להזנחה ולהתעללות, בעקבות מצבה הירוד של הילדה שהייתה אפטית ולא תיקשרה עם הסביבה.

   

  קראו עוד: ילדה של אף אחד | מרב בטיטו

   

  השופט ימיני אמר במהלך הדיון כי המצב שבו נמצאה הילדה הוא לא תוצאה מהזנחה של מספר שעות, אלא מדובר בהזנחה ממושכת. חוקרת ילדים תגבה עדות מהילדה ברגע שמצבה הפיזי והנפשי יאפשר זאת. שלושת האחים הקטינים הוצאו בצו חירום לקלט חירום זמני לאבחון במחלקת הרווחה בלוד. מהבירור עלה שהיא הושארה שם החל משעה 12:00 בצהריים, כשההורים יצאו מהבית לים עם שלושת ילדיהם, עד לשעות הערב. האמא והאבא טענו כי "לא קשרנו את הילדה, הלכנו עם הילדים לים, הילדה ישנה והשארנו אותה בבית לבד". מעצרם הוארך בשישה ימים בחשד להתעללות בחסר ישע וגרימת חבלה חמורה. בנוסף, חשוד האב בעבירה של ריבוי נישואים והאם חשודה בשהייה בלתי חוקית בישראל.

   

  כאן זה קרה
  כאן זה קרה

   

  הילדה בת חמש לפי הערכה בלבד, כיוון שהרשויות בישראל אינן מכירות אותה: אין לה מספר זהות ולא ביטוח רפואי. אמה היא פלסטינית תושבת השטחים שהתחתנה עם ישראלי תושב לוד, שכבר נשוי לאישה קודמת ממנו יש לו 11 ילדים. ההערכה היא כי הילדה נולדה ברשות הפלסטינית ובית המשפט קבע שהיא תעבור בדיקה של רופא משפטי. לאבא (51), שלו אין עבר פלילי ועובד בנגרייה, יש מאשתו השנייה, תושבת טולכרם בת 36, ארבעה ילדים נוספים, והילדה שנמצאה קשורה היא הגדולה שבהם. עו"ד חי אוזן, סנגורו של האב, אמר: "הוא מכחיש שקשר את הילדה. גם הם הופתעו למצוא אותה קשורה. הוא מצטער שהשאיר אותה לבד בבית".

   

   

  האמא אמרה אתמול לסנגורה, עו"ד מוחמד ענבוסי, מהסנגוריה הציבורית כי "גנבים פרצו לנו הביתה והם קשרו את הילדה. גנבו לנו 45 אלף שקל ותכשיטים, החלונות של המרפסת והמטבח היו פתוחים". האם טענה שסימני הפצעים על גופה של הילדה נגרמו ממחלת דם שממנה היא סובלת.

   

  בנו של האבא מהאישה הראשונה, בשנות ה־20 לחייו, אמר אתמול: "אבא שלי התקשר אליי ואמר לי לבוא מהר. הגעתי לבית שלו והוא ביקש ממני לקחת את הילדים הקטנים ולשמור עליהם. אני לא מאמין שהוא יעשה דבר כזה, כל המקרה הזה מוזר". אחד מאחיו של האב אמר: "אני לא מאמין שזה מה שאחי עשה לילדה שלו. אבל אם זה באמת נכון, שישלם".

   

  ידיעות אחרונות