חמישי 13 באוגוסט 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 22.08.2019
  ההתקפלות של הרשות: אבו־מאזן מסכים לקבל את כספי המסים מישראל
  הרשות הפלסטינית צפויה לקבל ביום ראשון כשני מיליארד שקל שנגבו עבורה — למרות שקוזזו מהם משכורות המחבלים
  איתמר אייכנר

  אחרי חודשים ארוכים שבהם סירבה לקבל מישראל את כספי המסים, בשל התנגדותם לכך שישראל תקזז מהכסף את משכורות המחבלים, החליטו ברמאללה להתקפל: השר לעניינים אזרחיים ברשות הפלסטינית הודיע אתמול שהרשות תקבל כשני מיליארד שקל (512 מיליון יורו) שישראל חייבת לה, כחלק מכספי המסים שישראל גובה עבור הפלסטינים.

   

  הכסף עדיין לא הועבר רשמית, מאחר ששר האוצר משה כחלון טרם חתם על האישורים. ביום ראשון אמור להתקיים דיון באוצר שבסופו כנראה יוחלט להעביר את הכספים.

   

  בכירים בישראל אומרים כי הרשות הפלסטינית העבירה קודם לכן 300 מליון שקל לחברת החשמל בגין חוב שלה. מאז פברואר הרשות מסרבת לקבל את כספי המסים שישראל גובה עבורה (מע"מ, מכס, בלו על הדלק) מאחר שישראל מתעקשת לקזז מהם את הכספים שהרשות משלמת עבור משכורות למשפחות מחבלים. נשיא הרשות, אבו־מאזן, שב והצהיר בתגובה שהרשות תסרב לקבל את הכסף כל עוד ישראל מקזזת ממנו. במקביל, הודיעה בעבר הרשות שתפסיק לשלם את חובותיה לחברת החשמל ולבתי החולים בישראל.

   

  בידי ישראל סכום של כשלושה מיליארד שקלים שהרשות מסרבת לקבל, מה שכמעט הוביל לקריסה כלכלית שלה. עם זאת, בישראל ראו בתשלום החוב לחברת החשמל לאחרונה כתפנית בעמדת הרשות שנועדה למנוע קריסה כלכלית וחוסר יכולת לשלם משכורות לפקידים. לפי בכירים ישראלים, ביום ראשון ישראל תעביר לרשות את הסכום — שיכלול את הקיזוזים.

   


  פרסום ראשון: 22.08.19 , 23:59