ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ממון • 08.09.2019
  אחרי הקנס: בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד בזק בכ־400 מיליון שקל
  בשבוע שעבר הטילה הממונה על התחרות על החברה קנס של 30 מיליון שקל על פגיעה בתחרות
  מאת ליטל דוברוביצקי

  ארבעה ימים אחרי שהממונה על התחרות, מיכל הלפרין, הטילה על בזק קנס מינהלי של 30 מיליון שקל על ניצול לרעה של מעמדה המונופוליסטי ופגיעה בתחרות באספקת שירותי תקשורת, הוגשה בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד בזק המוערכת בכ־400 מיליון שקל.

   

  את הבקשה הגיש אלכס וינשטיין, המציין כי הוא סמנכ"ל חברת תקשורת גדולה ובקיא בתחום התקשורת. ל"ידיעות אחרונת" נודע כי זו חברת צ'רלטון. לדבריו, "הטלת עיצום ראויה, אבל אין בה כדי להביא לפיצויים של חברי הקבוצה שמצאו את עצמם נפגעים מדרך פעולתה של בזק".

   

  בהודעה של הממונה על התחרות נכתב לפני כמה ימים כי "מעשיה של בזק נושאים חומרה מיוחדת לנוכח מועד ביצועם, בסמוך לכניסת מתחרים חדשים באספקת שירותי תקשורת על גבי רשתות תקשורת קוויות עצמאיות. בשל פעולות בזק נדחתה האפשרות של הציבור ליהנות מהתפתחות של תחרות באספקת שירותי תקשורת. תחרות זאת, יש ביכולתה לשפר את איכות הרשת המסופקת ללקוחות ולהוריד את המחירים של שירותי תקשורת שונים כמו טלוויזיה ואינטרנט".

   

  לאחר הודעת הרשות הוגשה אתמול לבית המשפט המחוזי בתל־אביב בקשה לאישור תביעה ייצוגית נגד בזק בשמם של "כל מי שרכש שירותי תקשורת קווית בישראל בתקופה שבין יולי 2015 ועד מארס 2018, בין שרכש שירותי תקשורת אלו מבזק ובין אם לאו".

   

  ממצאים חמורים

   

  בבקשתו טוען וינשטיין באמצעות עוה"ד ליאור להב ויקיר דניאל שעשוע כי "עניינה של בקשה זו היא בפעולת חסימת הגישה לתשתיות הפסיביות שלה שביצעה בזק למתחרותיה. בזק פעלה במכוון כדי להציב קשיים בפני המתחרות שלה בביצוע תהליך פריסת תשתית קווית על פני התשתית הפסיבית שלה, במטרה למנוע או לעכב שחקנים חדשים מלהקים רשת תקשורת קווית מתחרה, וזאת תוך הצבת מגבלות ופגיעה בכושר התחרות של מתחרותיה.

   

  "הממונה על התחרות הגיעה בימים אלה ממש לכדי ממצאים חמורים בדבר פעילותה של בזק להגבלת התחרות, וממצאים אלה נפרסו בהרחבה במסגרת הודעתה על עיצום שהטילה על בזק. הודעת עיצום זו היא היסוד לבקשה זו", נטען בבקשה.

   

  טרם הוגשה תגובת בזק לבית המשפט.

   

  מבזק נמסר בתגובה: "אנחנו לומדים את הבקשה".

   


  פרסום ראשון: 08.09.19 , 19:49