שבת 29 בפברואר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  נחקר ושוחרר. יהודה בן שושן
  חדשות • 08.09.2019
  האליבי: חקירת משטרה
  יהודה בן־שושן מיצהר זומן לחקירה במשטרת מחוז ש"י בחשד לתקיפת פלסטיני, לאחר שזוהה במסדר זיהוי • אלא שאז התברר שבזמן ביצוע העבירה החשוד שהה באותה תחנת משטרה, אצל אותו החוקר בדיוק • אחרי התקרית הוא שוחרר לביתו • המשטרה: "כל חשד לביצוע עבירה נבדק ונחקר"
  אלישע בן קימון

  ליהודה בן־שושן (22) המתגורר ביצהר יש כנראה פרצוף מוכר. אולי אפילו מוכר מאוד. בן־שושן נחקר בשנים האחרונות מעת לעת ביחידה המרכזית של מחוז ש"י בחשד לביצוע פשעים על רקע לאומני. אלא שמה שקרה לו בחקירה האחרונה הוא דבר חריג ומוזר.

   

   

  ב־30 ביולי הוזמן בן־שושן לחקירה על ידי חוקרי משטרת מחוז ש"י. יומיים לאחר הזימון, ב־1 באוגוסט, הוא התייצב לחקירה אצל חוקר בשם מתן במהלכה הוטח בפניו כי הוא חשוד בתקיפת פלסטיני שהתרחשה שבועיים קודם לכן סמוך ליישוב כוכב השחר שבבנימין.

   

  על פי המשטרה, פלסטיני שהותקף באירוע זיהה את בן־שושן במסדר זיהוי תמונות וטען כי הוא זה שפגע בו. להגנתו טען בן־שושן ההמום כי בתאריך בו בוצעה העבירה (ה־18 ביולי) הוא היה בחקירה באותה התחנה, אצל אותו חוקר בדיוק. "'אתה חקרת אותי, הייתי פה'", שיחזר בן־שושן את שאמר לחוקר, "איך אני יכול באותו זמן להיות פה וגם היכן שהתרחשה התקיפה?". בן־שושן מספר ל"ידיעות אחרונות" כי בתום דבריו יצא החוקר החוצה, בדק את העניין ואז חזר, המשיך את החקירה ושיחרר אותו. טענתו של בן־שושן אומתה, וכך מתברר כי האליבי לאי־מעורבותו באירוע התקיפה הוא לא אחר מהחוקר שישב מולו.

   

  סיפור החקירה לא נעצר כאן. הסיבה בה נחקר בן־שושן בפעם הקודמת (ב־18 ביולי) גם היא משום שזוהה במסדר זיהוי על ידי פלסטיני בנוגע לתקיפה אחרת באזור בת עין. כאן המשטרה אומרת כי התיק בעניינו עדיין מתנהל ובן־שושן עדיין חשוד.

   

  בהקשר זה, אתמול התפרסמו ב"ידיעות אחרונות" נתונים שהציגה הוועדה הציבורית למניעת הרשעות שווא לפיהם ברבע ממסדרי הזיהוי הצביעו עדי ראייה על האדם הלא נכון וטענו כי הוא מבצע העבירה. הוועדה הוקמה לפני כשנה על ידי איילת שקד במטרה לצמצם את החשש להרשעות שווא בהליך הפלילי ולבחון כלים אפשריים לאיתור הרשעות שווא ולתיקונן.

   

  "הנה לנו ראיה ניצחת לפיה היחידה המרכזית של מחוז ש"י היא מפעל מיוחד להכתמת נערים מתיישבים ביהודה ושומרון באמצעות רישומים משטרתיים", האשים עו"ד אביחי חגבי מארגון חוננו המייצג את בן־שושן, "יד ימין אינה יודעת כיצד יד שמאל פעלה והדברים חמורים שבעתיים כאשר מדובר באותו חוקר".

   

  ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "כל תלונה המתקבלת במשטרה ומעלה חשד לביצוע עבירה פלילית נבדקת ונחקרת ביסודיות. במהלך חקירה זו מסר החשוד את גרסתו, ובהתאם החשד נגדו הוסר והוא שוחרר".

   


  פרסום ראשון: 08.09.19 , 23:23
  ידיעות אחרונות