שני 06 באפריל 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
הכי מטוקבקות
  צילום: חורחה נובומינסקי
  חדשות • 09.09.2019
  הכלבה ליסה תפסה אמריקה
  במשך ארבע שנים חיכתה ליסה בכלוב אבל איש לא רצה לאמץ את הכלבה המבוגרת ובעלת המום • תושבת לוס־אנג'לס שנחשפה לסיפורה התאהבה בה, והבוקר ליסה תוטס לרילוקיישן בארצות־הברית
  מאיר תורג'מן

  אימוץ טראנס־אטלנטי: ליסה (6) היא כלבה מעורבת, חסרת לסת תחתונה, שבמשך ארבע שנים המתינה בכליון עיניים למאמץ אוהב שיחלץ אותה מכלביית "תנו לחיות לחיות".

   

  אבל למרות אינספור ימי האימוץ שנערכו בכלביית העמותה שבמושב כפר רות, איש מהמבקרים הרבים לא חשב לאמץ את ליסה. "הישראלים מחפשים לאמץ כלב קטן ויפה", הסבירה אנטל שלוי, אחת מצוות המטפלים של ליסה בכלבייה. "לכלב בצבע שחור, מעל גיל שלוש, ועוד עם פגם רפואי או מולד, יהיה קשה למצוא בית".

   

  מי שליסה כבשה את ליבו היה מישל טרוני, לשעבר מר ישראל בפיתוח גוף ובהווה כוכב רשת ופליט הריאליטי "הישרדות". טרוני, שהגיע לאחד מימי האימוץ בכלבייה, הצטלם עם ליסה ופירסם את סיפורה העצוב באינסטגרם שלו. "בבקשה תפתחו את הלב ותעזרו ליצור היפה הזה למצוא בית", כתב.

   

  בקשתו נפלה על אוזניים קשובות. ישראלית (34) שחיה בלוס־אנג'לס ראתה את הפרסום ומיד יצרה קשר עם העמותה והודיעה: "אני רוצה לאמץ את ליסה".

   

  כדי לסייע לליסה במעבר המורכב ובהתאקלמות בביתה החדש בלוס־אנג'לס הוחלט שהמטפלת, שלוי, תצטרף אליה לשבוע הראשון שם.

   

  העמותה פנתה לחברת אל על, שם התרגשו מאוד מסיפור האימוץ הייחודי ותרמו את כרטיסי הטיסה של השתיים.

   

  "יותר מ־300 כלבים נמצאים אצלנו בעמותה, וכן - חלקם לא נראים כמו כולם, בגלל מה שעברו מידי בני האדם", אמרה אתמול אתי אלטמן, מייסדת "תנו לחיות לחיות". "לצערי, גם האנשים הטובים שמגיעים לאמץ בוחרים לפי המראה החיצוני, דרך העיניים ולא דרך הלב".

   


  פרסום ראשון: 09.09.19 , 23:36