ראשון 12 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: שלומי כהן
  חדשות • 09.09.2019
  הרב קנייבסקי מתגייס למערכה
  הרב חיים קניבסקי בן ה־91, הנחשב למנהיג הבולט במגזר החרדי, יקיים השבוע מסע דילוגים ברחבי הארץ ויגיע לביקור נדיר בתל־אביב כדי להשתתף בכנס בחירות של יהדות התורה • המטרה: ניסיון לגייס מצביעים מסורתיים במעוז החילוניות
  קובי נחשוני

  לקראת הישורת האחרונה של הבחירות הרב חיים קניבסקי, המנהיג הבולט והחשוב במגזר החרדי, ישתתף השבוע באופן נדיר בכנס בחירות שתקיים מפלגת יהדות התורה בתל־אביב.

   

  מקורביו של הרב בן ה־91 אומרים כי מדובר בביקור נדיר בתל־אביב של הרב המתגורר בבני־ברק, למעט פעמים אחדות שבהן הגיע לצעוד בחוף הים על פי ציווי רופאיו. ביקורו של הרב קניבסקי, המכונה ברחוב החרדי "שר התורה", במקום שנתפס בציבורו כמעוז החילוניות, הוא במסגרת מסע דילוגים שיקיים בשבוע האחרון של מערכת הבחירות ברחבי הארץ. הדגש הוא על ריכוזי המגזר, מרכסים בצפון ועד אופקים בדרום, אבל ביהדות התורה מזהים פוטנציאל נדיר לגייס גם מצביעים חילונים־מסורתיים, והחליטו להיכנס גם לתל־אביב. השיא יהיה בכנס ענק שיתקיים בירושלים ביום ראשון בערב, יממה וחצי לפני פתיחת הקלפיות, בהשתתפות ההנהגה העליונה של הציבור החרדי האשכנזי. "ליברמן התעקש שהבחירות יהיו בספטמבר ולא באוגוסט, כי חשש שהציבור שלו לא יהיה בארץ בחופש הגדול, אבל הוא שכח שהשנה ספטמבר זה אלול, ועכשיו חוזר אליו כבומרנג", הסבירו במפלגה, "פתאום יש לנו חיבור לקהלים שמעולם לא הכרנו. אנחנו רואים תגובות מדהימות, גם ממקומות כמו אילת ותל־אביב".

   

  גם בש"ס מנצלים היטב את הסנכרון בין אלול העברי לספטמבר הלועזי, והשבוע פירסמו קליפ השוזר את פיוטי הסליחות, מבוצעים על ידי תשעה כוכבי זמר יהודי־מזרחי, עם קטעי ארכיון של הרב עובדיה יוסף המנוח. ביום רביעי תערוך ש"ס את הכנס המרכזי שלה בחולון בהשתתפות מנהיגה הרוחני ונשיא מועצת חכמי התורה, הרב שלום כהן, ויו"ר התנועה, השר אריה דרעי.

   


  פרסום ראשון: 09.09.19 , 23:46