חמישי 13 באוגוסט 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: אלכס קולומויסקי
  חדשות • 11.09.2019
  ליברמן: "אני נערך לבחירות הבאות - בעוד שנה וחצי"
  אביגדור ליברמן משוכנע שהבחירות כבר הוכרעו • "גוש החרדים והמשיחיים מגיע ל־61־62 מנדטים", טוען יו"ר ישראל ביתנו בראיון מיוחד ל"ידיעות אחרונות" • "אם לא יהיה שיעור הצבעה של לפחות 70% בגוש דן והשרון, תקום ממשלת הלכה" • הראיון המלא: ביום שישי
  יובל קרני ומורן אזולאי

  יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, טוען כי ראש הממשלה בנימין נתניהו יצליח לקבל בבחירות הקרובות 61־62 מנדטים ויקים ביחד עם עוצמה יהודית בראשות איתמר בן־גביר ממשלה ימנית־חרדית צרה. ליברמן טוען כי אם אחוזי ההצבעה בתל־אביב ובאזור גוש דן יהיו למעלה מ־70% יהיה אפשר למנוע הקמת ממשלת ימין צרה, אך מעריך כי הסיכוי לכך הוא נמוך מאוד. לדבריו, הוא נערך לבחירות בעוד כשנה וחצי לאחר שממשלת נתניהו "תקרוס", כלשונו.

   

  בראיון למוסף לשבת של "ידיעות אחרונות" שיתפרסם ביום שישי אמר ליברמן: "התמונה שמסתמנת מבחינתנו היא מדאיגה מאוד. תרחיש הייחוס שלנו מראה באופן ברור שגוש החרדים והמשיחיים מגיע ל־61־62 מנדטים. אם בפעם הקודמת לנתניהו חסר מנדט אחד, הפעם מעל ומעבר לכל ספק יהיה לו את זה. גם עוצמה יהודית עוברת את אחוז החסימה וגם ימינה יביאו לו את מה שחסר לו בפעם הקודמת. יהיו לו לפחות 61־62 מנדטים ונתניהו ירכיב את ממשלת ההלכה שלו".

   

  לדברי ליברמן, אם יהיו לפחות 70% הצבעה במעוזים המתנגדים לנתניהו – יהיה ניתן למנוע את ניצחונו והקמת ממשלת ימין־חרדים. "הדבר היחידי שיכול למנוע הקמת ממשלה קיצונית הם מצביעים חילוניים, מסורתיים ועולים במיוחד בתל־אביב, בגוש דן, באזור השרון. שיעור ההצבעה שם חייב להיות לפחות 70%. אם אין 70% הצבעה בגוש דן והשרון, נתניהו מרכיב בוודאות את הממשלה הבאה. תוך חודש לאחר מכן הוא יעביר את כל החוקים שהוא רוצה להעביר, כחול לבן מתפרקים לרסיסים וגם כמה רסיסים מכחול לבן יצטרפו לאותה ממשלת הלכה קיצונית של נתניהו. זו תהיה הממשלה הגרועה ביותר מאז קום המדינה. ממשלה על גבול הטירוף".

   

  ליברמן מעריך, למעשה, כי הבחירות הקרובות הוכרעו, ונערך לבחירות הבאות בעוד כשנה וחצי. "להערכתי, הפעם בגלל העיתוי, הייאוש ועוד כל מיני סיבות, אחוז ההצבעה יותר נמוך. זאת התמונה. מה שהכי מטריד אותי שתקום בישראל ממשלת הלכה נטו. היא לא תחזיק מעמד יותר מדי זמן. היא תקרוס ברעש עצום תוך שנה וחצי. ואז נצטרך ללכת עוד פעם לבחירות. למעשה, אנחנו מכינים פה קרב אמיתי, קרב גדול לעוד שנה וחצי".

   

  ליברמן מדבר על המערכת הפוליטית בישראל במונחים של כאוס. "לממשלה כזו אין שום סיכוי להתמודד עם כל האתגרים. גם בתחום הכלכלי, הביטחוני, החברתי, גם בתחום דת ומדינה. תהיה פה מטוטלת במשך שנה וחצי", אמר ליברמן.

   

  הראיון המלא – ביום שישי במוסף לשבת של "ידיעות אחרונות".