שני 06 באפריל 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
הכי מטוקבקות
  בן־גביר | צילום: אבי מועלם
  חדשות • 12.09.2019
  נתניהו: "מי שמצביע לבן־גביר זורק קולות לפח"
  המאבק על קולות הימין: אחרי שהסקרים האחרונים הראו שמפלגת עוצמה יהודית עוברת את אחוז החסימה, החיבוק של נתניהו לבן־גביר פסק, והוא נזף בבוחרים: "השתגעתם? אנחנו נפסיד את הבחירות"
  מורן אזולאי ועמיחי אתאלי

  הקרבות בימין מעלים הילוך: בסביבת ראש הממשלה התגבשה החלטה לפעול בשטח נגד מפלגת עוצמה יהודית של איתמר בן־גביר, ולהבהיר לבוחרי הימין כי אין לה סיכוי לעבור את אחוז החסימה וכי הצבעה עבורה היא בזבוז קולות.

   

  אחרי שבימים אחרונים עוצמה יהודית חצתה את אחוז החסימה, נתניהו התלבט באיזו גישה לנקוט כלפי מפלגת הימין הקיצוני. על פי הדברים שאמר אתמול, נראה שהוא הגיע להחלטה. "מי שמצביע לבן־גביר זורק קולות לפח", אמר נתניהו. "השתגעתם? אם אתם הולכים לזרוק קולות לפח על מפלגות שלא עוברות כמו עוצמה יהודית ונועם - אנחנו נפסיד את הבחירות. למה? תנו את הקול לנו. הפסדנו את הבחירות בפעם שעברה עם 150 אלף שקולות שירדו לפח ואסור לנו להיות יותר קטנים מגנץ. כמה פעמים נחזור על הטעות הזו?".

   

  בעוצמה יהודית תקפו את נתניהו בתגובה. "נתניהו החליט להקים ממשלה עם גנץ, רק כניסה של עוצמה יהודית תמנע זאת", אמר בן־גביר. "כמעט כל הסקרים מוכיחים שכניסה של עוצמה יהודית לכנסת משנה לחלוטין את מפת הגושים ויוצרת מפץ פוליטי, שמאפשר הקמת ממשלת ימין, כניסה של עוצמה יהודית תחייב את נתניהו להקים ממשלת ימין ותמנע ממשלה מסוכנת עם גנץ ולפיד".

   

  גם נפתלי בנט יצא אתמול נגד עוצמה יהודית. "אני יודע כעובדה שעוצמה יהודית לא עוברת וגם רה"מ נתניהו בדק אם יש סיכוי להקפיץ אותם מעלה", תקף בנט. "במובן הזה בן־גביר הוא יקיר השמאל כי השמאל רוצה שהימנים יפנו לעוצמה קולות וישרפו את המנדטים האלה. ככל שיצביעו יותר למפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה, ככה הסיכוי של השמאל לעלות גבוה יותר".

   

  נתניהו | צילום: אלעד גרשגורן
  נתניהו | צילום: אלעד גרשגורן