רביעי 15 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  |
  חדשות • 15.09.2019
  חובת הבחירה
  48 שעות לפני שישראל הולכת לקלפי בפעם השנייה בתוך פחות מחצי שנה, מסבירים ראשי המפלגות למה צריך לבחור דווקא בהם | מימין ומשמאל, דתיים וחילונים, ערבים ויהודים - כולם מסכימים על דבר אחד: הכי חשוב לצאת ולהצביע כדי שקולכם יישמע | מועד ב': פרויקט מיוחד

  תנו לי להשלים את השינוי ההיסטורי | בנימין נתניהו

  אזרחי ישראל, אנו נמצאים בשיאו של שינוי היסטורי בתולדות עם ישראל ומדינת ישראל.

   

  בסוף השבוע האחרון שוחחתי עם הנשיא טראמפ ואחרי עבודה מדינית מאומצת סיכמנו על קידום ברית הגנה היסטורית בין ישראל לארצות־הברית. זהו צעד נוסף בשינוי ההיסטורי שאני מוביל.

   

  בשלושת העשורים האחרונים הובלתי מאבק נחוש מול לחצים אדירים, מבית ומחוץ, לנסיגה לקווי 67' שתסכן את עצם קיומנו.

   

  הדפתי את הלחצים של ממשלי קלינטון ואובמה, תיקנתי את נזקי אוסלו והובלתי לעשור הטוב בתולדות המדינה מבחינה ביטחונית, מדינית וכלכלית.

   

  הצמיחה הכלכלית בשיא, וכך גם התוצר לנפש, התיירות והיצוא. האבטלה בשפל של כל הזמנים. חיברנו את הפריפריה למרכז ברשת של כבישים ומסילות ברזל. לאחרונה דורגה ישראל כאחת מעשר המדינות החזקות בעולם. זוהי תוצאה ישירה של מנהיגות נחושה ושל המדיניות המושכלת שלנו.

   

   

  צילום: אוהד צויגנברג
  צילום: אוהד צויגנברג

   

  אנו בולמים את התבססות איראן בסוריה, חשפנו את ארכיון הגרעין האיראני והובלנו לביטול הסכם הגרעין ולכינון משטר סנקציות קשוח נגד איראן. העשור האחרון היה העשור עם מספר הנפגעים הנמוך ביותר מפעולות טרור.

   

  כעת, לאחר עשורים של הדיפת לחצים, בשנתיים האחרונות אנחנו משנים את כיוון ההיסטוריה היהודית והישראלית.

   

  לא עוד נסיגות, אלא הכרה בזכויותינו ובאינטרסים הקיומיים שלנו. תחילה הבאנו להכרה האמריקאית בירושלים כבירת ישראל, לאחריה העברת השגרירות ובהמשך ההכרה האמריקאית בריבונות ישראל על רמת הגולן.

   

  הנשיא טראמפ הודיע כי בכוונתו לפרסם את תוכנית המאה זמן קצר לאחר הבחירות. בחודשים האחרונים ניהלתי מאמץ מדיני נרחב ואני יכול לבשר שבשלו התנאים לשלב הבא. כפי שהודעתי, מיד לאחר הבחירות בכוונתי להחיל את הריבונות הישראלית על בקעת הירדן ולאחר מכן להחיל את הריבונות על כל היישובים ועל אזורים נוספים בעלי חשיבות ביטחונית ולאומית ביהודה ושומרון.

   

  אני מבקש כעת את אמונכם על מנת להשלים את המלאכה ההיסטורית ולבצר את גבולותיה וביטחונה של מדינת ישראל לנצח.

   

  ממשלת שמאל עם המפלגות הערביות מעולם לא הייתה קרובה יותר. כל מי שרוצה להבטיח שנמשיך לשמור על ישראל, כל מי שרוצה ממשלת ימין חזקה בהנהגתי, חייב להצביע רק מחל. רק ליכוד גדול ימנע ממשלת שמאל.

   

   

  הזדמנות לתקן ולהחזיר את המדינה לאזרחיה | בני גנץ

  יום הבחירות, גם אם מדובר בכאלה שכפתה עלינו הממשלה הנוכחית בפעם השנייה בתוך חצי שנה, הוא יום חג לדמוקרטיה. אני מבקש את אמונכם, בראש ובראשונה כי אני מאמין בדמוקרטיה שלנו וביכולת ההשפעה. מאמין שצריך אחרת ואפשר אחרת. מאמין שאחרי עשור של נתניהו, ישראל צריכה לעשות אחרת. להתקדם.

   

  לא צנחתי לתפקיד שאותו אני ממלא כעת, אלא צמחתי לתוכו. מאחוריי עשרות שנות שירות ביטחוני ששיאם כרמטכ"ל צה"ל. שנות השירות עברו במסדרונות הפנטגון, במשרדי הממשלה ובכנסת, ובניהול הארגון עם התקציב הגדול במדינת ישראל.

   

   

  צילום: זיו קורן
  צילום: זיו קורן

   

  דרך ארוכה עברתי מהמושב הדתי הקטן ליד קריית־מלאכי, עבור בקומה ה־14 בקריה ועד הקמת האלטרנטיבה הפוליטית היחידה לשלטון מזה עשור, שעיצבה מחדש את מפת הגושים בישראל.

   

  אינני מהסבורים שהכל כאן רע. ישראל היא מדינה שטוב לחיות בה, אבל בשנים האחרונות משהו קרה. השסעים נפערים, הפערים מתרחבים והסולידריות הבסיסית ביננו נפרמת: הימין נגד השמאל, היהודים נגד הערבים. המרקם החברתי נסדק.

   

  במקביל, הפערים בין עניים לעשירים הם מהגדולים ב־OECD; הגירעון גדל על השיעור המתוכנן בכ־20 מיליארד שקל, כתוצאה מהתנהלות פוליטית לא אחראית; ובתחום הביטחוני – המדינה מפקירה את תושבי הדרום, וסינוואר וחמאס הם שקובעים את סדר היום.

   

  כל אלה אינם מתרחשים מעצמם, אלא משום שזו הדרך שבה מובילה אותנו ההנהגה. אותה הנהגה שמפציצה כעת במילים ובהבטחות.

   

  הייתי חייל, לוחם, מפקד ורמטכ"ל. הובלתי לוחמים למבצעים מסוכנים וקיבלתי החלטות אמיצות. מניסיון של 38 שנים במדים, אני יכול לספר לכם שביטחון לא עושים בהבטחות סרק לפני בחירות, אלא במעשים.

   

  אנחנו נחזיר את ההרתעה בדרום, נפעל ליצירת סדר עדיפויות אחר שיעצור את הסחטנות ויגדיל את התמיכה בעולים, בקשישים, באנשים עם מוגבלויות, בתושבי הפריפריה החברתית והגיאוגרפית.

   

  נעניק לילדי ישראל חינוך מגיל לידה, נבנה בתי חולים בדרום ובצפון וחדרי מיון קדמיים, נאפשר תחבורה בשבת למי שחפץ בכך, מבלי לפגוע בשומרי השבת. לא נאפשר כפייה משום צד.

   

  ביום שלישי יש לכם, אזרחי ישראל, הזדמנות נדירה לבחור בין שתי דרכים: ממשלה קיצונית – עם איתמר בן־גביר מתלמידיו של הגזען מאיר כהנא כשר המשפטים, ובצלאל סמוטריץ' כחבר קבינט; או ממשלת אחדות חילונית ורחבה בראשותי, שתייצג את הרוב מקרב אזרחי מדינת ישראל.

   

  זהו רגע מכריע. אחרי שנים של סחטנות וכניעה למפלגות קטנות שדואגות לסקטורים מצומצמים, נקים ממשלה שתייצג את הרוב ושתדאג לכל אזרחי ישראל; 80 אחוז מאזרחי המדינה שמסכימים על 80 אחוז מהנושאים. לאחר מכן, כל מי שירצה להצטרף על בסיס קווי היסוד הללו, מוזמן.

   

  אזרחי ישראל, אני מכיר את מצוקותיכם, רגיש לכאבכם ומתכוון לעבוד 24 שעות ביממה כדי להפוך את המדינה הנפלאה הזאת לטובה יותר.

   

  ביום שלישי, אני מבקש מכם להצביע כחול לבן – פה. זו ההזדמנות שלנו לתקן, ולהחזיר את המדינה לאזרחיה.