שני 06 באפריל 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
הכי מטוקבקות
  צילום: עמית שאבי
  חדשות • 14.09.2019
  מנדלבליט יבהיר לשרים: לא ניתן לאשר הקמת יישוב לפני בחירות
  היועמ"ש יתייצב הבוקר בישיבת הממשלה כדי להציג את התנגדותו לאישור הקמת היישוב מבואות יריחו בשטחים לפני הבחירות • "לא ניתן לקבוע כי קיים צורך חיוני בקידום ההצעה בעת הזו", קבע בחוות הדעת לשרים
  טובה צימוקי

  היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט יגיע הבוקר שוב לישיבת הממשלה כדי להציג בפני השרים את עמדתו, ולפיה לא ניתן לאשר ערב הבחירות לכנסת את הקמת היישוב "מבואות יריחו" בשטחים.

   

  בחוות הדעת שהעביר לשרים היועץ מזכיר כי בהתאם לפסיקת בית המשפט העליון, במהלך תקופת בחירות חובה על הממשלה היוצאת לנהוג בריסון ובאיפוק בכל הנוגע להחלטות המתקבלות ולהקצאת משאבים.לדבריו, ניתן לשקול בתקופת בחירות את הדחיפות ואת הכורח בביצוע ההחלטה, בסמיכות הרבה למועד הבחירות. מנדלבליט מציין כי מיד עם קבלת הצעת ההחלטה על הקמת היישוב נעשתה בחינה האם ההצעה מקיימת את אמות המידה של הדחיפות. היועץ לביטחון לאומי וראש המטה לביטחון לאומי נתבקש לחוות את דעתו באשר לדחיפות בקבלת ההחלטה דווקא במועד הנוכחי. מנדלבליט מציין כי היועץ לביטחון לאומי קבע שאין בידו להציג חוות דעת כזו ולכן "לא ניתן לקבוע כי קיים צורך חיוני בקידום ההצעה בעת הזו".

   

  היועמ"ש סיכם בחוות דעתו "נוכח אופייה של ההחלטה ומהותה, קבלתה בעיתוי הנוכחי – יומיים בלבד לפני מועד הבחירות – מבלי שהוצגה ונדונה לעומק עבודת מטה שקדמה לה ומבלי שהוצגה כל תשתית המבססת דחיפות או חיוניות בקבלתה בעיתוי הנוכחי דווקא, מתעורר חשש כי ההצעה מונעת או למצער תיראה כמונעת משיקולים של התמודדות בבחירות הקרובות. לא למותר לציין כי מדובר בהחלטה המעוררת רגישות של ממש גם במישור הבינלאומי".

   


  פרסום ראשון: 14.09.19 , 23:52