ראשון 12 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 15.09.2019
  בוחרים לחו"ל
  נוהרים לחופָשים: רבבות ישראלים בעלי זכות הצבעה יוותרו על זכותם הדמוקרטית, ובמקום לשלשל מעטפה מחר לקלפי ימריאו לחופשה בחו"ל או יבלו רגל על רגל באילת. "בכל מקרה שום דבר לא ישתנה", הסבירו
  דני שדה

  רבות דובר על אחוז ההצבעה הנמוך שצפוי להיות בבחירות מחר, השניות לשנת 2019. המאיסה בפוליטיקאים, אי־האמון במערכת, וגם חוסר רצון לצאת להצביע פעמיים בתוך חצי שנה בלבד. אבל יש כאלה שפשוט מצאו דילים טובים דווקא ליום הבחירות - ועפו על המציאה. חלקם מעבר לים, וחלקם בבתי מלון באילת ובים מלח. הם, כמובן, לא מתכוונים להטריח את עצמם להגיע לקלפיות כדי להצביע ולהשפיע.

   

  רובם הגדול של הנופשים מספרים כי תאריך הבחירות נקבע לאחר שכבר רכשו חבילות נופש או כרטיסי טיסה ואינם יכולים לשנות את התוכניות. חלק מהם אמרו כי מצאו מחירים זולים ובכל מקרה "מה שהיה הוא שיהיה", ואחרים אמרו בחיוך כי הם "מקוזזים" עם חברים או בני משפחה.

   

  פז (25) ובן זוגה עומר (30) היו ביום שישי בנתב"ג בדרכם לחופשה בסופיה. הם רכשו כרטיסים במחיר הדקה ה־90. "החלטנו לנסוע מעכשיו לעכשיו. אנחנו רוצים שהטוב ביותר ייבחר. אבל כמו שלא השתנה כלום בעשור האחרון, כנראה שגם הפעם לא יהיה שום שינוי", אמרו רגע לפני שהמריאו. נעמי טנהאוזר מירושלים עמדה בתור לרישום לטיסה לשוויץ עם בעלה, הילדים ובנות ובני הזוג. הם נוסעים להתארח אצל משפחה בעיירה קטנה על שפת אגם לוגאנו. את ההזמנה עשו עוד בחודש פברואר, כלומר עוד לפני הבחירות הקודמות. ״זו הפעם הראשונה שאני מפסידה את הבחירות ולא אצביע. אבל אני מאמינה שהמדינה תצליח להסתדר בלעדי,״ אמרה.

   

  ליד אחד הדלפקים עומדת קבוצה של ספורטאים ישראלים שנוסעים לפסטיבל בינלאומי לאומנויות לחימה ברוסיה לייצג שם את ישראל. אחד מהם הוא דן גדור בן 31 מיד נתן. ״אנחנו לא נהיה פה בבחירות כי הכל נקבע מראש, אבל אני בהחלט מעודד אנשים להצביע ואפילו כתבתי על זה פוסט בפייסבוק. אם הייתי בארץ ברור שהייתי מצביע", אמר בנחרצות.

   

  בדלפק של אחת מחברות התעופה נמצאת ענבר חלפון בת 22 מחולון. סטודנטית להנדסת תעשייה וניהול, וגם דוגמנית, שטסה לשבועיים בארה”ב יחד עם אחותה. את ההזמנה עשו לפני כחודשיים.  ״מאד מפריע לי שלא אהיה פה בבחירות״ אומרת ענבר אבל מציינת כי לא הייתה לה כל התלבטות או מחשבה לשנות את התאריכים. ״בכל מקרה אני מתקזזת עם ההורים, אמרה בחיוך. במקביל ליציאה של רבבות ישראלים לחו"ל, כדאי לדעת שגם בבתי המלון, בעיקר באילת ובים המלח, ישהו ישראלים רבים ביום הבחירות. לא מדובר באורחים שמגיעים ליום השבתון לאחר שהצביעו, אלא כאלה שמגיעים מהיום ועד יום חמישי במסגרת חבילות של 4 לילות באמצע השבוע. בדקנו בשלוש רשתות בתי מלון וגילינו כי התפוסה בחלק מהמלונות תהיה גבוהה ובאחרים תפוסה די בינונית. אבל בכל מקרה, אמרו לנו המנהלים, התפוסה תהיה כמעט כפולה מאשר הייתה בשבוע הבחירות שהיו באפריל האחרון.

   


  פרסום ראשון: 15.09.19 , 21:45