ראשון 05 באפריל 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
הכי מטוקבקות
  צילום: יואב דודקביץ
  חדשות • 15.09.2019
  "ליברמן ולפיד הם עמלק"
  על במה אחת ישבו אתמול שני המנהיגים הבכירים ביותר של החרדים האשכנזים - האדמו"ר מגור והרב חיים קניבסקי, וקראו לעשרות האלפים שגדשו את רחובות ירושלים להצביע ליהדות התורה | ליצמן: “איך היו מגיבים אם היו מכריזים ‘ממשלה ללא אתיופים?’ ‘ללא דרוזים?’ רק בחרדים זה בסדר לפגוע"
  קובי נחשוני

  36 שעות לפני פתיחת הקלפיות נערכה אתמול בירושלים העצרת המרכזית לסיכום מערכת הבחירות של יהדות התורה, בהשתתפות המנהיגים הבכירים ביותר של המפלגה החרדית־אשכנזית - האדמו"ר מגור והרב חיים קניבסקי.

   

  על במת הכבוד ישבו עשרות חברי מועצות גדולי התורה של אגודת ישראל (הזרם החסידי במפלגה, בראשות יעקב ליצמן) ושל דגל התורה (הליטאים, בראשות משה גפני). מפגש הפסגה הנדיר בין שני המנהיגים הבכירים משך אליו עשרות אלפי חרדים, שזכו להזדמנות כמעט חד־פעמית לחזות גם בכל שאר ה"גדוילים" על במה אחת.

   

  המסר המרכזי: כאשר יאיר לפיד ואביגדור ליברמן מסכנים את עולם התורה - אין מקום לאדישות או לשאננות. כל קול קובע. ח"כ משה גפני, נציג האגף הליטאי, השווה את לפיד וליברמן לעמלק ואמר כי הם "מנהלים נגדנו מלחמת תרבות". לדבריו, "לא רק שהם רוצים לפגוע בילדים שלנו, במשפחות שלנו, בשכונות שלנו, בערים וביישובים שלנו, הם רוצים גם לפגוע בילדים מבתים מסורתיים".

  גפני הוסיף כי "על אף ההסתה שנועדה להשניא אותנו, הציבור איתנו ולא מתפתה למילים הרעות והשקריות שלהם. הם רוצים לפגוע בעולם התורה, בתלמידי הישיבות, בשבת קודש, בחינוך הטהור של הילדים ובכותל המערבי, מקום מקדשנו. הם רוצים לתת אותו לרפורמים ולקונסרבטיבים. אנחנו לא מקבלים את זה שצריך לעלות להר הבית, אבל אסור גם לתת לרפורמים אחיזה".

  גפני סיכם: "על דבר וחצי דבר לא נוותר. נילחם על הכל. וכשיש מלחמה בהשם ובתורתו, אף אחד לא יכול לשבת בבית".

   

  יו"ר המפלגה, יעקב ליצמן, אמר בנאומו: "על מה המאבק הזה? על כבוד שמיים. על הזכות שלנו להיות חרדים ולשמור מצוות, לקיים חיי תורה ואמונה. לא על ימין ושמאל. לא על נתניהו וגנץ, לא על מדיני או כלכלי. יש דבר אחד על סדר היום: מי יצליח להקים ממשלה ללא חרדים. איך היו מגיבים בארץ ובעולם אם היו מכריזים ‘ממשלה ללא אתיופים?’ ‘ללא דרוזים?’ רק בחרדים זה בסדר לפגוע, להשמיץ ולבזות".

  המנהיג החרדי הבכיר, הרב חיים קניבסקי, אמר כי "חובה גמורה להצביע לרשימת ג'. איסור חמור להימנע מלהצביע. לא יועילו שום תירוצים".

   

  מוקדם יותר, ח"כ אורי מקלב תקף את ישראל ביתנו באולפן ynet ואמר: "זאת המפלגה הכי קיצונית. היא גזלה את הכסף הציבורי והייתה למערכת שלמה של פשע. לא ח"כ אחד או שר אחד שסרח - מערכת שלמה שמינו מינויים בחברות המרכזיות בארץ. השוחד היה בשיטה מאורגנת".

   

  ביהדות התורה מתמודדים בבחירות האלה עם אתגר נוסף. ביום שישי החלו אנשי מטה השטח החרדי של הליכוד להפיץ באזורים חרדיים ברחבי הארץ אלפי מנשרים ופשקווילים המעודדים את הציבור להצביע למפלגת השלטון במקום לליצמן ולגפני. המסר המרכזי – בארמית: "י"ז אלול - פשיטא נתניהו", ובעברית: ב־17 בספטמבר - פשוט וברור שנתניהו.

   

   


  פרסום ראשון: 15.09.19 , 23:18