שני 06 באפריל 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
הכי מטוקבקות
  צילום: יריב כץ
  חדשות • 15.09.2019
  קו הסיום
  הם נאמו, ביקרו, התנגחו, חיבקו, התגוששו וגידפו - ועכשיו מגיע רגע האמת | 24 שעות לבחירות

  הו הא מי לא בא | עמיחי אתאלי

  מאות פעילי ליכוד הגיעו לכנס בבת ים כדי לראות את היו"ר נתניהו רגע לפני הבחירות • גם הביטול של חתן השמחה לא הפריע לאוהדים המושבעים לפצוח בשירי הלל לראש הממשלה

   

  המאבטחים בכניסה לאולם האירועים בבת ים החליטו מתישהו שעד כאן. אי אפשר להיכנס יותר. אבל עשרות ליכודניקים בכל הגילאים ממש לא מתכוונים להתייאש. כמעט בזה אחר זה הם פונים לאיש גדול שנושא תג "קב"ט הליכוד" ומנסים לשדל אותו להכניס דווקא אותם.

   

  רבים מצליחים במשימה הנכספת ולאט לאט התור שבחוץ משתחרר. בינתיים עד שחסדיו של הקב"ט יתרחבו, מחוץ לתור הפנינג סלפי. גדעון סער, אבי דיכטר, שרן השכל, וגם הרכש הטרי משה פייגלין, הם כולם תפאורה לצילומי סלפי של הפעילים.

   

  בתור עומד גם פעיל הליכוד הוותיק ליאור קצב, אחיו של הנשיא לשעבר. הוא הגיע לבת־ים מקריית־מלאכי ביחד עם בנו עידו בן העשר. המטרה: לפגוש את ראש הממשלה. אנחנו צופים יחד בהשתאות בליכודניקים נלחמים על הזכות להיכנס לבידוק הבטחוני, וקצב האב מתגאה במפלגה שלו ועוקץ את המתחרים: "זה פעילים בחינם. לא כאלה שבאים בשביל הכסף".

   

  אחרי מסלול התלאות הביטחוני אנחנו בפנים, אבל מהר מאוד מתברר שראש הממשלה מבריז. בדיוק כמו בבחירות הקודמות, בהן ביטל כנס באשדוד בגלל המצב הגרוע בסקרים כביכול, גם אתמול התפשטה הודעת דובר הליכוד על נתונים שמראים "ניצחון צפוי של לפיד וגנץ בגלל אחוז הצבעה נמוך הצפוי בערי הליכוד לעומת מעוזי השמאל".

   

   

  אבל האנרגיה משוגעת. דווקא כשהם שומעים על ההברזה, יוצא מהליכודנקים נהר של שמחה. בשבוע שעבר הוא פונה תחת אזעקה מאירוע פוליטי ופעילי המפלגה תושבי אשדוד, ליוו אותו אל המחסה בקריאות הערצה "ביבי, ביבי". אתמול, ברגע שנודע לבת־ימים שהוא מבריז להם, עשרות מהם קמו על הרגליים, נשאו בידם דגלי המפלגה ושרו שירי הלל לנתניהו ולרעייתו.

   

  אחרי דקות ארוכות של ריקודים מבטיח ראש עיריית בת־ים צביקה ברוט שראש הממשלה ישלח סרטון ברכה, והאקסטזה מתחדשת.

   

  האהבה הזאת שאין כמותה כלפי אף פוליטיקאי אחר ולא בשום מפלגה אחרת, היא נושא שבשבילו ראוי לערוך באקדמיה מחקר משולב של מדעי המדינה ביחד עם הפקולטה לפסיכולוגיה.

   

  הוא האחד ואין בלתו, וגם כששאר נציגי המפלגה עולים לדבר, גילה גמליאל, משה כחלון, פייגלין ואחרים, גם הם מקדישים את רוב הנאום שלהם לדברי הלל ושבח לנתניהו.

   

   

  ביציאה עידו קצב בן העשר מאוכזב. הוא אמנם פגש הרבה ח"כים ושרים אבל אבא הסיע אותו עד בת־ים לכנס עם ראש הממשלה ובסוף כל מה שיצא לו מזה, זו תמונת סלפי עם משה פייגלין.

   

  אתמול בצהריים נתניהו הוסיף יעד חדש לרשימת הלוקיישנים שבהם הוא עורך לייב פייסבוק. הוא הגיע לכנסת כדי לפגוש כביכול את יו"ר ועדת הבחירות השופט מלצר בסוגיית חוק המצלמות. אלא שנתניהו ידע מלכתחילה שמלצר לא מתכוון לפגוש אותו ומה שנותר לראש הממשלה זה להצהיר מול עוקביו: "אני ביקשתי לראות את השופט מלצר, יו"ר ועדת הבחירות. אני יושב פה עכשיו עם חברי בכנסת, כמה דלתות ממנו… סירבו לראות אותי, רצינו לעשות את הדבר הכי פשוט כדי להבטיח שלא יהיה גניבות וזה אומר מצלמות. גם לזה הם סירבו! הם אמרו תחוקקו חוק, ואחר כך אמרו אין לכם מספיק זמן לחוקק חוק למצלמות".

   

  מסיבת גנץ | יובל קרני

  אחרי מרתון ראיונות שכמעט משתווה לקצב של נתניהו, הגיע אמש בני גנץ לאירוע סיום הקמפיין עם בכירי כחול לבן ומאות פעילים - ולא פיספס הזדמנות לעקוץ את יריבו: "אני לא מבטל כנסים בשביל ספינים"

   

  יו"ר כחול לבן בני גנץ סיים אמש את קמפיין הבחירות שלו בכנס עם מאות פעילים במועדון "האומן" בדרום תל־אביב. גנץ אמנם חרש אתמול את כל אמצעי התקשורת ונשמע יותר משופשף בראיונות עיתונאיים, אבל את הערב הוא בילה עם פעילי המפלגה ודירבן אותם להמריץ כמה שיותר פעילים לצאת ולהצביע. מבחינת גנץ, האויב הגדול שלו בבחירות מחר הוא אחוז ההצבעה.

   

   

  צילום: יובל חן
  צילום: יובל חן

   

  ספק אם המועמד שבמערכת הבחירות הראשונה ברח מהתקשורת כמו בני גנץ היה מאמין שזה יהיה ההספק שלו ביום אחד של קמפיין: רדיו צפון, רדיו דרום, לב המדינה, 103, גלי צה"ל, ערוץ 9, תוכנית הבוקר של חברת החדשות, חדשות רשת (רשימה חלקית). אמש הגיע גנץ למועדון התל־אביבי האופנתי ושיתף בחוויות שעבר. "התראיינתי באיזה 200 אלף תחנות רדיו וטלוויזיה", סיפר לפעילים. "איפה שאמרו לי שיש משהו משדר באוויר - הלכתי אליו. אפילו לרדיו המקומי של הסופרמרקט השכונתי הלכתי". במהלך היום העביר גנץ מסר בכמה ראיונות כי מי שרוצה לממש את האג'נדה של העבודה, המחנה הדמוקרטי או ישראל ביתנו – צריך להצביע לכחול לבן. "אני אומר לאהוד ברק, בשביל שהאג'נדה של המחנה הדמוקרטי ושל העבודה תתממש, אני צריך להיות ראש הממשלה", אמר גנץ.

   

  אחר כך עבר לאסטרטגיית המפסידים שהיא בכלל המומחיות של נתניהו. "יש לי חדשות טובות וחדשות רעות", אמר גנץ. "הרעות: אנחנו רואים את נתניהו עוסק בהפצת פייק ניוז ובהפחדה. האיש יושב בלשכתו, הוגה סקרים ומספר שקרים. אני לא מבטל כנסים בשביל ספינים (התייחס לביטול הכנס בבת־ים - י"ק)". גנץ טען, כי הבעיה הגדולה של כחול לבן היא אחוזי ההצבעה הנמוכים. "אם אחוזי ההצבעה יישארו כפי שהם אנחנו נפסיד".

   

  גנץ טען, כי נתניהו מתכוון להרוס את הדמוקרטיה ולהקים את הממשלה הקיצונית ביותר בתולדות המדינה. "נתניהו לא בוחל בשום אמצעי. הוא איבד את זה והוא מוכן לדרוס את הדמוקרטיה עם D-9 של מוטי יוגב עבור החסינות שלו. אם זה מה שיקרה, אנחנו נקום בבוקר עם שר המשפטים בן־גביר, חבר הקבינט סמוטריץ' ושר החינוך פייגלין". ומה החדשות הטובות? שיש לו סיכוי לנצח. "יש לנו רוב בציבור ואנחנו חייבים לוודא שיהיה לנו רוב בקלפי ואפשר לעשות את זה", סיכם גנץ.

   

  בני גנץ התקבל בהתלהבות, אבל מי ש"גנבו את ההצגה" היו גבי אשכנזי ויאיר לפיד. אשכנזי אמר כי הוא בא ממקומות שבהם לא מוכנים להפסיד בקלות. "אנחנו גולנצ'יקים", אמר אשכנזי, "ואם יש דבר שאנחנו הכי שונאים - זה להפסיד. אתם חייבים לצאת להצביע". ואילו יאיר לפיד אמר, כי נתניהו הפקיר את האינטרסים של מדינת ישראל: "נתניהו הפך בן ערובה של סחטנים וקיצוניים בגלל הבעיות המשפטיות שלו", אמר לפיד. "הוא הפקיר את האינטרסים של הציבור העובד והמשרת בשביל חוקי חסינות ויציאה מהכלא".

   

   

   


  פרסום ראשון: 15.09.19 , 23:57