ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 01.10.2019
  מפגינים ניאו־נאצים בגרמניה: "פלסטין, עזרי לנו נגד ישראל"
  זאב אברהמי | ברלין

  הפגנה אנטישמית בגרמניה: כ־70 פעילים ניאו־נאצים צעדו שלשום בעיר דורטמונד כשהם נושאים את דגלי הרייך. בעיר מתקיימת מדי יום שני הפגנה אנטי־פשיסטית, הניאו־נאצים התכנסו להפגנת נגד, ובשלב מסוים הם החלו לקרוא "פלסטין, תעזרי לנו, ישראל עדיין קיימת" ו"ישראל לא עוד".

  בעקבות האירוע צייץ שגריר ישראל בגרמניה, אבי יששכרוף: "בושה שנאצים צועדים באופן פתוח באותה העת שאנו חוגגים את ראש השנה. המשפחה של אשתי גדלה בדורטמונד ונרצחה על ידי הנאצים. במקום שבו אין חרטה לא יכולה להיות סליחה".

   

  דורטמונד נחשבת לעיר עם הנוכחות הנאצית הגדולה ביותר במערב גרמניה, כשרוב הניאו־נאצים גרים ברובע דורסטפלד. ברובע מתנוססות כתובות גרפיטי ענקיות רבות עם דגל הרייך ועם הכתובת "רובע הנאצים". לפני כחודש הגיעו פעילים אנטי־פשיסטים, בחסות המשטרה, וכיסו את כתובות הגרפיטי בשלל צבעים ובסיסמאות של אחווה וסובלנות. הנאצים הבטיחו לנקום, ויריביהם הבטיחו שיצעדו ב־13 השבועות הקרובים בכל יום שני.

  במשטרת גרמניה לא נשמעו נרגשים במיוחד. "הסצנה של הימין הקיצוני נדחקה לפינה", אמר מפקד משטרת דורטמונד, גרגור לנגה. "הם רוצים שחלק מהעיר יהיה בשליטתם ושלא תהיה כניסה אליו של אוכלוסיות מסוימות. הם חיים בעולם מקביל ואינם רוצים לציית לחוק הגרמני. נפעל נגדם בכל הכוח שבידי החוק". אולם לפי עדויות של "ריאס", ארגון פדרלי שמתעד אנטישמיות בגרמניה, השוטרים הגרמנים שצעדו לצד הניאו־נאצים לא מצאו לנכון לפזר את ההפגנה או לעצור את המפגינים.

   


  פרסום ראשון: 01.10.19 , 23:59