ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  חדשות • 10.10.2019
  ברגע אחד חזרנו 12 שנים אחורה, למוות של טל
  שחר זינו, אחותה של טל זינו ז"ל

  אני שומרת ביום כיפור. ברגע שהסתיים הצום פתחתי את וויינט והרגשתי כאילו קיבלתי בוקס בפנים. כשקראתי ששני ילדים נדרסו למוות כשרכבו על אופניים במהלך יום הכיפורים זה ממש החזיר אותי ברגע אחד למקום שהיינו בו לפני 12 שנים, לאסון שלנו.

   

  כל המשפחה שלי חיה את האסון הזה יום־יום, רגע־רגע, מאז שאיבדנו את אחותי טל ז"ל. זה הולך איתך תמיד, כאב שלא עובר. איבדתי אחות, שהייתה רק בת תשע ולא הספיקה לעשות כלום בחיים.

   

  טל שלנו נהרגה כשרכבה על אופניה ברחבת בית הכנסת של כפר תבור. ביישוב שלנו למדו בדרך הכי קשה, ומאז האסון הציבו מחסומים ביום כיפור וההורים מכוונים את הילדים למקומות היותר בטוחים בכפר תבור.

   

  השקט של יום כיפור מטעה ומתעתע. ההורים בטוחים שהכבישים שקטים, ריקים ובטוחים לרכיבה, שאין בהם סכנות. אבל זה ממש לא המצב. כדי למנוע את האסון הבא ביום כיפור צריך להדריך את הילדים היכן לא לרכוב והיכן בטוח לרכוב, וגם הרשויות המקומיות צריכות לחסום כבישים וליצור נתיבים בטוחים רק לרוכבי אופניים.

   

  אימי, שחשה אתמול ברע ונמצאת בבית החולים, לקחה קשה את האזכרה ואת היום הזה. אני שולחת את תנחומיי למשפחות השכולות, מזדהה עם הכאב העצום, ומרגישה את כל מה שהן חוות כעת.

   

  טל זינו בת התשע נהרגה מפגיעת טרקטורון ביום כיפור סמוך לבית הכנסת בכפר תבור ב־2007

   

  הביא לדפוס: ישראל מושקוביץ