ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ממון • 26.10.2019
  חברת גיזה תנהל את מערך האשראי לעסקים קטנים
  מאת גד ליאור

  חמצן לעסקים הקטנים והבינוניים: חברת גיזה זינגר אבן (GSE) נבחרה להקים ולנהל את מערך האשראי החוץ־בנקאי לעסקים קטנים ובינוניים, במסגרת המכרז שהובילה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה.

   

  מערך האשראי יהיה בהיקף של 600 מיליון שקל, שצפויים למנף אשראי בהיקף של כ־1.5 מיליארד שקל. בתמורה, המדינה תעניק סיוע להקמה וניהול תיק הלוואות בהיקף של עד 26 מיליון שקל למשך 5 שנים.

   

  פירמת הייעוץ הפיננסי והבנקאות להשקעות גיזה זינגר אבן נבחרה להיות התאגיד שיעניק הלוואות חוץ־בנקאיות לעסקים קטנים ובינוניים, תוך התקשרות עם הפניקס והראל, שיהוו את המקור הכספי להלוואות.

   

  בהתאם לתנאי המכרז, ההלוואות יוענקו לעסקים קטנים ובינוניים בלבד במחזור שנתי של עד 100 מיליון שקל, כאשר לפחות מחצית מתיק ההלוואות יינתן לעסקים קטנים, עם מחזור שנתי של עד 25 מיליון שקל. גובה ההלוואה לעסק לא יעלה על 5 מיליון שקל.

   

  שר הכלכלה והתעשייה אלי כהן: "השגנו אבן דרך משמעותית נוספת בדמות הכנסת שחקנים חדשים לשוק האשראי לעסקים קטנים ובינוניים. העסקים הקטנים והבינוניים הם מנוע הצמיחה המרכזי של הכלכלה ונמשיך לתת להם את הסיוע והתמיכה הנדרשת להצלחתם".

   


  פרסום ראשון: 26.10.19 , 18:35