ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  ניסה להימלט מהשוטרים. התמונה שהביאה למעצר
  חדשות • 29.10.2019
  בן 14 עם שני תת־מקלעים
  האלימות והפשיעה בחברה הערבית מגיעה גם לילדים • נער מרהט שהעלה לרשת החברתית תמונה שלו אוחז בשני תת־מקלעים נעצר והוגש נגדו כתב אישום • תושבי האזור: "הגיע הזמן להילחם בתופעת הנשק הבלתי חוקי"
  חסן שעלאן

  פרקליטות מחוז הדרום הגישה אתמול כתב אישום נגד נער (14) מרהט, לאחר שפירסם ברשתות החברתיות תמונה שלו כשהוא אוחז בידיו בשני תת־מקלעים דמויי קרל גוסטב, המכונים "קרלו".

   

  לפני כחודשיים, במסגרת מאבקה של משטרת ישראל בתופעת האלימות והנשק הבלתי חוקי בחברה הערבית, ערכו כוחות משטרה חיפוש בעיר רהט, ובמהלכו מצאו שני רובי תת־מקלע המכונים "קרלו", שהם למעשה חיקויים מאולתרים של תת־המקלע המפורסם מדגם קרל גוסטב. רובי ה"קרלו" מיוצרים בעיקר במחרטות ובמסגריות ביהודה ושומרון ומשמשים לפעילות פלילית, אך לא אחת שימשו גם לפעילות לאומנית.

   

  במהלך החיפוש עצרו כוחות המשטרה נער (14) תושב העיר, בחשד שהתת־מקלעים שייכים לו. בית משפט השלום בבאר־שבע האריך את מעצרו, אך בתום עשרה ימים, לאחר שהמשטרה לא הצליחה להוכיח את החשד, החליט בית המשפט לשחרר את הנער, על אף התנגדות המשטרה.

   

  ביחידה המרכזית של מחוז הדרום הוחלט להמשיך בחקירה ובמהלכה הגיעו לראיות שמחזקות את החשד נגד הנער. בין השאר מצאו החוקרים תמונות שהעלה הנער לאחת הרשתות החברתיות ובהן הוא נראה כששני התת־מקלעים בידיו.

   

  לאחר שנמצאו הראיות הדרושות הוחלט לעצור את הנער שמרגע שחרורו ממעצר "ירד למחתרת", אך לפני כמה ימים הצליחו שוטרי ימ"ר דרום לעצור אותו לאחר שניסה לברוח מהם כשהוא רוכב על אופניו. אתמול הוגש כתב האישום נגדו ומעצרו הוארך.

   

  "אנחנו שמחים שהמשטרה פועלת לאיסוף אמצעי הלחימה שרוצחים אותנו", אמרו אתמול תושבים מהאזור. "אסור לאנשים לשתוק על דבר כזה. הגיע הזמן להילחם בתופעה ולעצור כל אדם שמחזיק בנשק. תמיד מותחים ביקורת על המשטרה, אבל צריכים גם לדבר על הליקויים בחינוך. על ההורים לחנך טוב ולא לאפשר לילדיהם להשתולל".

   

  מהמשטרה נמסר: "שוטרי מרחב נגב של המחוז הדרומי פועלים כל העת במאבק באמל"ח הלא־חוקי ובפשיעה החמורה למען האוכלוסייה שברובה היא נורמטיבית ושומרת חוק. במהלך השנה היו תפיסות אמל"ח לא חוקי רבות והתושבים באזור מחזקים את ידי המשטרה וקוראים שלא לשתף פעולה עם העבריינים שמסכנים את כולם".

   


  פרסום ראשון: 29.10.19 , 23:30