yed300250
הכי מטוקבקות
  צילום: שאטרסטוק
  חדשות • 05.11.2019
  הדרך לדובאי
  הכנסת אורחים נוסח המפרץ: לקראת התערוכה העולמית אקספו, שתיפתח בדובאי באוקטובר 2020, עומדת המדינה הערבית המתקדמת להתיר כניסה לתיירים בעלי דרכון ישראלי • "אהלן וסהלן", בירך בכיר בענף התיירות של המדינה והעריך: "אינשאללה, ישראלים יוכלו להמשיך ולבקר גם אחרי התערוכה"
  יניב חלילי, לונדון

  עד כה זה היה יעד נחשק, מסקרן - ובלתי ניתן להשגה עבור רובנו. אבל חלומם של אלפי ישראלים עשוי להתגשם השנה, כשאיחוד האמירויות, המדינה הערבית המודרנית והמתקדמת ביותר בעולם, תפתח את שעריה לתיירים ישראלים. ל"ידיעות אחרונות" נודע, כי לקראת פתיחתה של תערוכת "אקספו" העולמית בדובאי, באוקטובר 2020, ייפתחו שערי המדינה הערבית לתיירים עם דרכון ישראלי.

   

  תערוכת אסקפו העולמית נערכת אחת לחמש שנים והיא נחשבת ל"אולימפיאדה של החדשנות". בתערוכה משתתפות מרבית מדינות העולם. כל מדינה מקימה ביתן גדול, ובו היא מציגה את החידושים, ההמצאות והיזמות בתחומים שונים, מתוך מטרה לעודד חילופי תרבות וחדשנות.

   

  באוקטובר הקרוב תיפתח התערוכה בדובאי, היהלום שבכתר איחוד האמירויות. העיר דובאי, בירתה של אמירות דובאי, אחת משבע האמירויות שמרכיבות את המדינה, נחשבת לאחת הערים העשירות, המתקדמות והנוצצות ביותר בעולם. היא גם העיר הערבית המודרנית ביותר.

   

  בתערוכה יוקם ביתן ישראלי, ובו תציג ישראל את החידושים ואת הפתרונות שלה בתחומים של מוביליות, קיימות וחדשנות. התערוכה, שתימשך שישה חודשים, צפויה למשוך אליה מיליוני מבקרים, ובהם גם תיירים מכל העולם.

   

  גורמים בהנהלת האקספו, שמציגים בימים אלה ביריד התיירות העולמי בלונדון, אישרו אתמול ל"ידיעות אחרונות" כי שלטונות האמירויות מתכוונים להתיר לתיירים ישראלים לבקר במדינה ובתערוכה. "כבר זמן מה שמתנהלים מגעים בין הדרגים הגבוהים ביותר באיחוד האמירויות ובישראל, על מנת לפתוח את שערי המדינה לתיירים בעלי דרכון ישראלי", אמר גורם בהנהלת האקספו. "הדיונים הללו מתקיימים מתוך מחשבה להפוך את האקספו לתערוכה הבינלאומית הגדולה והנוצצת ביותר. האמירתים מתייחסים לתערוכה כאל פרויקט לאומי ומשקיעים בו סכומי כסף אדירים ומחשבה רבה. הם רוצים לקדם בברכה גם את הישראלים שיבואו לתערוכה".

   

  גורם אחר אישר גם הוא שמתנהלים מגעים בין שתי המדינות ואף הוסיף: "תערוכת האסקפו עשויה להיות הפיילוט, שבמהלכו יורשה לתיירים ישראלים לבקר במדינה. אבל גם אחרי שהתערוכה תינעל, השלטונות באמירויות ישאירו את שערי המדינה פתוחים לתיירים הישראלים".

   

  "אהלן וסהלן, ברוכים הבאים" - אישר אתמול גם מוחמד חאטר, סגן ראש מנהלת התיירות של אמירות ראס אל־ח'יימה. "ישראלים יוכלו לבקר באקספו ואני מאמין שאינשאללה הם יבואו לבקר גם אחרי התערוכה. כבר עתה נכנסים למדינה כמה מאות ישראלים בטפטופים ונשמח לארח את כולכם".

   

  לישראל ולאיחוד האמירויות אין יחסים דיפלומטיים רשמיים, אבל בין המדינות מתקיימים קשרים כלכליים, וישראלים מורשים להיכנס למדינה עם דרכונים זרים, או עם דרכון ישראלי - אחרי שקיבלו אשרת כניסה מיוחדת. בנובמבר 2015 פתחה ישראל נציגות בבירת האמירויות, אבו־דאבי, אבל האמירתים ניסו להצניע את המהלך וטענו כי מדובר ב"סוכנות בתחום החדשנות".

   

  השנה הוכרז באמירויות על "שנת הסובלנות", ובמסגרתה הכירו השלטונות באופן רשמי בקיומה של קהילה יהודית בדובאי, שמורכבת מכמה מאות אזרחי מדינות זרות שעובדים ומתגוררים באמירויות. כמו כן, הוכרז על הקמתו של "המרכז לדתות האברהמיות" באבו־דאבי, ובו יהיה גם בית כנסת יהודי.

   

  גורם אמריקאי המקורב לשלטונות האמירויות אישר ל"ידיעות אחרונות", כי השלטונות צפויים לפתוח את שערי המדינה לישראלים. האמירתים רוצים לא רק את התיירים הישראלים, אלא גם את היזמים הישראלים - ועל כן צפויים להקל על נוהלי הכניסה למדינה ולאפשר לבעלי דרכון ישראלי לבקר בה, ללא סידורים מיוחדים.

   

  תיירים ישראלים שיבקרו בדובאי ודאי יתאהבו בה. העיר המודרנית והנוצצת משופעת באתרי תיירות רבים, מסעדות יוקרה, קניונים עם תוצרת מערבית משובחת, בתי מלון מפנקים ואטרקציות לכל המשפחה.

   

  חובה לראות

  מהמגדל הגבוה בעולם ועד אתר סקי באמצע המדבר: האתרים שאף ישראלי לא ירצה לפספס בדובאי

   

  בורג' חליפא

  המגדל הגבוה ביותר בעולם, מתנשא לגובה 828 מטר, ואפשר לטפס אל פסגתו באמצעות מעלית מהירה ביותר. למרגלותיו מתקיים מדי ערב מופע מים מהפנט

   

  דובאי מול

  קניון שהוא הרבה יותר ממרכז קניות: 1,200 חנויות, 150 מסעדות ומתחם תת־ימי יפהפה.

   

  המרינה

  אזור מגורים יוקרתי ובו טיילת ארוכה ויפהפייה, מסעדות, אטרקציות ומרכזי קניות.

   

  סקי דובאי

  בתוככי קניון "האמירייטס" נמצא אתר סקי ענק, עם שלג, רכבל ואפילו פינגווינים.

   

  בורג' אל ערב

  המלון הבולט ביותר בדובאי, ובו מסעדות וברים מצוינים.

   

  ג'ומרה

  הפרויקט השאפתני שבמסגרתו הוקמו איים מלאכותיים, ובהם ג'ומרה - האי שמעוצב כעץ תמר

   

   


  פרסום ראשון: 05.11.19 , 23:36
  yed660100