רביעי 15 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  |
  חדשות • 07.11.2019
  שלום דובאי
  אחרי הפרסום הבלעדי אתמול ב"ידיעות אחרונות": גורם מדיני בישראל מאשר שנושא ביקור תיירים ישראלים באיחוד האמירויות נמצא במגעים מתקדמים מאוד בין המדינות • תקופת הפיילוט תחל באוטובר 2020 במהלך תערוכת "אקספו" בדובאי שתימשך שישה חודשים • גולשים ברשתות החברתיות באמירויות החלו לברך על הגעת הישראלים הצפויה
  יניב חלילי | כתבנו בלונדון ואיתמר אייכנר

  גורם מדיני בישראל אישר את חשיפת "ידיעות אחרונות" אתמול שלפיה ישראל ואיחוד האמירויות מנהלות מגעים מתקדמים ביותר ושככל הנראה נושאי דרכון ישראלי יוכלו לבקר באיחוד האמירויות כבר מחודש אוקטובר הקרוב, אז תיפתח שם תערוכת "אקספו" העולמית שבה תשתתף גם ישראל.

   

  בנוסף, גורם באיחוד האמירויות אישר אתמול שכפי שפורסם ב"ידיעות אחרונות", כניסת הישראלים למדינה בתקופת התערוכה, שתימשך שישה חודשים, תהיה למעשה פיילוט שבסופו יבחנו המדינות התרה של כניסת תיירים על בסיס קבוע.

   

  גורם אמריקאי שמקורב לשלטונות באמירויות אמר ל"ידיעות אחרונות" שהאפשרות לביקורי תיירים ישראלים באמירויות היא צעד נוסף בנורמליזציה ביחסים בין שתי המדינות. הגורם אף העריך שמדינות נוספות באזור ובהן בחריין, יילכו בעקבות האמירויות ויפתחו את שעריהן לנושאי דרכון ישראלי.

   

  ישראל כבר משגרת משלחות של ספורט ומדע לאיחוד האמירויות.

   

  בדיוק אתמול אירח ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בלשכתו משלחת של תלמידי התיכון האזורי מגידו, שזכתה במדליית כסף באולימפיאדת רובוטיקה עולמית שהתקיימה בדובאי. חברי הנבחרת הציגו בפני ראש הממשלה את הרובוט שזיכה אותם במקום השני מבין 191 מדינות והוא בירך אותם: "זה באמת כבוד גדול למדינת ישראל. הייתם בדובאי, זה לא מקרי, זה מייצג את מה שעל פני המים. יש כמובן גם זרמים מתחת לפני המים שמתרחשים, ומתרחשים בין השאר בגלל הדבר הזה. אתם באים לשם עם רובוטיקה וטכנולוגיה, אבל הסיבה שמלכתחילה מדינת ישראל יצרה קשרים עם מדינות רבות היא משום שיש לנו טכנולוגיות ויכולות נגד אויב משותף".

   

  ישראל ואיחוד האמירויות משתפות פעולה כבר זמן רב בנושאי טכנולוגיה, מודיעין וסייבר, גם על רקע האויבת המשותפת של שתי המדינות, איראן. לישראל יש נציגות קטנה באבו־דאבי, שפועלת בתוך סוכנות האו"ם הבינלאומית לאנרגיות מתחדשות. לא מן הנמנע שכניסת שתיירים ישראלים למדינה תחמם אף יותר את היחסים בין שתי המדינות ותשדרג את הנציגות הישראלית. באיחוד האמירויות מצפים בברכה להגעתם של תיירים ישראלים, וגם ברשתות החברתיות החלו אתמול לצייץ ברכות לקראת הגעת הישראלים למדינה.