שלישי 24 בנובמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  זמנים מודרנים  • 16.11.2019
  התקשרו לאריאלה
  נתקעתם בסבך הביורוקרטיה הרפואית? כתבתנו תנסה לעזור לכם. והפעם: הפנינו את תשומת לב "קופת חולים כללית" לאפליית מבוטחיה חובבי הספורט שחיים באילת
  אריאלה איילון
  הפנייה של עליזה קבלו: "אני ומאתיים נוספים מתושבי אילת מתאמנים בטריאתלון במסגרות שונות בעיר. בכל שנה אנחנו מתבקשים להביא אישור רפואי על מצבנו הבריאותי ועל כשירותנו להשתתף בפעילות ספורטיבית עצימה ותחרותית. עד לפני שלוש שנים, בדיקת המאמץ (ארגומטריה) נעשתה בבית החולים יוספטל בעלות של 50 שקל. הבדיקות הללו רוכזו בשני מועדים קבועים, פעמיים בשנה. אבל לאחרונה הורעו התנאים ואנחנו נדרשים לבצע את הבדיקה במסגרת שר"פ בעלות של 180 שקל, בעוד שבכל הארץ עלות הבדיקה היא סמלית בלבד. פניתי לביטוח המשלים של הקופה, שדחה את בקשתי להשתתף בעלות. אני לא מבינה למה מקפחים אותנו".

  על מה התרגזנו? על קופות החולים השונות, שבמקום לעודד ולהמריץ את 200 הספורטאים האילתים לבצע פעילות גופנית מבורכת ובריאה, הן נמנעות ממציאת חלופה זולה, כפי שהייתה נהוגה, לביצוע בדיקת המאמץ הפשוטה.

  למי פנינו? "לשירותי בריאות כללית", משם נמסר: "בדיקות ארגומטריה במאמץ נעשו באילת עד לפני מספר חודשים אצל ספק (שר"פ אילת). הסדר זה הופסק מסיבותיו של הספק ואנו בוחנים פתרונות אחרים. במקביל, בקשתה של הפונה לקבלת החזר עבור הבדיקה שבוצעה תועבר לוועדת ערר".

   

  הפנייה של מאיר זילברשטיין: "אני בן 64, סובל ממחלות מטאבוליות שונות כמו סוכרת, יתר לחץ דם וכולסטרול גבוה, ולכן מוגדר כחולה בסיכון. בשל כך התקשרה אליי אחות המרפאה וזימנה אותי לקבל שני חיסונים במקביל: נגד שפעת ונגד דלקת ריאות. אבל לאור מצבי הבריאותי, האם רצוי שאקבל את שני החיסונים במקביל?"

  על מה התרגזנו? על אחות המרפאה, שאמורה להיות מיומנת ומקצועית דיה כדי לספק למטופל את המידע הבסיסי שהוא מחפש, אך לא טרחה ליידע אותו.

  למי פנינו? לפרופ' מוטי קרמר, מנהל מערך הריאות במרכז הרפואי "בילינסון", שמסר: "שני החיסונים המדוברים בטוחים, יעילים וחיוניים לכל מבוגר, קל וחומר למי שסובלים ממחלות שונות. אין כל מניעה לקבלם באותו יום".

   


  פרסום ראשון: 16.11.19 , 22:45