רביעי 30 בספטמבר 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  מאושפזים בחדר אוכל
  חדשות • 20.11.2019
  מתחת לכל ביקורת
  לא, זה לא נס רפואי: המרכז הרפואי לגליל זכה לתוספת צוות ופינוי המחלקות מהעומסים - אבל לשבוע בלבד ולצורך מבחן של ארגון הבקרה האמריקאי JCI • הסתדרות האחים והאחיות הנחתה את חבריה שלא לשתף פעולה עם "מצג השווא"
  ענבר טויזר

  לשבוע אחד בשנה פתאום אין חולים במסדרונות: במרכז הרפואי לגליל (נהריה) נערך השבוע מבחן מקדים של ארגון הבקרה האמריקאי JCI. לרגל המאורע הנהלת בית החולים דאגה למתיחת פנים שכללה תוספת צוות רפואי ופינוי המחלקות מהעומסים האופייניים להן, הכל למראית עיניהם של הבוחנים האמריקאים.

   

  הסתדרות האחים והאחיות הנחתה את חבריה בבית החולים שלא לשתף פעולה עם "מצג השווא" לדבריהם, וכאשר נשאלו שאלות על ידי הבוחנים, בחרו לשמור על זכות השתיקה.

   

  אדוארד חדד, יו"ר ועד האחים והאחיות במרכז הרפואי לגליל, סיפר: "בשבוע המבחן בית החולים נראה רגוע, אין אשפוזים במסדרונות בכלל. זה קורה מכיוון שההנהלה דואגת לשחרר מוקדם חולים לרגל הגעת הבוחנים. פתאום יש יותר עובדים במחלקות - ביטלו לחלק מהאנשים שלנו חופשות והבהירו שכולם צריכים להיות נוכחים בשבוע הבחינה".

   

  מורן אבן־חיים, אחות במחלקה פנימית ג' במרכז הרפואי לגליל משך ארבע השנים האחרונות סיפרה: "המבחנים של ארגון ה־JCI מוסיפים לנו האחים והאחיות המון נהלים, בירוקרטיה וטפסים להתעסק בהם במהלך המשמרת. אני רצה במחלקה בטירוף, לא ניתן להסביר את העומס שבו אנחנו עובדים. בשבוע המבחנים בית החולים נראה אחרת, אני לא מרגישה את העומס והלחץ שיש עלינו בזמן רגיל, אין אשפוזי חולים במסדרונות". 

   

  ללא קרדיט באישור ענבר טויזר
  ללא קרדיט באישור ענבר טויזר

   

   

  היום תיערך פגישה בין נציגי משרד האוצר להסתדרות האחים והאחיות בעקבות סכסוך העבודה שעליו הכריזו לפני כחצי שנה. אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחיות סיפרה: "פתאום המחלקה הפנימית ריקה, ההנהלה דואגת לפנות את הכל בשבוע שבו מגיעים הבוחנים. אבל כל אזרח ישראל שמגיע לחדר מיון ומחכה 7-8 שעות מה עוזרת לו הבקרה הזו? מה עוזר לו שיש שבוע אחד בשנה שבו לא שוכבים במסדרונות ופתאום הכל נקי? זה הישראבלוף הכי גדול".

   

  במסגרת דיוני בית הדין לענייני עבודה בתל-אביב באשר לסכסוך האחיות עם משרדי הממשלה, הותירה השופטת אריאלה גילצר-כץ לאחים ולאחיות שלא לשתף פעולה עם מבדקי האיכות הללו. מבדקי ה'אקרדיטציה' הם מבחנים שנערכים מדי שלוש שנים על ידי ארגון ה־JCI המתמחה במדדי איכות לבתי חולים ברחבי העולם. מאז שנת 2012 אימץ משרד הבריאות את חובת קבלת תו התקן מהארגון הבינלאומי כתנאי לרישיון – כך שכל בתי החולים בארץ מחויבים לעבור את מבדקי האיכות.

   

  מהמרכז הרפואי לגליל לא התקבלה תגובה.