ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  צילום: ניצן זוהר דוברות הטכניון
  חדשות • 25.11.2019
  הפקולטה למדעי האהבה
  הם הכירו בהרצאות, במעבדה, כשהגיעו לצלם חומר או ביקרו חבר במעונות - ומצאו אהבה • כשארגון הבוגרים של הטכניון קרא לזוגות שהכירו במהלך הלימודים ליצור איתם קשר לקראת אירוע מיוחד לכבוד יום האהבה, אפילו הם לא ציפו לכזאת היענות: 657 זוגות של מהנדסים נשואים שהכירו בטכניון כבר אישרו הגעה • "חיי החברה בקמפוס פורחים", אומרת יו"ר ארגון הבוגרים, "ואלפי הזוגות שהתאהבו במהלך הלימודים והקימו משפחות הם העדות הטובה ביותר לכך"
  תמר טרבלסי חדד | כתבתנו לענייני חינוך

  אם חשבתם שהסטודנטים בטכניון עסוקים בלמידה בלבד ומוותרים על בילויים בדרך לתואר בהנדסה, הזוגות הרבים שהכירו במהלך הלימודים מוכיחים שהלימודים התובעניים לא באים בהכרח על חשבון הרומנטיקה.

   

  כשארגון הבוגרים פנה בקריאה לבוגרי הטכניון שהכירו בשנות לימודיהם בטכניון ונישאו ליצור עימם קשר לקראת אירוע מיוחד שהם מתכננים לכבוד יום האהבה, ההיענות הייתה מעבר לציפיות: עד כה נרשמו 657 זוגות מהנדסים נשואים שהכירו בטכניון.

   

  "זוגות רבים הכירו בשנות לימודיהם כאן, התאהבו והקימו משפחות", אומרת רותי דונג, מנכ"לית ארגון הבוגרים של הטכניון. "פנינו בפייסבוק בקריאה לזוגות שהכירו בשנות לימודיהם. הפוסט נהיה ויראלי בן־לילה, ועד כה נרשמו כבר 657 זוגות לאירוע".

   

  יו"ר ארגון הבוגרים, סיגל פירסט, אמרה כי ידוע שהטכניון מוביל באיכות הבוגרים והסטודנטים שלו, אבל מתברר שהוא מצטיין לא רק במחקר אקדמי. "חיי החברה בקמפוס פורחים, ואלפי הזוגות שהכירו במהלך לימודיהם, התאהבו והקימו משפחות, הם העדות הטובה ביותר לכך. בשלוש השנים האחרונות הטכניון הוא אוניברסיטת המחקר המובילה בסקרי שביעות הרצון של התאחדות הסטודנטים הארצית”, אמרה.

   

  עידית צעירי ולאון קריינין | צילום: שרון צור
  עידית צעירי ולאון קריינין | צילום: שרון צור

   

   

  דני וליילה יוסף נשואים כבר 42 שנה. הוא בוגר הפקולטה להנדסת תעשייה וניהול והיא בוגרת הפקולטה להנדסת ביוטכנולוגיה ומזון. הם הכירו ב־1975, כשדני הגיע למעונות של חברתו דאז לכיתה שיצאה למילואים והפסידה שיעורים. יום אחד, כשנפגשו באקראי, הזמין את ליילה לקפה בחדרו. היא השיבה בשלילה, והוא פנה לדרכו אבל אז הסתובב ושאל בהומור "אולי תה?". תשובתה הובילה לקשר רומנטי שנמשך כבר 44 שנה.

   

  רואנה שקיופו, בוגרת הפקולטה להנדסה ביו־רפואית, ויונתן גרשון, סטודנט בפקולטה למדעי המחשב, הכירו בספריית הפקולטה לפיזיקה לפני שבע שנים. במשך תקופה ארוכה הייתה זו רק ידידות, כי הוא רק יצא מישיבה והיא - חילונית. "מתישהו הטיימינג היה נכון והפכנו לזוג", היא מספרת, "ופתאום זה היה הדבר הכי טבעי בעולם”. לפני כחודש, שנה מאז שהפכו לזוג, התקיימה החתונה.

   

  צח רם־און ואשתו, ד"ר מאור רם־און, הכירו במהלך התואר הראשון. הוא ראה אותה בחדר הכושר ובפאב ליד הטכניון, וביקש מחברה משותפת את הטלפון שלה. מאור נדהמה לפגוש אותו, שכן הכירה כבר את אחיו התאום הזהה. לדבריה, "יצאנו לדייט, והשאר היסטוריה. אנחנו נשואים באושר והורים ל... תאומים, כמובן".

   

  עידית צעירי ולאון קריינין, בוגרי הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית, נפגשו בפקולטה ועלו על המסלול הרומנטי. לטקס הענקת תעודות התואר הראשון הם לא הגיעו אבל היה להם תירוץ מצוין: הם התחתנו באותו היום. את כל צילומי החתן והכלה ערכו במקום בו הכירו - בטכניון.

   

  אח'לאס חמידי אבו־ג'בל (28) ומוחמד אבו־ג'בל (31), היא מכפר משהד הסמוך לנצרת והוא מטורען שבגליל התחתון, הכירו בסמסטר הראשון ללימודיהם בפקולטה להנדסה כימית ויחד המשיכו לתואר שני ושלישי באותן קבוצות מחקר וכזוג נשוי. בקרוב יסיימו דוקטורט במסגרתו הם חוקרים תופעות פיזיקליות בקנה מידה ננומטרי.

   

  הסטודנטית הדר סרדס והסטודנט ליעד ליבני, העומדים לסיים את לימודיהם בפקולטה למדעי המחשב, הכירו בסמסטר הראשון. לדבריו, "ראיתי אותה והיא מצאה חן בעיניי. שנה אחר כך לקחתי קורס עם חברה משותפת וביררתי דרכה את הסטטוס של הדר. מפה לשם ראיתי את הדר במסיבת פקולטה, ניצלתי את הרגע והתחלתי איתה". מאז עברו שנתיים, והם מתכוננים לסיום התואר.

   

  טלי אורלב וטום שפירא הכירו כסטודנטים בפקולטה להנדסת חשמל. היא באה לבקר ידיד שלה מהתיכון, שהיה שותף של טום במעונות, ולדבריה "טום זרק סימנים, אבל עברו שבועיים עד שנשברתי ושלחתי לו הודעה. מאז הכל היסטוריה".

   

  בטכניון משוכנעים שישנם זוגות נוספים, אז אם אתם בוגרי המוסד ומצאתם אהבה במהלך הלימודים - צרו קשר ותקבלו הזמנה חגיגית לאירוע.