רביעי 15 ביולי 2020
בפייסבוקבטוויטרבאינסטגרם
נגישות
ידיעות אחרונות
הכי מטוקבקות
  היסטוריה מפוקפקת. גל | צילום: ענת מוסברג
  7 לילות • 26.11.2019
  ברית הבריונים
  בשם הצמא לרייטינג, רשת מוכנה לעשות הכל. אפילו להחזיר למסך אנשים שצריך להוקיע
  גבי בר-חיים

  התוכנית של שרון גל 'שווה כסף' חוגגת שבוע על המרקע, והעולם שותק. האמת? מה כבר יש להגיד. הצופים, שרגילים לאכזבות המשבצת שלפני החדשות ברשת, קיבלו הבטחה על תוכנית "כלכלית חברתית", ובתמורה זכו לאייטמים הנעים בין סיקור יח"צני של מלונות לשירות הסטרימינג החדש של דיסני, כשבתווך רכילות בגווני גיא פינס, על ההתמוטטות הכלכלית של מעצב־העל דני מזרחי או הכישלון של קים קרדשיאן בשיווק של קרולינה למקה. לפינאלה - חברתית, בטח חברתית - אפשר לחזות בשף יונתן רושפלד מתקין קלצונה משאריות פשטידת בצל שנותרה במקרר של משפחה מנצר סרני אחרי סוף השבוע. וזה משכנע בערך כמו קים קרדשיאן שמוכרת משקפיים של קרולינה למקה.

   

  כשמנכים מהברוטו חדשנות ואמירה טלוויזיונית מהותית, ומוסיפים סגידה לסלבריטאות והתחסדות, נשארים, על פניו, עם בידור לא מזיק. אבל מתחת לאפידרמיס מדובר במוצר שמייבא למסך את כל מה שבעייתי בתקשורת בשנים האחרונות. גל הוכיח בעבר שהוא איש טלוויזיה מיומן, אבל במקביל גילה אישיות בעייתית במגוון הסתבכויותיו, אם בהאשמות קשות של קולגות לשעבר ואם בהתנהלות כלכלית מפוקפקת. חזרתו לרשת 13, בתוכנית עם רני רהב שגרמה לאופירה וברקו להיראות כמו סוגה עילית, היא תעודת עניות לערוץ.

   

  אבל גל אינו היחיד שמסמן את המגמה הנוכחית בערוץ: גם רושפלד, עם הפינה המשונה בתוכניתו של גל, הואשם בעבר בהתעמרות בעובדים, שנחשפה בין היתר גם במוסף זה. והנה עכשיו, הפלא ופלא, הוא הפיה הטובה שחותכת קציצות עתיקות לתוך פסטה, נוזפת בנחמדות בקהל הנפלא שבבית שלא לזרוק שאריות מזון. ויש את רון קופמן, ושי חי שלפי פרסומים אמורים לקחת חלק קבוע בתוכנית - עוד שניים שמאחוריהם שובל התבטאויות לא מי־יודע־מה עדינות והתנהגות אגרסיבית, המקבלים במה לפזז עליה. אולי כי ברשת חושבים שנבחרת מופלאה שכזו שווה רייטינג.

   

  אותה שאיפה בולענית לאחוזי צפייה היא גם מה שעמד מאחורי התחקיר המושמץ של אורלי וגיא על השף רפי כהן ששודר ב'רשת', והיה דוגמה לכל מה שרע בעיתונות. נראה שברשת מעדיפים כרגע לארח על המסך נורמות התנהגותיות ועיתונאיות פסולות, בתנאי שזה יתורגם למספרים שלא מגיעים. שלא יבנו עליי בשביל זה. אני מעדיפה להכין משהו משאריות השלט שלי ולאכול אותו.

   


  פרסום ראשון: 26.11.19 , 20:34